Raiffeisen Centrobank AG - sylwetka biznesowa

Opublikowano: 29 Marzec 2022 Agnieszka Kłak 6 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytu Gotówkowego

Kiedy zastanawiamy się nad wzięciem pożyczki gotówkowej bądź kredytu gotówkowego często rodzi się pytanie: u kogo znaleźć najlepszą ofertę? Kto jest sprawdzonym kredytodawcą? Na polskim rynku nie brakuje podmiotów, które posiadają bogatą gamę ofert. Jednym z banków, który wyspecjalizował się w gotówkowych produktach finansowych jest Raiffeisen Centrobank AG, działający w Polsce pod marką Raiffeisen Digital Bank. Dziś przybliżymy jego sylwetkę biznesową.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak wyglądała historia banku,
 • jakie oferty może zaproponować Ci bank Raiffeisen,
 • jak działa aplikacja Raiffeisen Digital Bank,
 • w jaki sposób możesz uzyskać kredyt w tym banku.
Raiffeisen Centrobank AG

Krótka historia Raiffeisen Centrobank AG

Raiffeisen Centrobank AG jest podmiotem działającym w austriackiej grupie bankowej Reiffeisen Bank International (RBI). Grupa ta posiada bogate tradycje, sięgające aż 1927 roku. Oczywiście wówczas bankowość wyglądała w wielu aspektach zupełnie inaczej niż współczesne usługi. To, co najważniejsze z historii banku to fakt, że RBI rozrastała się z biegiem czasu, a obecnie działa na skalę międzynarodową, chociażby w Austrii, Niemczech czy krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Marka Raiffeisen Centrobank AG pojawiła się także w Polsce, z czym wiąże się inna, ciekawa historia.

Bank Raiffesien w Polsce

Zapewne wielu polskich klientów pamięta jeszcze reklamy podmiotu, którego nazwa brzmiała Reiffeisen Bank Polska. Faktycznie, był to podmiot znaczący dla polskiego rynku finansowego. Jednakże w pewnym momencie Reiffeisen Bank Polska zniknął. Jak to wyglądało w porządku chronologicznym?

Bank Reiffeisen zaczął swoją działalność w Polsce w 1991 roku. Pozostawał on na polskim rynku do 2018 roku, kiedy to udziały tego banku przejął Bank BGŻ BNP Paribas – obecne BNP Paribas Bank Polska. Jednakże austriacki bank powrócił na polski rynek w 2021 roku z marką Raiffeisen Digital Bank, którego usługi są obecnie jak najbardziej dostępne dla klientów.

Oferta banku Raiffeisen

Oferta Raiffeisen Digital Bank to nic innego jak kredyt gotówkowy. Na stronie banku funkcjonuje on pod nazwą: pożyczka gotówkowa. Każdy klient może ubiegać się o dodatkowe środki na swoim koncie w sposób bardzo wygodny i przystępny, a przy tym klarowny oraz dopasowany do indywidualnych potrzeb kredytobiorcy. Oczywiście udzielenie pożyczki będzie możliwe po wydaniu przez bank pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta. Trzeba podkreślić, że Raiffeisen jest podmiotem wyspecjalizowanym na rynku digital lending, czyli udzielaniu pożyczek na stosunkowo nieduże kwoty w całości za pomocą bankowości elektronicznej.

Czym jest aplikacja Raiffeisen Digital Bank?

Każdy klient zainteresowany wzięciem kredytu gotówkowego może skorzystać z aplikacji mobilnej. Aplikacja Raiffeisen Digital Bank pozwoli bardzo sprawnie zaciągnąć pożyczkę gotówkową. Jej największe zalety to:

 • bardzo szybkie podjęcie przez bank decyzji o udzieleniu kredytu,
 • brak konieczności podpisu współmałżonka do zaciągnięcia kredytu,
 • brak konieczności posiadania rachunku bankowego w Raiffeisen Digital Bank.

Aplikację Raiffeisen Digital Bank można pobrać ze strony internetowej banku.

Jak wygląda przykładowa oferta?

W Raiffeisen Digital Bank możesz wnioskować maksymalnie o 100 000 złotych. Dzięki kalkulatorowi dostępnemu na stronie internetowej banku możesz jeszcze przed złożeniem wniosku sprawdzić, jak będzie wyglądała przykładowa oferta i ile będzie nas taki kredyt kosztował.

Załóżmy, że chcemy pożyczyć 50 000 zł na okres 5 lat, czyli 60 miesięcy – oznacza to, że kredyt spłacimy w 60 ratach. Zgodnie z wyliczeniami kalkulatora banku Raiffeisen parametry naszego przykładowego kredytu ukształtują się w sposób następujący:

 • 50 000 zł – tyle wynosi całkowita kwota kredytu,
 • 1029 zł – na taką sumę opiewa comiesięczna rata,
 • 0% - jest to wysokość prowizji,
 • 8,99% - tyle wynosi RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (jest to oprocentowanie zmienne),
 • 61 789 zł – w takiej wysokości będzie całkowita kwota do spłaty,
 • 11 789 zł – tyle wynosi całkowity koszt kredytu.

Jak wnioskować o kredyt w Raiffeisen Digital Bank?

Uzyskanie kredytu w Raiffeisen Digital Bank odbywa się przy użyciu bankowości internetowej, a konkretnie aplikacji, o której już zdążyliśmy wspomnieć. Aplikacja w sposób bardzo prosty poprowadzi nas przez poszczególne etapy wnioskowania. Jednakże warto przy tym wiedzieć, że przyszły kredytobiorca musi spełniać pewne wymogi będą to:

 • stabilne źródło dochodów – udzielenie pożyczki uzależnione jest od tego, czy w oczach banku będziemy wypłacalnym dłużnikiem,
 • dowód osobisty,
 • rachunek w banku – jak już wspomnieliśmy, nie musi być to konto w banku, w którym wnioskujemy o kredyt, byleby konto to obsługiwała bankowość elektroniczna.

Raiffesen Digital Bank powrócił na polski rynek i z całą pewnością dla wielu klientów jego oferty będą najkorzystniejsze. Warto samemu zajrzeć na stronę banku i przekonać się, czy faktycznie znajdziemy tam produkt finansowy odpowiedni do naszych potrzeb.

Tagi: raiffeisen digital bankpożyczkaraiffeisencałkowity koszt kredytu

Dodano: 18.03.2022

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top