Pożyczki pod zastaw nieruchomości dla przedsiębiorcy i profesjonalisty? Fundusz Mikro i jego oferta.

Opublikowano: 02 Lut 2024 Dagmara Konik 4 min. czytania

Kategoria: Pożyczki hipoteczne

Przedsiębiorcy w obecnym czasie muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich, oprócz utrzymania bieżącej działalności, jest uzyskanie potrzebnego finansowania. Na rynku znajdziemy wiele ofert bankowych. Warto również pamiętać o ofertach firm pozabankowych, a w szczególności możliwości uzyskania pożyczki pod zastaw nieruchomości. Wiele firm posiada nieruchomości, które nie są obciążone hipoteką i mogą stać się środkiem do uzyskania dodatkowej gotówki.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czy będąc przedsiębiorcą lub profesjonalista możesz liczyć na dobrą pożyczkę pod zastaw,
  • czym jest Fundusz Mikro,
  • co oferuje Ci Fundusz Mikro.
kredyt dla profesjonalisty

Kilka słów o historii Funduszu Mikro

Fundusz Mikro powstał w 1994 roku. Został założony przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości. Celem funduszu jest promowanie przedsiębiorczości oraz udzielanie pożyczek dla właścicieli małych i mikro firm. Dziś Fundusz Mikro to instytucja, która jest liderem polskiego rynku oraz jedną z większych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Obecna działalność Funduszu Mikro to udzielanie pożyczek dla przedstawicieli wolnych zawodów. Na szczególną uwagę zasługują oferty dla przedstawicieli tzw. białej branży: lekarzy, stomatologów, właścicieli przychodni. W swojej działalności fundusz oferuje też pożyczki dla przedsiębiorców działających w innych branżach. Oferta Funduszu Mikro jest doskonałym uzupełnieniem aktualnej oferty bankowej dla przedsiębiorców.

Fundusz Mikro to pożyczki dla przedsiębiorców.

Jakie produkty oferuje Fundusz Mikro?

Fundusz Mikro oferuje pożyczki na wiele celów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Warto zwrócić uwagę, że może być to również pożyczka na spłatę zaległości wobec ZUS i urzędu skarbowego otwierająca drogę do finansowania bankowego.

Dla przedstawicieli wolnych zawodów (zawody medyczne, prawnicze, księgowe etc.) Fundusz Mikro oferuje atrakcyjne finansowanie w wysokich kwotach i długim okresem spłaty (do 84 miesięcy) i to wszystko bez zabezpieczenia majątkiem przedsiębiorcy. Mając na uwadze specyfikę działania tych branż dają możliwość wnioskowania o produkt w prostym procesie: akceptowane skany dokumentów, brak zaświadczeń ZUS i US. Analitycy Funduszu Mikro mają też bardzo realne podejście do danych klienta, zwłaszcza w kontekście dochodu.

Na uwagę zasługuje również specjalna oferta dla tych klientów. Wszyscy ci, którzy otrzymali finansowanie bankowe w ciągu ostatnich 3 miesięcy mogą na podstawie tej decyzji wnioskować o pożyczkę w kwocie do 30% udzielonego kredytu bez badania zdolności kredytowej i sprawdzania historii wBIK. Większość procesu odbywa się na bazie poprzedniego procesu bankowego.

Z kolei dla przedsiębiorców działających w pozostałych branżach Fundusz Mikro ma w swojej ofercie pożyczki pod zastaw nieruchomości w kwocie do 200 tys. zł. Okres spłaty również do 84 miesięcy. Oferta ta wpisuje się w potrzeby różnych przedsiębiorców, ponieważ klient ma możliwość uzyskania pożyczki pomostowej tj. pod okazyjny zakup lub transakcję, pożyczki na spłatę zaległości ZUS i US, czy też spłatę raty balonowej innego finansowania.

Atuty oferty Funduszu Mikro

Analizując ofertę Funduszu Mikro warto zwrócić uwagę na następujące zalety:

  • długi okres spłaty – do 84 miesięcy,
  • realne podejście do dochodów klienta,
  • oferta specjalna dla wybranych przedsiębiorców,
  • finansowanie na różne cele przedsiębiorstwa,
  • szeroki katalog akceptowanych nieruchomości jako zabezpieczenia,
  • możliwość zabezpieczenia na nieruchomości osoby trzeciej,
  • dla klientów klasyfikowanych jako Profesjonaliści pożyczka bez zabezpieczeń i dokumentów ZUS/US.

Tagi: przedsiębiorca

Dodano: 08.12.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top