Pożyczka dla bezrobotnych – na jaką kwotę? Jaki okres spłaty w ofercie kredytu dla niepracujących?

Opublikowano: 10 Marzec 2024 Agnieszka Kłak 6 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Bezrobocie może dotknąć każdą osobę niespodziewanie, powodując utratę znacznej części dochodu. Nawet mając umowę o pracę na czas nieokreślony, nie możemy być do końca pewni, czy nie stracimy pracy. Niektórzy obwiniają osoby bezrobotne za ich bezradność i brak pomysłu na siebie, ale do końca nie wiemy, jak przedstawia się sytuacja tej osoby. Mimo, że są bezrobotne to też mają wydatki, rachunki, które trzeba opłacić. Z ich chwilową sytuacją życiową nie mają szansy na uzyskanie kredytu w banku, w którym mają wieloletnie konta, bo nie posiadają aktualnie zdolności kredytowej, która jest potrzebna do spłaty kredytu. Z pomysłem szybkiej pożyczki dla bezrobotnych wyszły firmy pozabankowe, które chcąc uprościć procedury wnioskowania wprowadziły swój produkt do Internetu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym charakteryzuje się pożyczka dla bezrobotnych,
  • jak możesz wziąć pożyczkę jako osoba niepracująca,
  • ile możesz pożyczyć jako niezatrudniony.
pożyczka dla bezrobotnych

Co to jest pożyczka dla bezrobotnych na raty?

Pożyczka dla bezrobotnych na raty polega na zaciągnięciu zobowiązania i spłacie tego długu w określonych w umowie ratach.

O ile standardowa pożyczka na raty jest dostępna zarówno w bankach, jak i firmach pożyczkowych, o tyle pożyczka dla bezrobotnych na raty jest udostępniana tylko w firmach pozabankowych. Są to podobne produkty gotówkowe, ale wydawane na innych warunkach. Pożyczka dla bezrobotnych na raty jest niedostępna w bankach, ponieważ instytucja banku wymaga od potencjalnego klienta obliczenia zdolności kredytowej, która pozwoli nam na spłatę kredytu. W tym przypadku wymagane jest zaświadczenie o dochodach. Jeśli chodzi o pożyczkę dla bezrobotnych na raty udzielanej przez firmy pożyczkowe to tu jest większa szansa na zdobycie gotówki. Firmy pozabankowe uprościły formalności do minimum. Stawiają na proste procedury i czytelne warunki. Pożyczka ratalna dla bezrobotnych wcale nie musi być droga. Wystarczy odpowiednio dobrać ofertę do swoich wymagań, aby nie przepłacać. To dobry sposób na zdobycie środków finansowych na dowolny cel w krótkim czasie.

Pożyczkę dla bezrobotnych na raty można uzyskać w tradycyjny sposób w oddziale jak również przez internet lub dzwoniąc na infolinię wybranej firmy pożyczkowej.

Jak można uzyskać pożyczkę dla bezrobotnych?

Jeśli chcemy skorzystać  z pożyczki dla bezrobotnych to zwróćmy uwagę na koszty z nią związane, jak oprocentowanie, prowizje czy na przykład opłaty administracyjne. Szukając ofert pożyczek przez internet można skorzystać z porównywarek pożyczek na raty lub przejrzeć rankingi pożyczek dla bezrobotnych.

Wystarczy wpisać odpowiednie parametry, czyli kwotę oczekiwanej pożyczki oraz planowany okres spłaty, a po chwili otrzymamy listę pożyczek pasujących do naszych wymogów. Złożenie wniosku będzie już prostsze, bo większość pożyczek jest dostępnych przez Internet. Wypisując wniosek (formularz), warto zaznaczyć czy jest to nasza pierwsza pożyczka. Ponieważ z pierwszą pożyczką zwykle łączą się promocje. Dla nowego klienta taka pożyczka jest za darmo - RRSO wynosi wtedy 0%. Taki wniosek rozpatrywany jest w ciągu kilku minut, co oznacza oszczędność czasu dla klienta. Po chwili otrzymujemy odpowiedź zwrotną, czy pożyczka została nam przyznana. Jeśli tak, to w krótkim czasie wpłyną na nasze konto środki z pożyczki.

Jakich dokumentów wymagają firmy pożyczkowe od bezrobotnych?

Dobra wiadomość dla osób niepracujących, starających się o pozabankowe finansowanie jest taka, że w procedurze przyznawania produktu bankowego nie jest wymagana od klienta obszerna dokumentacja. W bardzo wielu przypadkach wystarczy zaledwie dowód osobisty. Niekiedy klienci obawiają się, że będą musieli okazać swoje źródła dochodów, a przecież bezrobotni takowych nie mają. I tutaj nie ma się czego obawiać. W dzisiejszych czasach wystarczy jedynie uzupełnić oświadczenie o swoich dochodach, przy czym żadne załączniki w postaci umów czy innych dowodów potwierdzających wpisaną deklarację nie są wymagane. 

Jaką kwotę pożyczki maksymalnie może otrzymać bezrobotny?

Kwota jednorazowej pożyczki dla bezrobotnego może oscylować średnio w granicach 5 tys. zł. spłacana w jednej racie do 30 dni. Wszystko zależy od firmy pozabankowej, która oferuje taką pożyczkę, zwaną też chwilówką. Niektóre instytucje udzielają nawet 10 tys. na krótki okres spłaty czyli 45 lub 60 dni. Maksymalna kwota pożyczki jaką może uzyskać bezrobotny to nawet 30 tys. zł, kwota jest wówczas rozłożona na raty. Bezrobotny otrzymuje pożyczkę na pisemne oświadczenie, w którym oświadcza, że uzyskuje co miesiąc przychód na konto i jest w stanie spłacić zadłużenie.

Gdzie można otrzymać pożyczkę dla bezrobotnych?

Pożyczek dla bezrobotnych możemy poszukać w internecie, w oddziale firmy pożyczkowej lub dzwoniąc na infolinię firmy pożyczkowej, w której wybraliśmy ofertę pożyczki. Niewątpliwie w chwili obecnej bardzo wielu zainteresowanych składa wniosek o pożyczkę online. Dzięki temu, że wcześniej można za darmo sprawdzić, jakie aktualnie są dostępne oferty pożyczek, klient jest w pełni świadomy swoich wyborów. Pamiętajmy przy tym, że szczęśliwy pożyczkobiorca to nie tylko ten, który otrzymał pozytywną decyzję i już może cieszyć się z dodatkowych środków pieniężnych, ale także ten, który dotrzymuje terminu spłaty i nie popada w pętlę zadłużenia. 

Podsumowanie

Sugerując się tym, że jesteśmy bezrobotni i nie mamy szans na pozyskanie kredytu bądź pożyczki w dzisiejszych czasach jest nieaktualne. Ponieważ osoba bezrobotna również może otrzymać szybką pożyczkę. Wystarczy, że pisemnie złoży oświadczenie dla firmy pożyczkowej, iż posiada regularne wpływy na konto z zasiłków, 500+ lub innych.

Tagi: pożyczka dla niepracujących

Dodano: 07.01.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top