Pożyczanie online w synergii z offline. Co to oznacza dla Klienta?

Opublikowano: 19 Sty 2023 Agnieszka Kłak 7 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

"Weź pożyczkę przez internet”, „Pożyczka 100 % on-line”, „Szybka pożyczka przez internet” – to hasła, z którymi często się spotykamy poszukując finansowania w Internecie. W istocie pożyczki online mogą w bardzo wielu aspektach okazać się produktem wysoce korzystnym dla klienta. Jednakże oprócz tego warto pamiętać o kanałach offline. Istotą jest to, że pomiędzy jedną, a drugą drogą zachodzi synergia.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie korzyści niesie ze sobą pożyczka online.
  • jakie słabe strony ma pożyczanie pieniędzy przez internet,
  • jak wygląda pożyczanie offline.
pożyczka online

Szybkość procesowania online

Decydując się na poszukiwanie pożyczki w internecie, liczymy przede wszystkim na to, że szybko uda nam się pieniądze pozyskać. I tu trzeba przyznać rację, procesy on-line skonstruowane są tak, aby Klient w procesie szybkim i efektywnym otrzymał pieniądze na swój rachunek.

Wypełnienie prostego wniosku, wyrażenie zgód na przetwarzanie danych oraz weryfikację w Biurze Informacji Kredytowej i Biurach Informacji Gospodarczej (firmy pożyczkowe sprawdzają w ten sposób historię kredytową), decyzja na podstawie weryfikacji w bazach wewnętrznych, zewnętrznych oraz oceny zdolności kredytowej, podpisanie umowy – często za pomocą potwierdzenia kodem SMS, przelew środków na rachunek Klienta z wykorzystaniem systemu szybkich przelewów.

Wady procesu online

Czyż ten proces nie wygląda wspaniale? Oczywiście, ale każdy tego typu proces posiada wady i zalety. Zalety już znamy. Jakie są zatem wady?

Pierwsza z nich to możliwość łatwego popełnienia błędu przez Klienta związanego z nieczytaniem tego, co podpisuje. Zaznaczenie ‘krzyżyka’ na stronie poprzez kliknięcie myszką jest bardzo łatwe. Konsekwencje nieprzeczytania tego, co pod tym ‘krzyżykiem’ się znajduje, mogą być bardzo poważne.

Idąc dalej – ustawa o kredycie konsumenckim nakłada na instytucje finansującą obowiązek wygenerowania dla Klienta i przekazania mu na trwałym nośniku formularza informacyjnego do kredytu/pożyczki. Oczywiście w procesie on-line Klient otrzyma formularz, ale zostanie on albo wysłany na maila albo pojawi się w wyskakującym oknie wraz z prośbą o jego akceptację. Łatwo zatem przeoczyć zapisy formularza, nie mówiąc o tym, że najczęściej dla przeciętnego konsumenta sam formularz może być nie do końca zrozumiały. A formularz to fundamentalny dokument choćby z racji tego, że podsumowuje wszystkie opłaty w kredycie.

Proces on-line jest zatem szybki, ale przez tą szybkość możemy jako Klient stracić czujność i wziąć kredyt online lub pożyczkę nie do końca zdając sobie sprawę z jego konstrukcji i założeń cenowych.

synergia połączenie online offline

Off-line, czyli wizyta u Agenta kredytowego

A może klasyczna, tradycyjna wizyta w biurze u Agenta? Doradca kredytowy pomoże, wytłumaczy i znajdzie najlepszą ofertę dopasowaną do sytuacji Klienta. Otrzymamy wsparcie, gwarancję najlepszego wyboru i pewność, że wszystko, czego nie wiemy lub nierozumiemy, zostanie nam wytłumaczone. Co jednak stracimy? Czas… Coś za coś. Proces sprzedaży pożyczek u Agenta kredytowego to często jedna wizyta w placówce i spisanie wniosków o finansowanie, a dopiero potem druga wizyta i analiza ofert oraz podpisanie umowy – najczęściej tej tradycyjnej, papierowej. 

Dla niektórych klientów plusem może być to, że pozyskanie zobowiązania od agenta wiąże się z tym, że nie ma konieczności przelewu pieniędzy na konto. Jeżeli nam na tym szczególnie zależy, to tutaj możemy dostać gotówkę do ręki.

Pożyczki online mają jednak przewagę

W dzisiejszych czasach coraz więcej klientów decyduje się na to, aby złożyć wniosek kanałami zdalnymi. Plusem niewątpliwie jest tutaj wspomniana szybkość i łatwość załatwienia sprawy, ale nie bez znaczenia są też postępujące trendy. W dobie pandemii koronawirusa duża część rynku przeniosła się do internetu, a teraz kanały zdalne tylko się rozwijają. Daje to tej drodze pewną przewagę nad wnioskowaniem u agenta.

Pożyczki online i offline - na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego czy interesuje nas oferta chwilówki czy pożyczki ratalnej, czy wybieramy drogę online czy offline, zawsze sprawdź, jakie są podstawowe parametry pożyczki. Ważna będzie wartość RRSO, jaka jest całkowita kwota pożyczki pożyczki do spłaty, ile wynosi rata i jak długi jest okres spłaty. Biorąc to wszystko pod uwagę będziesz w stanie wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Jak wnioskomat.com łączy zalety pożyczania on-line i Doradcy kredytowego?

Dostrzegając wady i zalety pożyczania pieniędzy on-line i off-line stworzyliśmy narzędzie, które rozwiązuje prawdziwy problem! Narzędzie, które daje Klientowi:

  • możliwość otrzymania szybkiego porównania realnych, przygotowanych pod jego profil ryzyka ofert,
  • możliwość szybkiego wyboru najlepszej dla Klienta oferty,
  • możliwość szybkiego otrzymania środków finansowych.

To wszystko przy wsparciu jednego z 3000 Doradców Kredytowych zrzeszonych w ramach jednej z największych sieci pośrednictwa finansowego w Polsce.

Na wnioskomat.com Klient zatem wypełnia przez internet jeden wniosek, a następnie przesyła go do instytucji, z którymi wnioskomat.com współpracuje. W efekcie, w przeciągu kilku sekund otrzymuje informację zwrotną z realną ofertą przygotowaną na podstawie oceny jego zdolności kredytowej. I tu pojawia się najlepsze – wsparcie Agenta. W przypadku zainteresowania ofertą Klient klika prośbę o kontakt i do 10 minut otrzymuje telefon ze strony Agenta, który odpowie na wszystkie pytania, pomoże wybrać ofertę oraz dokończyć proces. Co więcej, Agent nie jest pracownikiem scentralizowanej infolinii, a pośrednikiem finansowym działającym lokalnie zgodnie z zadeklarowanym przez Klienta adresem. Co to daje Klientowi? Nie zawsze dokończenie procesu jest możliwe przez telefon lub internet, np. w przypadku większości banków. Dlatego w procesie wnoskomat.com Klient zawsze może udać się do najbliższej placówki Agenta i tam dokończyć formalności.

Wnioskomat.com połączył zatem to, co jest najlepsze w finansowaniu przez internet, z zaletami, jakie daje kontakt bezpośredni z Agentem kredytowym.

Tagi: biuro informacji kredytowejwnioskomat.comagent kredytowypożyczka online

Dodano: 23.04.2019

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Proces pożyczkowy - od Instytucji do Instytucji, proces on-line czy Doradca?

Proces pożyczkowy - od Instytucji do Instytucji, proces on-line czy Doradca?

26 Sty 2023Autor: Agnieszka Kłak

Obecnie w Polsce działa kilkanaście Banków i ponad sto firm pożyczkowych. Każdy z banków oferuje kredyty i pożyczki. Firmy pozabankowe sprzedają produkty pożyczkowe jedno i wieloratalne. To razem daje kilkaset różnych produktów kredytowych. Natomiast udzielanie kredytów konsumenckich przez taki(...)

Czytaj więcej
Odpowiedzialne pożyczanie przez Internet

Odpowiedzialne pożyczanie przez Internet

24 Sty 2023Autor: Agnieszka Kłak

Czy pożyczanie pieniędzy przez Internet to szansa czy zagrożenie? A jak zagrożenie to dla kogo – Klienta czy instytucji finansującej? Jak zabezpieczyć się, aby pożyczanie przez Internet było bezpiecznie dla każdej ze stron? Zapraszamy do lektury artykułu o bezpiecznym i odpowiedzialnym pożyczaniu. (...)

Czytaj więcej
Top