Dlaczego warto wnioskować o pożyczkę online?

Opublikowano: 26 Maj 2023 Agnieszka Kłak 8 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Istnieją różne drogi uzyskania finansowania. Możemy szukać pożyczki bezpośrednio w instytucji finansującej. Możemy poszukać Agenta kredytowego i do niego zwrócić się o pomoc. Możemy również poszukać w sieci - praktycznie każda firma jest obecna online. Którą ścieżkę wybrać?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak wygląda proces uzyskiwania produktu finansowego przez internet,
  • czym należy się kierować przy wyborze pożyczki online,
  • dlaczego warto wnioskować o pożyczkę online.
pożyczka online

Co to znaczy online?

Chąc iść z duchem czasu już kilka lat temu firmy pożyczkowe wprowadziły dla klientów możliwość składania wniosku przez internet. Wnioskowanie w sieci polega na wypełnieniu wniosku na stronie pożyczkodawcy lub na jednej z platform, które umożliwiają zawnioskowanie do wielu firm jednym wnioskiem. Jest to system oparty na podstawie uproszczonych formalności. Dzięki takiej formie, Klient może wypełnić wniosek o pożyczkę online z dowolnego miejsca bez wychodzenia z domu, dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu i o dowolnej porze. Mobilność i dowolność czasowa stanowią niewątpliwą zaletę wnioskowania w tej formie.

Omawiany produkt finansowy nie pochodzi z banku, gdyż jest to pozabankowa pożyczka internetowa. Dobrą informacją jest to, że często klient nie musi posiadać dużej zdolności kredytowej, aby otrzymać taką pożyczkę gotówkową. Istnieją jednak pewne ograniczania, przez które pewna część klientów nie będzie mogła wnioskować.

Przy standardowej pożyczce online klient musi koniecznie posiadać konto bankowe. Jeżeli zostanie wydana pozytywna decyzja pożyczkowa, to wówczas otrzyma on środki poprzez przelew na wskazany wcześniej rachunek. Ale oprócz tego istnieją pożyczki z możliwością realizacji czeku GIRO na poczcie. Wówczas nie ma konieczności posiadania konta bankowego.

Wnioskowanie o pożyczkę – co dalej?

Złożenie wniosku to jednak dopiero pierwszy etap całego procesu starania się o finansowanie. Po wniosku, przychodzi czas na decyzję, a po decyzji na podpisanie umowy. Decydując się na złożenie wniosku o pożyczkę przez Internet najczęściej musimy liczyć się z tym, że również przez Internet zakończymy proces. Aczkolwiek nie jest to regułą. Wnioskomat.com jest platformą, na której Klient może wybrać, czy woli skończyć proces wnioskowania w sieci, czy jednak preferuje kontakt osobisty z Agentem kredytowym.

Kończę proces online – jak to wygląda?

Jeżeli Klient wskazał, że kończy pożyczkę w aplikacji internetowej najczęściej spotka się z trzema krokami. Po pierwsze otrzyma od instytucji ofertę, którą będzie musiał zaakceptować. Po drugie będzie musiał potwierdzić tożsamość – instytucja musi bowiem mieć pewność, że osoba, która wnioskuje, jest tą osobą, za którą się podaje. Po trzecie, podpisze umowę w formie zaproponowanej przez pożyczkodawcę.

wnioskowanie online

Weryfikacja tożsamości

W kontekście weryfikacji tożsamości firmy stosują trzy rodzaje rozwiązań. Pierwszym z nich jest przelew 1 PLN. Klient otrzyma zatem możliwość wykonania transakcji z własnego rachunku. Dzięki temu firma pożyczkowa będzie mogła porównać sobie dane właściciela rachunku z danymi oświadczonymi we wniosku. Druga forma występująca w procesach pożyczkowych to weryfikacja Kontomatik/Instantor. Klient zostanie poproszony o logowanie jak do swojego rachunku internetowego w banku. W następstwie firma pobierze dane właściciela rachunku i podobnie jak przy przelewie, porówna jest z danymi oświadczonymi przez Klienta.

Trzecia metoda to weryfikacja behawioralna. Klient zostanie poproszony o zrobienie zdjęcia dowodu osobistego oraz siebie w czasie rzeczywistym. System porówna dane z dowodu zdanymi oświadczonymi oraz porówna zdjęcie osoby sprzed urządzenia i zdjęcie w dowodzie. Jeżeli stwierdzi, że to ta sama osoba, zatwierdzi transakcję.

Podpisanie umowy

Jak system upewni się, co do tożsamości wnioskującego niezbędne będzie podpisanie umowy. Ten etap procesu najczęściej dokonywany jest przez maila – Klient otrzyma druk umowy i wyrazi akceptację jej treści. Niektóre instytucje stosują zewnętrzne narzędzia usprawniające ten proces i umożliwiające podpis elektroniczny. Znajdziemy również firmy, które wyślą do Klienta kuriera z umową. W takim procesie najczęściej pomijany jest etap weryfikacji tożsamości – ta zostanie sprawdzona bowiem przez osobę, która przywiezie umowę do Klienta.

Jak poznać, czy dana oferta jest korzystna?

Każdy produkt finansowy posiada swoje parametry. Tak samo jest z pożyczką online proponowaną przez firmy pozabankowe. Aby móc stwierdzić, czy dana oferta jest opłacalna, a także porównać ją z innymi ofertami innych firm należy spojrzeć, ile wynosi Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania i oprocentowanie. Jaki jest okres spłaty pożyczki i ile wynosi rata? Na jaką sumę opiewa całkowita kwota pożyczki, jaka jest całkowita kwota do spłaty, a ile wynosi całkowity koszt pożyczki? Im mniej zapłacisz za produkt na tę samą sumę, tym dana oferta będzie się bardziej opłacała.

Co, jeśli kończę proces u Agenta?

Wnioskomat.com jest platformą, która umożliwia wybór preferowanej formy zakończenia procesu. Jeżeli Klient uda się do Agenta ten z jednej strony doradzi, jaki produkt wybrać, z drugiej wykona wszelkie czynności zmierzające do szybkiego otrzymania gotówki przez Klienta. Agent pracuje na systemie sprzedażowym i właśnie przez ten system będzie mógł zaakceptować ofertę dla Klienta, pobrać umowę do podpisu, a następnie wskanować umowę do systemu, aby instytucja dokonała uruchomienia środków.

Pożyczka online - wady i zalety

Dzięki wnioskowaniu w sieci, Klient może otrzymać pieniądze tak naprawdę o dowolnej porze. Większość firm obsługuje proces online automatycznie. Automat wydaje decyzję, automat wysyła umowę, automat uruchamia środki – można zatem powiedzieć, że firma taka działa 24 godziny na dobę. Przez proces online trzeba się jednak potrafić przeklikać. Systemy z reguły są intuicyjne, nie mniej jednak trzeba krok po kroku postępować zgodnie z wytycznymi systemu. Wnioskomat.com rozumie to, dlatego Klient zawsze może liczyć na wsparcie pracownika Infolinii lub Agenta kredytowego.

Tagi: pożyczka onlineagent kredytowypożyczkawnioskomat.com

Dodano: 13.12.2019

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Jak działają Kontomatik i przelew za 1 zł?

Jak działają Kontomatik i przelew za 1 zł?

23 Lut 2023Autor: Agnieszka Kłak

Kiedy chcemy pożyczyć pieniądze z banku albo od firmy pożyczkowej, to obowiązkowo musimy przejść weryfikację tożsamości. Najczęściej odbywa się to za pomocą przelewu weryfikacyjnego albo systemu Kontomatik. Współcześnie jest to już standardem, a w interesie instytucji finansowych leży, aby odbywało (...)

Czytaj więcej
Proces pożyczkowy - od Instytucji do Instytucji, proces on-line czy Doradca?

Proces pożyczkowy - od Instytucji do Instytucji, proces on-line czy Doradca?

26 Sty 2023Autor: Agnieszka Kłak

Obecnie w Polsce działa kilkanaście Banków i ponad sto firm pożyczkowych. Każdy z banków oferuje kredyty i pożyczki. Firmy pozabankowe sprzedają produkty pożyczkowe jedno i wieloratalne. To razem daje kilkaset różnych produktów kredytowych. Natomiast udzielanie kredytów konsumenckich przez taki(...)

Czytaj więcej
Dowiedz się co zrobił wnioskomat.com, aby usprawnić proces wnioskowania

Dowiedz się co zrobił wnioskomat.com, aby usprawnić proces wnioskowania

24 Maj 2019Autor: Agnieszka Kłak

W życiu każdego z nas przychodzi taka chwila, że potrzebujemy większej kwoty kapitału. Nie zawsze mamy oszczędności wystarczające do tego, aby zaspokoić naszą finansową potrzebę. Co najczęściej robimy w takich sytuacjach? Oczywiście, rozpoczonymy poszukiwania kredytu. Zazwyczaj potrzebujemy, środki (...)

Czytaj więcej
Top