Pożyczka gotówkowa w domu klienta – jak to działa?

Opublikowano: 26 Lis 2023 Agnieszka Kłak 9 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Wydawać by się mogło, że w dobie cyfryzacji oraz możliwości załatwienia prawie każdej sprawy online – pożyczki w domu u klienta przeszły do lamusa. Nic bardziej mylnego! W dalszym ciągu są osoby, które nieufnie podchodzą do składania wniosków i podpisywania umowy przez internet lub takie które nie posiadają konta bankowego lub przelanie na nie środków jest nie możliwe, ponieważ np. mają zajęcie komornicze. Niektóre z firm pożyczkowych dla osób ceniących sobie bezpośredni kontakt z doradcą w dalszym ciągu w swojej ofercie mają pożyczki z wizytą w domu klienta. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym charakteryzują się pożyczki w domu klienta,
  • co należy zrobić, aby uzyskać pożyczkę w domu,
  • jakie plusy i minusy ma pożyczka domowa.
pozyczka gotówkowa

Jak działa pożyczka gotówkowa w domu klienta?

Każdy, kto ceni sobie kontakt osobisty i obsługę bezpośrednią na pewno przychylnie spojrzy na pożyczki gotówkowej w domu. Jednak sam fakt wyboru takiego rozwiązania może być podyktowany z goła różnymi powodami, dlatego w wyborze firmy powinniśmy kierować się zarówno dostępnością oferty jaka jesteśmy zainteresowani jak i samym procesem. Możliwości wnioskowania mamy różne a mianowicie:

  • złożenie wniosku – tutaj pożyczkodawcy dają nam kilka możliwości, wniosek możemy złożyć od początku o końca on-line, możemy zainicjować wniosek w systemie – gdzie po wpisaniu podstawowych danych skontaktuje się z nami  doradca, możemy skontaktować się z firmą pożyczkową lub zamówić rozmowę gdzie na infolinii osoba do tego dedykowana wraz z nami wypełni wniosek  o pożyczkę gotówkową,
  • podpisanie umowy – jeśli spełniliśmy wszystkie warunki i  firma pożyczkowa decyduje się na udzielenie nam finansowania następuje podpisanie umowy; tutaj mamy dwie możliwości:  albo podpiszemy umowę online albo doradca lub też kurier w dogodnym dla nas dniu i godzinie zjawi się w naszym miejscu zamieszkania w celu sfinalizowania pożyczki,  
  • wypłata pożyczki – tu także zdecydować możemy, czy środki przekaże nam doradca po podpisaniu umowy online lub w domu, czy chcemy aby środki zostały przekazane bezpośrednio na konto. W tym wypadku, dodać tutaj trzeba, iż również spłaty dokonać możemy w dwojaki sposób: wybierając albo spłatę na konto lub comiesięczne wizyty doradcy w celu przekazania mu rat.

Każdy z nas ma swoje indywidualne preferencje i każdy z nas ma tak naprawdę inny powód dla którego chce, aby doradca pojawił się u nas w domu. Może być to nieufność wobec wnioskowania online, brak konta lub zajęcie komornicze, dlatego w całym procesie mamy możliwość wyboru na którym etapie zjawi się u nas doradca. Pamiętać trzeba, że firm oferujących pożyczki gotówkowe w domu klienta  jest na pewno mniejsza liczba, także sam proces często jest już z góry ustalony np. zarówno podpisanie umowy, jak i wypłata środków zawsze odbywa się u klienta. Na rynku jednak mimo wszystko bez problemu powinniśmy znaleźć taką firmę która będzie miała wytyczne szyte jak na nasza miarę. Dodać tutaj jeszcze warto, żebyśmy zawsze przyjrzeli się firmie udzielającej nam finansowanie w miejscu zamieszkania. Często są to firmy prywatne. Pamiętać musimy, że każda z nich musi znaleźć się w rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego: zarejestrowana w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej. Tak firma jest zobowiązana do zarejestrowania w Urzędzie Skarbowym, gdzie od każdej udzielonej pożyczki odprowadzony zostaje podatek.

Warunki otrzymania pożyczki gotówkowej

Zdawać musimy sobie sprawę, że nie ma możliwości aby pożyczkę w naszym miejscu zamieszkania udzielił nam bank. Wybierając obsługę bezpośrednią musimy pamiętać, że finansować nas będzie instytucja pozabankowa. Mimo tego, iż jak powszechnie wiadomo owe instytucje mają dużo mnie rygorystyczne podejście do klienta, jednak są  pewne warunki które musimy spełnić:

  • wiek – minimalne jest bycie pełnoletnim, jednak zdarza się, że niektóre z firm maja wyższy próg wiekowi niż 18 lat,
  • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość, w tym wypadku posiadanie konta bankowego nie jest obowiązkiem, o ile wnioskując online często w celu weryfikacji trzeba wykonać przelew 1 grosza o tyle przy pożyczkach w domu nasza tożsamość  zostanie zweryfikowana  za pomocą dokumentu,
  • stałe miejsce zamieszkania – niektóre z firm wymagają czasem meldunku, a zdecydowana większość nie wypłaci środków lub nie podpisze umowy nigdzie indziej niż w miejscu  naszego stałego pobytu,
  • dochód – prócz standardowych form zatrudniania (umowa o pracę, zlecenie, emerytura, renta) akceptowane przez firm pozabankowe są również takie dochody, które nie zawsze mogą być udokumentowane; do zdolności kredytowej przyjmowane są również świadczenia otrzymywane przez klienta takie jak np.  500+, alimenty, renty socjalne, rodzinne, czy inne  dodatki wypłacane przez MOPS. Zakres akceptowanych dochodów zależy od firmy pożyczkowej.

Zalety pożyczki gotówkowej w domu

Wady pożyczki gotówkowej w domu

Podsumowanie

Nie da się zaprzeczyć, że pożyczki do domu mają znacznie więcej mocnych niż słabych stron. Stanowią one przede wszystkim dobrą alternatywę dla pożyczek online, dając możliwość załatwienia wszystkich formalności w zaciszu domowym, oraz  otrzymania gotówki bezpośrednio do ręki i natychmiastowego rozdysponowania pieniędzy. Jak już zostało wspominane tylko od nas i naszych preferencji zależy jaką formę procesowania wybierzemy. Pamiętajmy jednak o tym, aby przed zawnioskowaniem o pożyczkę gotówkową sprawdzić daną firmę i  korzystać z usług pewnych i uczciwych instytucji pożyczkowych.

Tagi: pożyczka gotówkowadochódpożyczki gotówkowe w domu klienta

Dodano: 13.10.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top