Pożyczka online - dlaczego warto wnioskować?

Opublikowano: 13 Gru 2019 Urszula Sokół 5 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Istnieją różne drogi uzyskania finansowania. Możemy szukać pożyczki bezpośrednio w instytucji finansującej. Możemy poszukać Agenta kredytowego i do niego zwrócić się o pomoc. Możemy również poszukać w sieci - praktycznie każda firma jest obecna online. Którą ścieżkę wybrać? Każda ma swoje plusy i minusy – dziś jednak poszukamy odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto wnioskować o pożyczkę online?

pożyczka online

Co to znaczy online?

Online, czyli przez Internet. Wnioskowanie w sieci polega na wypełnieniu wniosku na stronie pożyczkodawcy lub na jednej z platform, które umożliwiają zawnioskowanie do wielu firm jednym wnioskiem. Dzięki takiej formie, Klient może wypełnić wniosek o pożyczkę z dowolnego miejsca, dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu i o dowolnej porze. Mobilność i dowolność czasowa stanowią niewątpliwą zaletę wnioskowania w tej formie.

Wnioskowanie o pożyczkę – co dalej?

Złożenie wniosku to jednak dopiero pierwszy etap całego procesu starania się o finansowanie. Po wniosku, przychodzi czas na decyzję, a po decyzji na podpisanie umowy. Decydując się na złożenie wniosku o pożyczkę przez Internet najczęściej musimy liczyć się z tym, że również przez Internet zakończymy proces. Aczkolwiek nie jest to regułą. Wnioskomat.com jest platformą, na której Klient może wybrać, czy woli skończyć proces wnioskowania w sieci, czy jednak preferuje kontakt osobisty z Agentem kredytowym.

Kończę proces online – jak to wygląda?

Jeżeli Klient wskazał, że kończy pożyczkę w aplikacji internetowej najczęściej spotka się z trzema krokami. Po pierwsze otrzyma od instytucji ofertę, którą będzie musiał zaakceptować. Po drugie będzie musiał potwierdzić tożsamość – instytucja musi bowiem mieć pewność, że osoba, która wnioskuje, jest tą osobą, za którą się podaje. Po trzecie, podpisze umowę w formie zaproponowanej przez pożyczkodawcę.

wnioskowanie online

Weryfikacja tożsamości

W kontekście weryfikacji tożsamości firmy stosują trzy rodzaje rozwiązań. Pierwszym z nich jest przelew 1 PLN. Klient otrzyma zatem możliwość wykonania transakcji z własnego rachunku. Dzięki temu firma pożyczkowa będzie mogła porównać sobie dane właściciela rachunku z danymi oświadczonymi we wniosku. Druga forma występująca w procesach pożyczkowych to weryfikacja kontomatik/instantor. Klient zostanie poproszony o logowanie jak do swojego rachunku internetowego w banku. W następstwie firma pobierze dane właściciela rachunku i podobnie jak przy przelewie, porówna jest z danymi oświadczonymi przez Klienta. Trzecia metoda to weryfikacja behawioralna. Klient zostanie poproszony o zrobienie zdjęcia dowodu osobistego oraz siebie w czasie rzeczywistym. System porówna dane z dowodu zdanymi oświadczonymi oraz porówna zdjęcie osoby sprzed urządzenia i zdjęcie w dowodzie. Jeżeli stwierdzi, że to ta sama osoba, zatwierdzi transakcję.

Podpisanie umowy

Jak system upewni się, co do tożsamości wnioskującego niezbędne będzie podpisanie umowy. Ten etap procesu najczęściej dokonywany jest przez maila – Klient otrzyma druk umowy i wyrazi akceptację jej treści. Niektóre instytucje stosują zewnętrzne narzędzia usprawniające ten proces i umożliwiające podpis elektroniczny. Znajdziemy również firmy, które wyślą do Klienta kuriera z umową. W takim procesie najczęściej pomijany jest etap weryfikacji tożsamości – ta zostanie sprawdzona bowiem przez osobę, która przywiezie umowę do Klienta.

Co jeśli kończę proces u Agenta

Wnioskomat.com jest platformą, która umożliwia wybór preferowanej formy zakończenia procesu. Jeżeli Klient uda się do Agenta ten z jednej strony doradzi, jaki produkt wybrać, z drugiej wykona wszelkie czynności zmierzające do szybkiego otrzymania gotówki przez Klienta. Agent pracuje na systemie sprzedażowym i właśnie przez ten system będzie mógł zaakceptować ofertę dla Klienta, pobrać umowę do podpisu, a następnie wskanować umowę do systemu, aby instytucja dokonała uruchomienia środków.

Pożyczka online - wady i zalety

Dzięki wnioskowaniu w sieci, Klient może otrzymać pieniądze tak naprawdę o dowolnej porze. Większość firm obsługuje proces online automatycznie. Automat wydaje decyzję, automat wysyła umowę, automat uruchamia środki – można zatem powiedzieć, że firma taka działa 24 godziny na dobę. Przez proces online trzeba się jednak potrafić przeklikać. Systemy z reguły są intuicyjne, nie mniej jednak trzeba krok po kroku postępować zgodnie z wytycznymi systemu. Wnioskomat.com rozumie to, dlatego Klient zawsze może liczyć na wsparcie pracownika Infolinii lub Agenta kredytowego.

Tagi: pożyczka onlineagent kredytowypożyczkawnioskomat.com

Zaktualizowano: 02.09.2021

Dodano: 13.12.2019

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Proces pożyczkowy - od Instytucji do Instytucji, proces on-line czy Doradca?

Proces pożyczkowy - od Instytucji do Instytucji, proces on-line czy Doradca?

26 Sty 2023Autor: Urszula Sokół

Obecnie w Polsce działa kilkanaście Banków i ponad sto firm pożyczkowych. Każdy z banków oferuje kredyty i pożyczki. Firmy pozabankowe sprzedają produkty pożyczkowe jedno i wieloratalne. To razem daje kilkaset różnych produktów kredytowych. Natomiast udzielanie kredytów konsumenckich przez taki(...)

Czytaj więcej
Kontomatik, przelew złotówki. Jak działają narzędzia weryfikujące tożsamość?

Kontomatik, przelew złotówki. Jak działają narzędzia weryfikujące tożsamość?

29 Lip 2019Autor: Urszula Sokół

Pożyczanie pieniędzy wiąże się dla instytucji finansującej z ryzykiem. Niezależnie czy kredytodawcą jest bank czy firma pozabankowa ryzyko zawsze jest wliczone w cenę transakcji. Im oczywiście jest wyższe, tym też cena jest wyższa – ale o tym przeczytasz w naszym artykule o matrycy ceny ważonej ryzy(...)

Czytaj więcej
Dowiedz się co zrobił wnioskomat.com, aby usprawnić proces wnioskowania

Dowiedz się co zrobił wnioskomat.com, aby usprawnić proces wnioskowania

24 Maj 2019Autor: Urszula Sokół

W życiu każdego z nas przychodzi taka chwila, że potrzebujemy większej kwoty kapitału. Nie zawsze mamy oszczędności wystarczające do tego, aby zaspokoić naszą finansową potrzebę. Co najczęściej robimy w takich sytuacjach? Oczywiście, rozpoczonymy poszukiwania kredytu. Zazwyczaj potrzebujemy, środki (...)

Czytaj więcej
Top