Czy warto brać kredyt konsolidacyjny w Santander Bank Polska?

Opublikowano: 12 Kwi 2024 Agnieszka Kłak 9 min. czytania

Kategoria: Kredyty konsolidacyjne

Klienci posiadający więcej niż jedno zobowiązanie mogą mieć spory problem, aby co miesiąc przeznaczać środki na spłatę rat. Nadmierne zadłużenie nie tylko obniża kondycję naszego codziennego budżetu domowego, ale też stwarza przestrzeń dla innych problemów. Na szczęście możesz już dzisiaj złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny w Santander Bank Polska i zmniejszyć ciążący na Twoim portfelu obowiązek.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • kiedy warto wnioskować o konsolidację,
 • jakie masz szanse na kredyt konsolidacyjny z banku Santander,
 • jak skutecznie starać się o konsolidację z Santander Bank Polska,
 • jakie są mocne i słabe strony kredytu konsolidacyjnego z Santander Bank Polska,
 • jaką ocenę wystawiliśmy konsolidacji z bank Santander.
kredyt konsolidacyjny santander bank polska

Kiedy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to produkt, który powstał po to, by pomóc zadłużonym klientom. Niekiedy jedna rata bywa sporym obciążeniem dla portfela kredytobiorcy, a co dopiero mówić o dwóch czy trzech ratach naraz? W momencie, w którym zastanawiamy się, czy starczy nam środków na życie, powinniśmy poszukać pomocy właśnie w instytucjach, takich jak bank Santander. Jeżeli posiadasz kredyty z innych banków, to jak najbardziej jest to rozwiązanie dla Ciebie.

W praktyce działa to tak, że po pozytywnym rozpatrzeniu Twojego wniosku kredytowego Santander Bank Polska skontaktuje się z Twoimi wierzycielami i spłaci dotychczasowe długi. Od tego momentu będziesz spłacać jeden kredyt na rzecz banku Santander. Pozytywne aspekty tego rozwiązania to zmniejszenie wysokości comiesięcznej raty oraz wydłużony czas kredytowania. 

Jakie są parametry kredytu konsolidacyjnego w Santander Bank Polska?

Parametry kredytu konsolidacyjnego Santander Bank Polska są następujące:

 • kwota: od 1000 do 300 000 zł,
 • okres kredytowania: od 3 do 120 mies.,
 • oprocentowanie: 15,99%,
 • RRSO: 20,65%,
 • możliwość wnioskowania online,
 • dodatkowa gotówka na dowolny cel.

Przykład. Pan Błażej posiada dwa kredyty gotówkowe w innych bankach. Do spłaty zostało mu łącznie 40 000 zł przez 20 miesięcy. Oznacza to, że sumaryczna wysokość rat wynosi 2000 zł. Jest to zbyt duże obciążenie dla budżetu domowego Pana Błażeja. Bierze więc on kredyt konsolidacyjny w banku Santander i dobiera dodatkową gotówkę, łącznie pożyczając 43 800 zł. Nowy okres kredytowania wynosi 85 miesięcy, a miesięczna rata jest znacznie niższa, gdyż wynosi 939,63 zł. 

Powyższy przykład jest reprezentatywny dla kredytu udzielonego za pośrednictwem usług Santander internet.

Kto może otrzymać kredyt konsolidacyjny z Santander Bank Polska?

Z kredytu konsolidacyjnego w banku Santander może skorzystać każdy klient, który:

 • ukończył 18 lat,
 • posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
 • jest polski obywatelem,
 • uzyskuje zarobki w złotówkach,
 • posiada pozytywną historię kredytową w BIK-u,
 • otrzyma dostatecznie wysoką ocenę zdolności kredytowej,
 • posiada zobowiązania bankowe,
 • legitymuje się ważnym dowodem osobistym.

Pamiętajmy także o tym, że klient musi być gotów do podania swoich danych adresowych i kontaktowych. 

Jak wnioskować o kredyt konsolidacyjny w Santander Bank Polska?

Jeżeli jesteś klientem Santander Bank Polska to możesz starać się o zobowiązanie konsolidacyjne w następujących krokach:

 1. Wejście w panel klienta. Zalogować możesz się przez aplikację mobilną Santander mobile albo skorzystać z bankowości elektronicznej Santander internet.
 2. Sprawdzenie oferty. Warto wejść w zakładkę - Menu, a następnie - Oferta, aby zobaczyć, czy kredytodawca nie przygotował dla Ciebie specjalnie dedykowanej oferty.
 3. Uzupełnienie wniosku. Zdecyduj, jaką kwotę chcesz pożyczyć i na jaki okres. Bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową na podstawie wcześniej zgromadzonych danych.
 4. Zawarcie umowy. Przed akceptacją przeczytaj dokładnie zapisy umowne. Pamiętaj, że nie musisz niczego akceptować. 

Jeżeli nie jesteś klientem, to możesz uzyskać kredyt konsolidacyjny w banku Santander w taki oto sposób:

 1. Wejście na stronę banku. Póki nie zostaniesz klientem aplikacja mobilna ani bankowość elektroniczna nie będą do Twojej dyspozycji.
 2. Wyszukanie oferty. Aby znaleźć aktualną propozycję kredytu konsolidacyjnego wejdź w zakładkę - Kredyty, a następnie - Kredyt konsolidacyjny.
 3. Wypełnienie formularza. Tutaj wpiszesz nie tylko kwotę zobowiązania i okres spłaty, ale też podasz swoje dane osobowe i kontaktowe. Na drodze telefonicznej skontaktuje się z Tobą pracownik banku. 
 4. Ustalenie warunków umowy. Po wstępnej ocenie zdolności kredytowej, doradca przedstawi Ci dostępne rozwiązania. Wspólnie ustalicie warunki kredytowania.

Niezależnie od tego czy jesteś czy nie jesteś klientem Santander Bank Polska możesz w sposób prosty, łatwy, wygodny i przede wszystkim szybki zawnioskować o kredyt za pośrednictwem naszej strony wnioskomat.com, klikając w poniższy link:

Santander Bank Polska kredyt konsolidacyjny

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji możesz połączyć kredyty gotówkowe z innych instytucji w jedno, dogodne w spłacie zobowiązanie. 

Konsolidacja  w banku Santander - zalety i wady

Jak każdy produkt finansowy również konsolidacja w banku Santander ma swoje plusy i minusy. Zacznijmy od zalet:

 • wysoka maksymalna kwota kredytu,
 • długi okres kredytowania,
 • dostępność dodatkowej gotówki,
 • przyjmowanie wniosków zarówno od stałych jak i nowych klientów,
 • możliwość skonsolidowania kredytów gotówkowych, ale też kart kredytowych i limitów w rachunku,
 • możliwość bezpłatnej nadpłaty kredytu.

Jeśli zaś chodzi o wady, to należy wymienić następujące:

 • relatywnie wysokie koszty,
 • nie można skonsolidować pożyczek pozabankowych,
 • klient nie ma możliwości samodzielnego przeliczenia kredytu na stronie internetowej banku.

Zawsze możesz skonsultować się z agentem wnioskomat.com w celu omówienia mocnych i słabych stron tego produktu. 

Konsolidacja w Santander Bank Polska - ocena redakcji

W naszej opinii jest sporo pozytywów w ofercie banku Santander. Kwota do aż 300 000 zł jest konkurencyjna względem innych banków i pozwala poradzić sobie nawet z bardzo dużym zadłużeniem. Również długi okres kredytowania sprzyja klientowi - pozwala maksymalnie obniżyć wysokość dotychczasowych rat. Posiadanie dodatkowej gotówki wiąże się z kolejnymi korzyściami, np. te pieniądze mogą się przydać na niespodziewane potrzeby w przyszłości.

Jakkolwiek, analizując koszty konsolidacji w Santander Bank Polska należy wysnuć wniosek, że niestety nie są one najniższe na rynku. Choć zrozumiałe jest, że za liczne udogodnienia ze strony kredytodawcy klient musi uiścić stosowną opłatę, to jednak część zainteresowanych nie podejmie decyzji o złożeniu wniosku. Także fakt, że nie można konsolidować pożyczek działa na minus - ci klienci, którzy właśnie spłacają zobowiązania pozabankowe nie znajdą tutaj oferty dla siebie.

Wobec powyższego nasza ocena kredytu konsolidacyjnego w banku Santander to 4/5.

Kim jest kredytodawca?

Santander Bank Polska S.A. jest bankiem należącym do hiszpańskiej grupy Santander. Swoją działalność zaczął już w 1988 roku, po wydzieleniu go z NBP pod nazwą Bank Zachodni S.A. - później Bank Zachodni WBK. W chwili obecnej Santander Bank Polski należy do ścisłej czołówki banków komercyjnych, działających w Polsce - trzecie miejsce ze względu na wartość aktywów i trzecie miejsce ze względu na liczbę działających placówek. Instytucja oferuje kredyty gotówkowe, hipoteczne i konsolidacyjne. 

Dodano: 12.04.2024

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top