Czy warto wnioskować o kredyt gotówkowy w Santander Consumer Bank w 2023 roku?

Opublikowano: 06 Wrz 2023 Agnieszka Kłak 7 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytu Gotówkowego

Niejeden klient odczuwając pilne potrzeby finansowe będzie rozglądał się za korzystnym kredytem gotówkowym w 2023 roku. Jego uwagę na pewno przykuje Santander Consumer Bank, który reklamuje się jako "bank od kredytów". W związku z tym warto sprawdzić ofertę tej instytucji. Jako wnioskomat.com możemy już teraz zdradzić, że na pewno każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie w SCB.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jakiego rodzaju kredyt dostaniesz w banku Santander,
 • czy masz szansę otrzymać finansowanie od SCB,
 • jakie są warunki kredytu gotówkowego online od SCB,
 • o mocnych i silnych stronach tego produktu finansowego.
santander consumer bank

Jakie produkty finansowe oferuje Santander Consumer Bank?

Santander Consumer Bank S.A. oferuje różnego rodzaju kredyty, skierowane do licznego grona odbiorców. Jeśli chodzi o grupę kredytów gotówkowych, to SCB proponuje następujące produkty:

 • Kredyt online - do 5000 zł, nawet na 3 lata,
 • Kredyt gotówkowy Równoratka - kredyt ze stałym oprocentowaniem,
 • Kredyt konsolidacyjny - dla zadłużonych,
 • Mistrzowski kredyt gotówkowy - na duże kwoty i  z długim okresem kredytowania,
 • Kredyt gotówkowy Zacznij dobrze - dla nowych klientów,
 • Program poleceń "Po znajomości" - do 1000 zł zysku.

Oprócz tego w ofercie SCB znajdziemy kredyty samochodowe, karty kredytowe, finansowanie zakupów czy limit odnawialny.

Dla kogo jest kredyt gotówkowy od SCB?

W Santander Consumer Bank kredyt gotówkowy jest dostępny dla każdego klienta w wieku od 21 do 70 lat, który posiada stabilne i regularne źródło dochodów. Bank nie udzieli finansowania osobie, która otrzyma negatywną ocenę zdolności kredytowej. Klient z dobrym doświadczeniem w Santander Consumer Banku może liczyć na promocyjne oferty. Jednakże bank posiada produkty przeznaczone także dla nowych kredytobiorców. Honorowane są źródła dochodu w innej walucie niż polski złoty. 

Czy w SCB można wnioskować o kredyt online?

Tak, jak najbardziej możesz złożyć wniosek kredytowy przez internet za pomocą platformy wnioskomat.com gdzie przejdziesz przez całą procedurę przez zbędnych formalności. W prosty i klarowny sposób zostanie Ci przedstawiona konkretna oferta, dopasowana do Twoich potrzeb, wraz ze wszystkimi szczegółami i niezbędnymi parametrami. Jest to proces bardzo wygodny i szybki. Umowa jest podpisywana drogą mailową, nie musisz więc wychodzić z domu. Drobna podpowiedź: jeśli szukasz produktu od SCB na stronie banku znajdziesz zaznaczoną do kliknięcia opcję WEŹ KREDYT, to oznacza, że możesz rozpocząć wnioskowanie online.

Sprawdź ofertę kredytu gotówkowego na stronie wnioskomat.com i wnioskuj już dziś: Santander Consumer Bank kredyt gotówkowy.

Jaką kwotę kredytu można uzyskać z banku Santander?

Wszystko zależy od tego, jaki produkt będzie Cię interesował. Szybkie kredyty online dostępne są na nieduże kwoty do 5000 zł, co pozwala zaspokoić mniejsze potrzeby. Równoratka, gwarantująca brak wzrostu kosztów w trakcie spłacania zadłużenia może być udzielona na sumę do 15 000 zł. Natomiast większe produkty od SCB - których udzielenie może się wiązać z koniecznością Twojego osobistego stawiennictwa w placówce banku - takie jak Mistrzowski kredyt gotówkowy czy kredyt konsolidacyjny mogą opiewać na sumę nawet do 150 000 zł, co pozwoli zaspokoić duże potrzeby.

Na jaki cel możesz przeznaczyć kredyt gotówkowy online z banku Santander?

Generalnie rzecz biorąc cel kredytu gotówkowego Santander Consumer Banku jest dowolny. Mniejsze kwoty możesz przeznaczyć na zaopatrzenie kuchni czy łazienki w sprzęt i urządzenia AGD takie jak pralka, lodówka, kuchenka mikrofalowa, odkurzacz, robot kuchenny czy bateria prysznicowa. Z powodzeniem sfinansujesz także przedmioty z działu RTV, np. laptopa czy telewizor. Większe sumy mogą Ci posłużyć do zrobienia remontu mieszkania, zakupu samochodu czy wyjazdu na luksusowe wakacje z całą rodziną. 

Ile kosztuje kredyt w SCB?

Koszty kredytu od SCB będą się różnić w zależności od produktów jak i sytuacji gospodarczej (wysokość stóp procentowych). Warto więc przyjrzeć się konkretnemu przykładowi, gdzie parametry produktu wyglądają następująco:

 • kwota uzyskana z kredytu: 100 000 zł,
 • okres kredytowania: 72 miesiące,
 • oprocentowanie: 17,49%,
 • RRSO: 21,30%,
 • prowizja: 5,00%,
 • rata kredytu: 2364,65 zł.
 • całkowita kwota do spłaty: 170 254,80 zł.

Jak więc widzimy całkowity koszt kredytu udzielonego na kwotę 100 000 zł na okres 6 lat wynosi 70 254,80 zł. Jeśli chcesz zobaczyć, jak koszty ukształtują się dla zobowiązania wg Twoich oczekiwań, to możesz bezpłatnie skorzystać z naszego kalkulatora kredytu gotówkowego.

Jakie są plusy i minusy kredytu gotówkowego online z SCB?

Jak wszystko, również kredyt gotówkowy online od SCB ma swoje plusy i minusy. Wśród zalet tego produktu na pewno wymienimy:

 • korzystniejsze warunki dla stałego klienta banku,
 • akceptowalność dochodów z zagranicy,
 • akceptowalność różnych źródeł dochodów, nie tylko umów o pracę,
 • wnioskowanie 100% online - szybko, wygodnie i bezpiecznie.

Natomiast jeśli chodzi o wady, to należy zwrócić uwagę na następujące:

 • większość produktów dostępna raczej na małe kwoty,
 • bardzo młodzi klienci mogą mieć problem z uzyskaniem finansowania.

Jeśli chcesz, byśmy rozwinęli wątek silnych i słabych stron kredytu od banku Santander, to skontaktuj się z naszym doradcą kredytowym.

Co jeszcze warto wiedzieć o ofercie Santander Consumer Banku?

Na pewno cenną z punktu widzenia klienta informacją jest fakt, że istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia do kredytu gotówkowego. Ma to sens zwłaszcza wtedy, gdy ubiegasz się o bardzo duże kwoty na wiele lat. Nie wiadomo bowiem co się wydarzy w dłuższym okresie. Ubezpieczenie chroni na wypadek śmierci, ciężkiej choroby, pobytu w szpitalu, a nawet utraty pracy. Jest to skuteczne zabezpieczenie na wypadek nieszczęść, które przecież mogą spotkać niespodziewanie każdego z nas.

Dodano: 06.09.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top