Pożyczka online za darmo – dla kogo? Na ile dni? Co musisz wiedzieć o darmowej pożyczce?

Opublikowano: 13 Paź 2022 Dagmara Konik 7 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Może się wydawać, że darmowa pożyczka to jest fikcja. Przecież nie ma nic za darmo. Wszędzie są konkretne opłaty, a tym bardziej przy uzyskaniu pożyczki z firmy pozabankowej, gdzie koszty są zazwyczaj wyższe niż w przypadku kredytu gotówkowego dostępnego w banku. Okazuje się, że darmowa pożyczka to szansa dla wielu osób na zdobycie dodatkowego finansowania bez zbędnych kosztów i ten produkt to oferuje. Faktem jest to, że nie jest on dostępny dla wszystkich konsumentów, a jedynie dla wybranej grupy pożyczkobiorców. Więc nie każdy może z niego skorzystać.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak działa pierwsza pożyczka za darmo,
  • do kogo skierowane są darmowe pożyczki online,
  • kto udzieli pierwszej pożyczki za darmo,
  • jakie formalności należy spełnić przy ubieganiu się o pożyczkę za darmo.
Pożyczka online za darmo – dla kogo? Na ile dni? Co musisz wiedzieć o darmowej pożyczce?

Co to jest darmowa pożyczka?

Produkt darmowa pożyczka czy też darmowa chwilówka to forma pożyczki w kwocie wolnej od dodatkowych opłat typu prowizja, oprocentowanie czy odsetki. W przypadku pierwszej darmowej pożyczki RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) wynosi 0%, czyli spłacamy tyle ile pożyczyliśmy od firmy pożyczkowej. Można też powiedzieć, że całkowity koszt pożyczki wynosi w tym przypadku 0 zł.

Niestety ta forma finansowania, czyli darmowa pożyczka jest dedykowana wybranej grupie klientów. Do tej grupy zaliczamy nowych klientów, którzy być może w przyszłości ponownie będą wnioskowali o kolejną pożyczkę.  

Jest udzielana wyłącznie przez firmy pozabankowe, które stworzyły promocyjny produkt zupełnie z korzyścią dla nowego klienta. Zasadniczo firmom pożyczkowym chodziło o przyciągnięcie nowych pożyczkobiorców, którzy być może w przyszłości. Kwota pierwszej darmowej pożyczki jest zazwyczaj niska i udzielana na krótki termin spłaty, zwykle na 30 lub 45 dni.

W banku nie jest możliwe ubieganie się o darmową pożyczkę bez posiadania formalnego zatrudnienia, ponieważ trzeba dostarczyć zaświadczenie o dochodach od pracodawcy. Poza tym banki nie udzielają pożyczek na miesiąc bez żadnych opłat.

Aby otrzymać darmową pożyczkę w firmie pożyczkowej, trzeba być osobą pełnoletnią, posiadającą obywatelstwo polskie i aktualny dowód osobisty. W przypadku ubiegania się o darmową pożyczkę przez Internet trzeba posiadać konto w banku. Darmowa pożyczka jest w całości dostępna online. Oznacza to, że można wszystkie formalności załatwić przez Internet nie wychodząc z domu do oddziału firmy pozabankowej.  

Jak ubiegać się o pierwszą pożyczkę za darmo online?

Firmy pozabankowe mają w swojej ofercie wiele ofert szybkich pożyczek. Mają różny termin spłaty, ale pożyczki na niską kwotę i okres spłaty 30 dni, jeśli są spłacone przez pożyczkobiorcę w terminie lub przed terminem to osoba taka nie ponosi żadnych kosztów z nią związanych.

Uzyskanie darmowej pożyczki odbywa się w ten sam sposób jak większość produktów finansowych oferowanych przez firmy pożyczkowe. Wnioskujemy o pożyczkę online wypełniając formularz zamieszczony na stronie internetowej. Przesyłamy niezbędne dokumenty, które większość firm pozabankowych sprowadziło do minimum i czekamy na rozpatrzenie wniosku.

Jeśli decyzja będzie pozytywna to podpisujemy umowę z pożyczkodawcą (wzory umów są zamieszczone na stronie interesującej nas firmy pożyczkowej) i czekamy na przelanie środków na podane przez nas w formularzu konto bankowe. Cały proces wnioskowania i jego przyspieszenie zależy od tego czy firma pozabankowa pracuje tylko w dni powszednie, czy posiada obsługę klienta całodobową. Poza tym posiadanie konta w tym samym banku co ma firma pożyczkowa skutkuje szybszym przelewem środków z pożyczki na nasze konto.

Obecnie wiele firm pożyczkowych jest w stanie przelać środki na konto klienta nawet w ciągu 15 minut od złożenia wniosku. Do tego minimum formalności powoduje, że gdy potrzebujemy dodatkowej gotówki "na już" to jest to jak najbardziej możliwe. Pozwala to nam wybrnąć z nagłych i kłopotliwych sytuacji.

Dla kogo jest przeznaczona pierwsza darmowa pożyczka?

Pierwsza darmowa pożyczka jest dedykowana osobom, które jeszcze nigdy wcześniej nie korzystały z oferty konkretnej firmy pożyczkowej. Specjalnie dla tego grona klientów została uruchomiona promocyjna oferta pożyczkowa, która udzielana jest na niewielką kwotę i krótki termin spłaty. Poza tym mogą z tej oferty skorzystać praktycznie wszystkie osoby, chociaż osobom zadłużonym nie jest to proponowane. Dla takich klientów firmy pozabankowe proponują pożyczki konsolidacyjne.

Gdzie można otrzymać pożyczkę za darmo?

Gdzie można szukać ciekawych ofert darmowych pożyczek? Na rynku finansowym istnieje niewiele firm, które oferują pierwszą darmową pożyczkę. Warto poszukać ciekawych i odpowiednich ofert przez Internet. Możemy również starać się o pożyczkę poprzez skorzystanie z infolinii wybranej firmy pozabankowej lub wybrać się do stacjonarnego biura agenta współpracującego z instytucjami pozabankowymi.

Polecamy skorzystanie z naszego narzędzia, jakim jest ranking darmowych pożyczek. Wnioskomat.com jest zaufanym i sprawdzonym na rynku podmiotem, działającym w ramach spółki Helikon, która posiada status pośrednika kredytu konsumenckiego w rozumieniu art. 5 pkt 3 Ustawy z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim.

Darmowa pożyczka online - przykład

Załóżmy, że Pani Barbara nigdy wcześniej nie była klientką firmy pożyczkowej X. Firma pożyczkowa X oferuje zatem Pani Barbarze darmową pożyczkę online. Całkowita kwota pożyczki wynosi 2000 zł. Koszty, jakie poniesie klientka wynoszą 0 zł. Czas spłaty to 30 dni. Pani Barbara złożyła wniosek, po 15 minutach miała już środki na swoim koncie bankowym, a miesiąc później spłaciła także 2000 zł.

Podsumowanie

Niedawna pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele firm pozabankowych wycofało ze swojej oferty krótkie promocyjne darmowe pożyczki bez dodatkowych opłat, ponieważ wprowadzono błyskawiczne zmiany.

Mimo to, w przypadku niektórych firm można korzystać z pożyczek za darmo bez dodatkowych kosztów tylko z terminem nieco krótszym do 30 dni. O ile spłacimy pożyczkę w terminie. Przekroczenie terminu spłaty skutkuje niestety odsetkami, które trzeba zapłacić. Darmowa pierwsza pożyczka jest produktem promocyjnym docelowo przeznaczonym dla poszczególnej grupy klientów, którzy mogą sporo zyskać korzystając z ofert proponowanych przez firmy pozabankowe.

Dodano: 17.01.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top