AASA w procesie online!

Opublikowano: 26 Marzec 2020 Anna Krzysteczko 6 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Wnioskomat.com to narzędzie internetowe, za pomocą którego Klient składa  jeden wniosek on-line i uzyskuje informacje dotyczące  przygotowanej dla niego oferty. Oferta  przygotowana jest  na podstawie oceny zdolności kredytowej. Po otrzymaniu oferty  do  Klienta zadzwoni Agent lub Klient sam dokończy wniosek i podpisze umowę on-line. Jednym z produktów, dla których istnieje możliwość podpisania umowy zdalnie jest AASA online. Jak wygląda proces na wnioskomat.com?

AASA w procesie online!

Jak wprowadzić wniosek przez internet do AASY

Jedną z instytucji pozabankowych, która współpracuje z wnioskomat.com jest AASA. Proces wnioskowania o pożyczkę jest ekspresowy – wypełnienie wniosku zajmuje ok. 7 minut, oferty zaczynają wracać już po minucie od zalogowania się Klienta do swojego profilu. AASA to instytucja, która dopuszcza każdą formę podpisania umowy – Klient może zatem podpisać umowę przez Internet, przez telefon lub u Agenta kredytowego w biurze.

Pożyczka wieloratalna AASA

Pożyczkobiorca może samodzielnie wybrać okres kredytowania. Maksymalny okres trwania pożyczki wynosi 36 miesięcy. Ważne, aby okres trwania pożyczki  był  dopasowany do finansowych możliwości pożyczkobiorcy . Tylko pożyczka z dopasowaną odpowiednio ratą nie będzie odczuwalna dla domowego budżetu, a Klient  szybko poradzi sobie z jej spłatą.

Najważniejsze parametry produktu AASA LOGOTYP:

KWOTA POŻYCZKI 2000 PLN - 15000 PLN
KWOTA NA OŚWIADCZENIE 2000 PLN - 15000 PLN
OKRES KREDYTOWANIA 12 m-c - 36 m-c
MINIMALNY DOCHÓD BRAK
WIEK POŻYCZKOBIORCY 20 - 80 LAT
WIEK POŻYCZKOBIORCY NA OŚWIADCZENIE 20 - 80 LAT
WERYFKACJA TELEFONICZNA KLIENTA BRAK
WERYFKACJA TELEFONICZNA ZAKŁADU PRACY BRAK
NASTĘPNA POŻYCZKA PO 4 TERMINOWYCH RATACH I 120 DNIACH

 

Dane Klienta potrzebne do  wprowadzenia wniosku do AASA

Zestaw danych pobieranych przez AASA do oceny zdolności kredytowej jest standardowy i zawiera pytania o dane osobowe Klienta, zatrudnienie, wydatki i zobowiązania. Klient zostanie zatem poproszony m.in. o:

Dane personalne Klienta z dowodu osobistego, numer telefonu, adres e-mail, nr rachunku, adres zamieszkania, informacje o dochodach, informacja o pracodawcy, informacje związane ze statusem mieszkaniowym, Klient zaznacza zgody na przetworzenie danych osobowych

Podpisanie umowy o pożyczkę AASA przez Internet

Po dokonaniu oceny zdolności kredytowej AASA  podejmuje decyzję .Jeżeli jest to decyzja pozytywna , AASA przedstawia ofertę, czyli maksymalną kwotę dla danego Klienta na maksymalna liczbę rat. Klient akceptuje ofertę i pozostaje już tylko podpisanie umowy.

logowanie aasa

Logowanie do panelu AASA

Aktualnie AASA przygotowała dla swoich pożyczkobiorców szybki i łatwy sposób na podpisanie umowy - podpisanie umowy on-line z panelu pożyczkodawcy.

Podpisanie odbywa się w dwóch krokach. W kroku pierwszym Klient musi zalogować się do swojego profilu Klienta AASA .

Pożyczkobiorca ma do wyboru dwie możliwości zalogowania się:

1. Przez aktywny link , który otrzymał na swój adres e-mail podany we wniosku;

2. Poprzez logowanie na stronie AASA do profilu Klienta AASA

W zależności czy pożyczkobiorca jest dla AASA nowym lub powracającym Klientem AASA przygotowała dwie formy podpisania umowy .

Klient NOWY

Po zalogowaniu się do profilu Klienta i wyborze opcji „Podpisz umowę” Klient zostanie poproszony o potwierdzenie swojej tożsamości poprzez zalogowanie się do swojego banku w systemie BlueMedia i wykonania płatności 1zł (pieniądze natychmiast są zwracane).

Aby weryfikacja i podpisanie umowy przebiegło pomyślnie dane Klienta z wniosku muszą się zgadzać z danymi podanymi w banku gdzie prowadzony jest rachunek bankowy (np. nazwisko i adres).

Po dokonaniu przelewu Klient otrzyma SMS z kodem i zostanie poproszony o przepisanie kodu do systemu. AASA potwierdzi jego prawidłowość stosownym komunikatem. Klient będzie miał możliwość obserwowania statusów procesu na swoim profilu w AASA. Jeżeli po wejściu w zakładkę „Moje pożyczki” zobaczy status „Wypłata w trakcie” będzie to oznaczało, że proces podpisywania umowy przebiegł pomyślnie. W momencie, w którym AASA dokona wypłaty pożyczki status zmieni się na „Wypłata środków”.

aasa umowa

Klient POWRACAJĄCY

Klient powracający został już zweryfikowany przez AASA. Oznacza to, że nie będzie musiał ponownie wykonywać przelewu 1 PLN przez system BlueMedia. Po zalogowaniu się do profilu Klienta (numerem PESEL i numerem telefonu) Klient wpisuje otrzymany SMSem kod. Podpisanie umowy następuje poprzez przepisanie kodu do systemu.

Dodatkowe udogodnienia

Dodatkowym udogodnieniem związanym z posiadaniem profilu Klienta  jest opcja wyboru daty płatności raty. Klient może wskazać, w jakim dniu chciałby płacić ratę. W procesie Klient może również wskazać sposób wypłaty środków. Wybiera pomiędzy wypłatą na konto, a wypłatą czekiem GIRO. Czek GIRO umożliwia pobranie środków w najbliższej placówce Poczty Polskiej w gotówce.

Szybki, efektywny proces

Dzięki wnioskomat.com oraz AASA Polska proces od momentu złożenia wniosku do momentu wypłaty środków może trwać zaledwie kilka minut. Klient musi posiadać przy sobie jedynie dane dowodu osobistego oraz dane logowania do rachunku bankowego. Szybki, prosty wniosek, oferta, logowanie do systemu AASA, szybki przelew 1PLN, podpisanie umowy SMS to proste kroki na drodze do uzyskania pieniędzy na rachunku.

aasa online

Zaktualizowano: 06.09.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (0)


Artykuły powiązane

LoanMe w procesie online

LoanMe w procesie online

24 Marzec 2020Autor: Anna Krzysteczko

Czas zwolnił… Mamy więcej czasu dla bliskich … Takie hasła słyszę wokół siebie. Ale czy tak jest dla każdego?  Grono z nas jednak nie ma możliwości pracy zdalnej i codziennie dojeżdża z domu do pracy samochodem. Inni, zajmując się obecnie domem bardziej eksploatują kuchenki i piekarniki. Lodówk(...)

Czytaj więcej
Pożyczka online - dlaczego warto wnioskować?

Pożyczka online - dlaczego warto wnioskować?

13 Gru 2019Autor: Urszula Sokół

Istnieją różne drogi uzyskania finansowania. Możemy szukać pożyczki bezpośrednio w instytucji finansującej. Możemy poszukać Agenta kredytowego i do niego zwrócić się o pomoc. Możemy również poszukać w sieci - praktycznie każda firma jest obecna online. Którą ścieżkę wybrać? Każda ma swoje plusy i mi(...)

Czytaj więcej
Pożyczanie online w synergii z offline. Co to oznacza dla Klienta?

Pożyczanie online w synergii z offline. Co to oznacza dla Klienta?

23 Kwi 2019Autor: Urszula Sokół

"Weź pożyczkę przez internet”, „Pożyczka 100 % on-line”, „Szybka pożyczka przez internet” – to hasła, z którymi często się spotykamy poszukując finansowania w Internecie. Nasuwa się jednak pytanie – co to oznacza dla konsumenta ? Jakie zagrożenia się z tym wiążą? Jaką wiedzę musi posiadać konsument,(...)

Czytaj więcej
Top