8000 zł na oświadczenie. Gdzie szukać oferty?

Opublikowano: 09 Cze 2023 Agnieszka Kłak 9 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Pożyczka pozabankowa udzielana jest w kwotach niższych niż finansowanie bankowe. Wynika to z kilku czynników, takich jak poziom ryzyka na Kliencie, możliwości finansowe instytucji, możliwości finansowe Klienta. Na samym jednak końcu konsumenci finansujący się na rynku pozabankowym przyzwyczajeni są do zaciągania finansowania w kotach średnio nie przekraczających 10 000 PLN. Przyjrzyjmy się dziś ofercie na 8000 PLN.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym charakteryzują się pożyczki na oświadczenie,
  • ile można pożyczyć pieniędzy na oświadczenie,
  • kto może uzyskać pożyczkę 8000 zł na oświadczenie.
8000 złotych na oświadczenie

Co oznacza na oświadczenie?

Klient może zaciągnąć zobowiązanie w banku, ale nie tylko. Firmy pozabankowe działają w oparciu o różny poziom uwiarygodnienia Klienta w kontekście osiąganego przez niego dochodu. Najsłabszy poziom, to badanie zdolności kredytowej w oparciu o oświadczenie. Klient oświadcza w procesie, gdzie pracuje, jak długo, w jakiej formie i jaki osiąga dochód. Instytucja nie wymaga zaświadczenia z zakładu pracy, może jednak np. zadzwonić do zakładu pracy i dowiedzieć się, czy Klient oświadczył prawidłowe dane.

O to, czy firma pozabankowa będzie dzwonić do naszej firmy warto spytać Agenta kredytowego lub bezpośrednio pożyczkodawcę. Po przeciwnej stronie bieguna, znajdziemy pożyczki na zaświadczenie. Instytucja będzie wymagała uwiarygodnienia dochodu poprzez dostarczenie zaświadczenia z zakładu pracy. 

Standardem jest, że firmy pożyczkowe sprawdzają swoich klientów w bazach dłużników. Jest to formalność, ale pożyczkodawca musi wiedzieć czy klient będzie wypłacalny. Jeśli regulował długi w teminie, to znaczy, że jest wiarygodny. Jednakże jeśli posiada już jakieś długi pożyczka może nie zostać mu udzielona - ze względu na liczbę wynikających zobowiązań.

Na oświadczenie mniej niż na zaświadczenie

Skoro oświadczenie jest najniższym poziomem uwiarygodnienia osiąganych przez Klienta zarobków, to oznacza, że pożyczkodawca będzie ponosił wysokie ryzyko w związku z finansowaniem. Nie uzyska bowiem 100% pewności, że Klient faktycznie jest zatrudniony tam, gdzie oświadczył, że jest. Skoro ryzyko jest większe to pożyczkodawca na inne sposoby będzie zabezpieczał swój portfel pożyczkowy przed stratą związaną z brakiem spłaty zobowiązania przez Klienta. Jednym ze sposób zabezpieczania portfela będzie dywersyfikacja, czyli firma pożyczkowa udzieli więcej pożyczek, ale na mniejsze kwoty (może to być np. pożyczka chwilówka). Dla konsumenta oznacza to, że dostanie mniej pieniędzy, niż gdyby wnioskował w procesie na zaświadczenie.

Jaka kwota pożyczki na oświadczenie?

Na jaką kwotę finansowania mogę liczyć w procesie na oświadczenie tak naprawdę przekonam się ostatecznie po złożeniu wniosku i otrzymaniu decyzji z firmy pożyczkowej. Wiele zależy bowiem od oceny mojej zdolności kredytowej. Instytucje podają jednak w swoich kartach produktu, jakie maksymalne kwoty mogą przekazać Klientowi, który oświadcza informacje o swoim dochodzie. Liderzy rynku na oświadczenie są w stanie zaoferować Klientowi nawet 20 000 PLN. Mówimy tu jednak dwóch firmach – Euroloan oraz HapiPożyczki. W Zaplo i Aasa mogę natomiast liczyć maksymalnie na 15 000. Pełniejsze spektrum rynku otwiera się od 10 000 PLN. Do listy firm dochodzi SuperGrosz, Mikrokasa oraz InCredit.

zaświadczenie o zarobkach

8000 a 10000 bez większej różnicy

Nie ma w ofercie większej różnicy, czy poszukuję na rynku 8000 PLN czy 10000 PLN. Tak naprawdę, jeżeli firma udziela finansowania w wysokości 8000 na oświadczenie, to udzieli również 10000. Pytanie czy potrzebujemy większej kwoty kapitału i oczywiście, czy instytucja nam ją przyzna. Jasnym jest, że kwota pożyczki o 2000 większa oznacza wyższą ratę, a wyższa rata wymaga większej zdolności kredytowej.

Dla kogo pożyczka na oświadczenie?

Tego typu produkt przeznaczony jest dla osób, które tu i teraz potrzebują gotówki na realizację swoich celów, a nie posiadają zaświadczenia z zakładu pracy. Pozyskanie dokumentu może chwilę zająć, nie zawsze otrzymamy go od ręki. Jeżeli zatem nie możemy czekać, powinniśmy poszukać takiej oferty, w ramach której pożyczkodawca pozostanie przy naszym oświadczeniu. Jeżeli jednak zdobycie zaświadczenia nie stanowi dla nas problemu, to powinniśmy rozważyć wnioskowanie w procesie z wyższym poziomem uwiarygodnienia naszych dochodów. Możemy liczyć na wyższą kwotę, a często też niższą cenę wynikającą z niższego ryzyka, które zostanie dla instytucji zdiagnozowane na transakcji.

Z pożyczki online na oświadczenie mogą także skorzystać te osoby, które prowadzą działalność gospodarczą i płacą podatek dochodowy CIT (rozliczają się według skali podatkowej lub ryczałtem). Dzięki temu możesz pozyskać bez zbędnych formalności środki finansowe na inwestycje, zakup środków trwałych czy wartości niematerialnych.

Pożyczka z kontomatik/instantor – oświadczenie, czy zaświadczenie

W procesach pożyczkowych, szczególnie realizowanych w 100% online, często wykorzystywane są narzędzia kontomatik oraz instantor. Są to aplikacje, w których po zalogowaniu się jak do swojego rachunku bankowego, przekazywana jest do pożyczkodawcy historia naszego konta za dany ustalony okres, oraz podstawowe dane o nas, jako posiadacza rachunku. Po co? Z jednej strony, aby instytucja pożyczkowa uwiarygodniła naszą tożsamość. Z drugiej, aby sprawdziła, czy na nasz rachunek wpływa regularnie wypłata w zadeklarowanej przez nas formie. Skorzystanie z kontomatik/instantor będzie zatem pewną cyfrową alternatywą dla tradycyjnego zaświadczenia o zarobkach.

8000 na oświadczenie - zestawienie pożyczek

Rata oraz całkowita kwota do spłaty dla pożyczki 8000 w instytucjach wymienionych w artykule wygląda następująco:

Pożyczki online - kwota: 8 000 zł, okres: 36 mies
Firmy pożyczkowe
Kwota pożyczki: 8 000 zł
Ilość rat pożyczki: 36 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Wonga - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 20,46 % 0,36 % 10 522,08 zł 292,28 zł
Takto Finanse - Pożyczka online (zobacz) 20,50 % 44,94 % 25,00 % 13 470,84 zł 374,19 zł
AASA Polska - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 45,68 % 29,32 % 13 558,32 zł 376,62 zł
Kredyt Ok - Pożyczka Online (zobacz) 18,50 % 46,29 % 30,00 % 13 629,60 zł 378,60 zł
Supergrosz - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 59,85 % 45,00 % 15 202,08 zł 422,28 zł

Jeśli więc potrzebujesz dodatkowej gotówki możesz śmiało wnioskować za pośrednictwem naszej strony.

Pożyczka na 8000 zł - jak wybrać najlepszą ofertę?

Powyżej możesz zapoznać się z każdą z naszych ofert z osobna. Jednakże złożenie wniosku i otrzymanie pozytywnej decyzji to jedno. Trzeba jeszcze spłacić zaciągnięte zobowiązanie w terminie. Przeanalizuj, czy Cię na to stać. Oferta będzie tym korzystniejsza im mniejsze summa summarum poniesiesz koszty. Zwrócić więc uwagę ile wynosi Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania i całkowity koszt pożyczki. Im będzie on niższy, tym dana oferta będzie się bardziej opłacać.

Tagi: pożyczka pozabankowapożyczka na oświadczeniekontomatikpożyczka

Dodano: 10.01.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Pożyczka gotówkowa online, przez sms. Jak szybko pożyczyć pieniądze ?

Pożyczka gotówkowa online, przez sms. Jak szybko pożyczyć pieniądze ?

09 Lis 2023Autor: Dagmara Konik

Rynek finansowy wciąż wychodzi na przeciw swoim klientom. Nikogo już nie dziwią szybkie pożyczki online, które według haseł reklamowych można dostać nawet w 15 minut. Osoby, które internetu nie posiadają lub najzwyczajniej w świecie nie mają do niego zaufania o dodatkową gotówkę mogą wnioskować tele(...)

Czytaj więcej
Co jest ważne, gdy zaciągasz pożyczkę online? O czym pamiętać?

Co jest ważne, gdy zaciągasz pożyczkę online? O czym pamiętać?

01 Lis 2022Autor: Dagmara Konik

Szybkie pożyczki, które możemy zaciągnąć bez wychodzenia z domu to w dzisiejszych czasach duże ułatwienie i już tak naprawdę nic niezwykłego. Przyzwyczajono nas, że kiedy potrzebujemy dodatkowej gotówki na już, składamy wniosek o pożyczkę online i już za kilka chwil możemy mieć dodatkowe środki na k(...)

Czytaj więcej
Top