Pożyczka online na drobne wydatki. Jak wybrać pożyczkę na zakup małego AGD, opłacenie wakacji?

Opublikowano: 09 Kwi 2024 Agnieszka Kłak 8 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Klient chcący sfinansować coś relatywnie niedużą kwotą, będzie szukał atrakcyjnej oferty u niejednego pożyczkodawcy. Drobne wydatki mogą przybierać różne formy - niekiedy zabraknie paruset złotych na zakup sprzętu kuchennego, innym razem będzie potrzeba dokupienia dodatkowych ubezpieczeń w ramach rodzinnego wyjazdu wakacyjnego. Na szczęcie pożyczki to nie tylko zobowiązanie opiewające na kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale też produkty znacznie mniejsze, które w sam raz odpowiedzą na potrzebę każdego klienta.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakiego rodzaju produktem jest pożyczka na drobne wydatki,
  • kto udzieli pożyczki na małe wydatki,
  • jak można skutecznie starać się o pożyczkę online na drobne wydatki.
pożyczka na drobne wydatki

Pożyczka na drobne wydatki – co to?

Nowoczesne wystawy sklepowe kuszą jednych cudownym towarem, który chcielibyśmy posiadać. Inne osoby pragną zrealizować swoje marzenia o podróżach, a jeszcze inni inwestują w siebie. Ilu klientów, tyle marzeń! Jako świadomi i przezorni klienci dbamy o swoją płynność finansową. Ilu konsumentów, tyle opinii. Odmienne zdanie mają osoby, które pragną żyć pełnią życia, ale nie wystarcza im na realizację swoich planów, ponieważ nie posiadają wystarczających dochodów. Dla takich właśnie klientów są kierowane pożyczki na drobne wydatki. Takie pożyczki są również najlepszym rozwiązaniem na przewidziane sytuacje finansowe. 

W dzisiejszych czasach najszybszym sposobem na uzyskanie pożyczki na drobne wydatki jest internet. Do rozwoju pożyczek online przyczyniły się firmy pozabankowe, które oferują nam swój produkt bez konieczności wychodzenia z domu. Ponadto banki również oferują kredyt przez Internet. Jednak czasami w tym przypadku trzeba być klientem banku, aby ubiegać się o kredyt online i posiadać udokumentowane dochody. Firmy pożyczkowe nie wymagają od klienta dostarczania zaświadczenia o zarobkach, a ponadto mogą z tej opcji skorzystać także osoby ze złą historią kredytową wpisaną w raporty BIK, BIG czy KRD. Gdy szybko potrzebujemy środków prosty proces ich uzyskania jest niebywałym atutem. 

Z jakich pożyczek korzystamy najczęściej i na co je przeznaczamy?

Odmian pożyczek jest wiele. Najczęściej jednak konsumenci korzystają z szybkich pożyczek, czyli popularnych chwilówek. Kwoty chwilówek nie są zbyt wysokie, więc klienci przeznaczają je przede wszystkim na zaspokojenie podstawowych potrzeb jak spłata rachunków, zakup leków czy podręczników dla dziecka lub na zakup drobnego sprzętu AGD lub RTV w sklepie, gdzie także często mamy możliwość zakupu towaru na raty za 0%. Wówczas spłacamy tylko faktyczną kwotę produktu bez ukrytych kosztów. Czasami szybkie pożyczki pozwalają na wykup wakacji lub chociażby przygotowanie świąt.

Inną formą spłaty pożyczki online jest pożyczka ratalna. Niektórzy potrzebują większej gotówki, więc szukają oferty pożyczki lub kredytu gotówkowego, który mogą spłacać w miesięcznych równych ratach. Wspomnianą pożyczkę możemy przeznaczyć na większe zakupy jak na przykład remont mieszkania, jak również na zakup samochodu. Dla niektórych osób ważne jest inwestowanie w siebie. Środki pozyskane z pożyczki inwestują wykupując kurs językowy lub opłacając czesne na studiach. Dodatkowo mogą inwestować w usługi kosmetyczne polepszając swój wizerunek, dzięki któremu mogą otrzymać wymarzoną pracę lub upragniony awans. Środki uzyskane z pożyczki pozwalają na podniesienie standardu życia, co w obecnych czasach wydaje się bardzo ważne i trafne.

Który pożyczkodawca może pożyczyć małą kwotę?

Wśród różnych ofert pożyczkowych, dostępnych na stronie wnioskomat.com możemy polecić kilka firm, które dadzą klientom małe kwoty:

  • Vivus - najmniej możesz pożyczyć tutaj 100 zł,
  • ArtCash - minimalna kwota pożyczki już od 500 zł,
  • Nexxo - dostępna mała pożyczka od 500 zł w górę,
  • Ekspres Pożyczka - dostaniesz tutaj najmniej 500 zł,
  • AASA Polska S.A. - minimalna kwota zobowiązania to 1000 zł. 

Atrakcyjne oferty pożyczek znajdziesz także na stronie brokera finansowego, jakim jest Helikon Sp. z o.o.

Jak uzyskać pożyczkę na drobne wydatki?

Szybkim sposobem na uzyskanie pożyczki będzie interent. Możemy złożyć wniosek online z dowolnego miejsca i o każdej porze. Poza tym sam proces wnioskowania jest uproszczony tak, aby miały do niego dostęp osoby zainteresowane szybkim pozyskaniem finasnowania. Chcąc zdobyć pożyczkę wystarczy na stronie portalu pożyczkowego wypełnić prosty formularz-wniosek, poczekać na weryfikację i decyzję. Weryfikacja naszego wniosku może odbyć się automatycznie lub za pomocą narzędzia typu Kontomatik. Jeśli będzie pozytywna to kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy. Następnie zostaną nam przekazane środki finansowe na konto bankowe.

W szybkim uzyskaniu gotówki może nam pomóc również doświadczony doradca kredytowy, pośrednik który ma pełną wiedzę o zasadach funkcjonowania danej insytutcji finansowej. To właśnie ta osoba podpowie nam, która firma pożyczkowa ma uproszczone procesy weryfikacji, realizuje szybkie przelewy. Takie podpowiedzi będą nieoceniowe w sytuacji konieczności uzyskania środków na drobny, ale nie przewidziany wydatek. 

Popularnym produktem na drobne wydatki są chwilówki, które opiewają zwykle na drobne kwoty, ale można je uzyskać w szybkim i prostym procesie. Zanim przystąpimy do złożenia wniosku warto skorzystać z opcji porównywarek i rankingów tego typu produktów finansowych. Pozwolą nam one wstępnie ocenić, jaki produkt będzie dla nas najkorzystniejszy. 

Pożyczki online - kwota: 3 000 zł, okres: 30 mies
Firmy pożyczkowe
Kwota pożyczki: 3 000 zł
Ilość rat pożyczki: 30 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Wonga - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 20,51 % 0,36 % 3 783,30 zł 126,11 zł
Takto Finanse - Pożyczka online (zobacz) 20,50 % 49,13 % 25,00 % 4 824,00 zł 160,80 zł
AASA Polska - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 50,58 % 29,32 % 4 875,00 zł 162,50 zł
Kredyt Ok - Pożyczka Online (zobacz) 18,50 % 51,31 % 30,00 % 4 900,50 zł 163,35 zł
Supergrosz - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 67,82 % 45,00 % 5 466,00 zł 182,20 zł

Podsumowanie

Jeśli dobrze wykorzystamy środki finansowe z pożyczki to może nam to przynieść sporo korzyści. Wszystko zależy od tego, jaki produkt finansowy wybierzemy i na co je przeznaczymy. Dlatego warto usiąść na spokojnie przed laptopem i poszukać odpowiedniego produktu pożyczkowego, który pozwoli nam na spłatę dotychczasowych zobowiązań albo zakup wymarzonych lub koniecznych przedmiotów.

Dodano: 05.02.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top