Pożyczanie online w synergii z offline. Co to oznacza dla Klienta?

Opublikowano: 23 Kwi 2019 Urszula Sokół 5 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

"Weź pożyczkę przez internet”, „Pożyczka 100 % on-line”, „Szybka pożyczka przez internet” – to hasła, z którymi często się spotykamy poszukując finansowania w Internecie. Nasuwa się jednak pytanie – co to oznacza dla konsumenta ? Jakie zagrożenia się z tym wiążą? Jaką wiedzę musi posiadać konsument, aby odnaleźć się w gąszczu dostępnych ofert?

pożyczka online

Zalety i wady pożyczek online

Decydują się na poszukiwanie pożyczki w internecie, liczymy przede wszystkim na to, że szybko uda nam się pieniądze pozyskać. I tu trzeba przyznać rację, procesy on-line skonstruowane są tak, aby Klient w procesie szybkim i efektywnym otrzymał pieniądze na swój rachunek. Wypełnienie prostego wniosku, wyrażenie zgód na przetwarzanie danych oraz weryfikację w Biurze Informacji Kredytowej i Biurach Informacji Gospodarczej, decyzja na podstawie weryfikacji w bazach wewnętrznych, zewnętrznych oraz oceny zdolności kredytowej, podpisanie umowy – często za pomocą potwierdzenia kodem SMS, przelew środków na rachunek Klienta z wykorzystaniem systemu szybkich przelewów.

Czyż ten proces nie wygląda wspaniale? Oczywiście, ale każdy tego typu proces posiada wady i zalety. Zalety już znamy. Jakie są zatem wady? Pierwsza z nich to możliwość łatwego popełnienia błędu przez Klienta związanego z nieczytaniem tego, co podpisuje. Zaznaczenie ‘krzyżyka’ na stronie poprzez kliknięcie myszką jest bardzo łatwe. Konsekwencje nieprzeczytania tego, co pod tym ‘krzyżykiem’ się znajduje, mogą być bardzo poważne. Idąc dalej – ustawa o kredycie konsumenckim nakłada na instytucje finansującą obowiązek wygenerowania dla Klienta i przekazania mu na trwałym nośniku formularza informacyjnego do kredytu/pożyczki. Oczywiście w procesie on-line Klient otrzyma formularz, ale zostanie on albo wysłany na maila albo pojawi się w wyskakującym oknie wraz z prośbą o jego akceptację. Łatwo zatem przeoczyć zapisy formularza, nie mówiąc o tym, że najczęściej dla przeciętnego konsumenta sam formularz może być nie do końca zrozumiały. A formularz to fundamentalny dokument choćby z racji tego, że podsumowuje wszystkie opłaty w kredycie. Proces on-line jest zatem szybki, ale przez tą szybkość możemy jako Klient stracić czujność i wziąć kredyt online lub pożyczkę nie do końca zdając sobie sprawę z jego konstrukcji i założeń cenowych.

synergia połączenie online offline

Off-line, czyli wizyta u Agenta kredytowego

A może klasyczna, tradycyjna wizyta w biurze u Agenta? Doradca kredytowy pomoże, wytłumaczy i znajdzie najlepszą ofertę dopasowaną do sytuacji Klienta. Otrzymamy wsparcie, gwarancję najlepszego wyboru i pewność, że wszystko, czego nie wiemy lub nierozumiemy, zostanie nam wytłumaczone. Co jednak stracimy? Czas… Coś za coś. Proces sprzedaży pożyczek u Agenta kredytowego to często jedna wizyta w placówce i spisanie wniosków o finansowanie, a dopiero potem druga wizyta i analiza ofert oraz podpisanie umowy – najczęściej tej tradycyjnej, papierowej. Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się jak pracuje Doradca Kredytowy możesz poczytać w przygotowanym przez nas artykule.

Jak wnioskomat.com łączy zalety pożyczania on-line i Doradcy kredytowego

Dostrzegając wady i zalety pożyczania pieniędzy on-line i off-line stworzyliśmy narzędzie, które rozwiązuje prawdziwy problem! Narzędzie, które daje Klientowi:

  • możliwość otrzymania szybkiego porównania realnych, przygotowanych pod jego profil ryzyka ofert,
  • możliwość szybkiego wyboru najlepszej dla Klienta oferty,
  • możliwość szybkiego otrzymania środków finansowych.

To wszystko przy wsparciu jednego z 3000 Doradców Kredytowych zrzeszonych w ramach jednej z największych sieci pośrednictwa finansowego w Polsce.

Na wnioskomat.com Klient zatem wypełnia przez internet jeden wniosek, a następnie przesyła go do instytucji, z którymi wnioskomat.com współpracuje. W efekcie, w przeciągu kilku sekund otrzymuje informację zwrotną z realną ofertą przygotowaną na podstawie oceny jego zdolności kredytowej. I tu pojawia się najlepsze – wsparcie Agenta. W przypadku zainteresowania ofertą Klient klika prośbę o kontakt i do 10 minut otrzymuje telefon ze strony Agenta, który odpowie na wszystkie pytania, pomoże wybrać ofertę oraz dokończyć proces. Co więcej, Agent nie jest pracownikiem scentralizowanej infolinii, a pośrednikiem finansowym działającym lokalnie zgodnie z zadeklarowanym przez Klienta adresem. Co to daje Klientowi? Nie zawsze dokończenie procesu jest możliwe przez telefon lub internet, np. w przypadku większości banków. Dlatego w procesie wnoskomat.com Klient zawsze może udać się do najbliższej placówki Agenta i tam dokończyć formalności.

Wnioskomat.com połączył zatem to, co jest najlepsze w finansowaniu przez internet, z zaletami, jakie daje kontakt bezpośredni z Agentem kredytowym.

Zaktualizowano: 01.09.2021

Dodano: 23.04.2019

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Proces pożyczkowy - od Instytucji do Instytucji, proces on-line czy Doradca?

Proces pożyczkowy - od Instytucji do Instytucji, proces on-line czy Doradca?

28 Maj 2019Autor: Urszula Sokół

Obecnie w Polsce działa kilkanaście Banków i ponad sto firm pożyczkowych. Każdy z banków oferuje kredyty i pożyczki. Firmy pozabankowe sprzedają produkty pożyczkowe jedno i wieloratalne. To razem daje kilka set różnych produktów kredytowych. 

Czytaj więcej
Odpowiedzialne pożyczanie przez Internet

Odpowiedzialne pożyczanie przez Internet

24 Kwi 2019Autor: Urszula Sokół

Czy pożyczanie pieniędzy przez Internet to szansa czy zagrożenie? A jak zagrożenie to dla kogo – Klienta czy instytucji finansującej? Jak zabezpieczyć się, aby pożyczanie przez Internet było bezpiecznie dla każdej ze stron. Zapraszamy do lektury artykułu o bezpiecznym i odpowiedzialnym pożyczaniu.(...)

Czytaj więcej
Top