Jak działa szybka pożyczka na dowód? Jak uzyskać szybką pożyczkę na dowód?

Opublikowano: 21 Gru 2020 Ewelina Grzegorczyk 6 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Pewnie nieraz słyszeliśmy o szybkiej pożyczce na dowód. Często do naszych skrzynek pocztowych, tych tradycyjnych lub online trafiały oferty reklamujące szybką pożyczkę pozyskiwaną na różne sposoby. Większość firm pożyczkowych proponuje nam wygodną formę zdobywania pożyczek. Ponieważ nie trzeba wychodzić z domu, wystarczy dostęp do internetu. Jedną z nich jest ekspresowa pożyczka na dowód. Co oznacza szybka pożyczka na dowód? Czy może ją dostać każdy klient? Jakie informacje powinniśmy uzyskać przed wnioskowaniem o taką pożyczkę? Czy możemy ją nazwać pożyczką bez wysiłku?

Jak działa szybka pożyczka na dowód? Jak uzyskać szybką pożyczkę na dowód?

Jak działa szybka pożyczka na dowód?

Szybka pożyczka na dowód (lub pożyczka bez zaświadczeń) to produkt dostępny dla większości konsumentów. Jej forma jest mocno uproszczona. Pożyczka na dowód nie wymaga zbyt wielu formalności, ograniczone są do minimum. Firmy pożyczkowe pozabankowe nie wymagają od nas również zaświadczenia o dochodach. Jeśli byłoby to wymagane, to wówczas pożyczkodawca może wymagać od nas tylko pisemnego oświadczenia o łącznej wysokości osiąganych przez nas dochodów. Nie trzeba potwierdzać źródła tych dochodów.

Kwoty, które możemy uzyskać w szybkiej pożyczce wahają się w granicach do 5 tys. zł, ale to już zależy od firmy pozabankowej i od tego, czy jesteśmy nowym klientem czy powracającym. Szczególnie nowi klienci powinni zwrócić uwagę na szybkie pożyczki na dowód, bo w większości instytucji pierwsze pożyczki dla nowych konsumentów są bez dodatkowych opłat. W rezultacie oznacza to, że spłacamy tyle ile pożyczyliśmy. Większe kwoty pożyczek są zarezerwowane dla stałych klientów, którzy biorą już kolejną pożyczkę.

Co najważniejsze w przypadku pożyczki na dowód osobisty nie musimy przedstawiać zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy. Jest to bardzo wygodne z perspektywy wielu osób. Ekspresowe pożyczki - chwilówki są udzielane na krótki czas do 30 dni, w niektórych firmach pożyczkowych nawet do 60 dni.

Czy ekspresowa pożyczka na dowód jest możliwa bez BIK?

Ekspresowa pożyczka jest możliwa do uzyskania tylko w firmach pożyczkowych. W tych miejscach nie zawsze jest weryfikowana nasza zdolność kredytowa. Nawet klienci z niejasną historią kredytową mają szansę na zdobycie upragnionych pieniędzy. Instytucje pozabankowe nie przykładają tak bardzo wagi do naszej zdolności kredytowej.

W przypadku pożyczek udzielanych w bankach niestety jest zawsze weryfikowana nasza zdolność kredytowa oraz historia kredytowa. Wszystko jest wnikliwie sprawdzane w raportach BIK. Banki obliguje do tego ustawa prawa bankowego z 1997 r.

Pożyczka 5 tysięcy to popularna pożyczka!

W miesiącu grudzień 2023 cieszącą się największym zainteresowaniem jest ekspresowa pożyczka 5 tysięcy. Taką kwotę pożyczki można otrzymać w szybkim procesie, bez wychodzenia z domu i przy minimum formlaności. Najpopularniejszymi pożyczkami 5 tys. w miesiącu grudzień 2023 są pożyczki zaprezentowane w tabeli poniżej:

Pożyczki online - kwota: 5 000 zł, okres: 36 mies
Firmy pożyczkowe
Kwota pożyczki: 5 000 zł
Ilość rat pożyczki: 36 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Wonga - Pożyczka online (zobacz) 20,50 % 22,86 % 0,36 % 6 759,72 zł 187,77 zł Złóż wniosek
AASA Polska - Pożyczka online (zobacz) 20,50 % 43,12 % 23,00 % 8 284,68 zł 230,13 zł Złóż wniosek
Takto Finanse - Pożyczka online (zobacz) 20,50 % 44,94 % 25,00 % 8 419,32 zł 233,87 zł Złóż wniosek
Kredyt Ok - Pożyczka Online (zobacz) 20,00 % 48,71 % 30,00 % 8 696,16 zł 241,56 zł Złóż wniosek
Profi Credit 20,00 % 56,08 % 38,00 % 9 231,48 zł 256,43 zł Złóż wniosek

Kto może otrzymać szybką pożyczkę na dowód?

Po pożyczkę na dowód najchętniej sięgają osoby, które nie lubią zbędnej papierkowej pracy, a zależy im na czasie, by zdobyć pieniądze. Poza tym każda osoba ma szansę na szybką pożyczkę, jeśli posiada:

  • aktualny dowód osobisty,
  • numer pesel,
  • polskie obywatelstwo,
  • konto w banku,
  • telefon, adres e-mail,
  • stałe źródło dochodów

Gdzie szukać ofert pożyczki na dowód?

Jeśli jesteśmy już w momencie, gdy naprawdę potrzebujemy gotówki to najlepiej poszukać ciekawych ofert przez internet. Większość z nas ma już do niego dostęp, czy to na telefonie czy w komputerze. Wystarczy w porównywarce wpisać dane dotyczące kwoty pożyczki i otrzymamy ofertę najbardziej do nas pasującą. Złożenie wniosku to tylko kilka kliknięć w kilka minut.

Standardową opcją otrzymania pożyczki nadal jest oddział firmy pożyczkowej. Pracownik firmy pożyczkowej może przynieść pożyczkę również do domu pożyczkobiorcy lub jeśli nie posiadamy konta w banku to mamy opcję otrzymania środków czekiem GIRO. Mimo wszystko najlepszym sposobem na otrzymanie szybkiej gotówki jest jednak internet. Ponieważ można wnioskować z każdego miejsca i o każdej porze i często pieniądze trafiają na konto nawet w 15 minut.

Podsumowanie

Czy należy rozpatrywać szybkie pożyczki pod kątem opłacalności? Przewagą szybkich pożyczek jest to, że możemy je dostać również wtedy, kiedy bank odmówi nam kredytu. Warto przemyśleć oferty różnych firm pozabankowych, aby nie ponosić przy tym zbyt dużych kosztów. Wybierzmy ofertę, która najbardziej nam odpowiada. Może szybkie pożyczki na dowód nie są tanie, ale z pewnością szybkie, wygodne i bezpieczne. Na pewno dedykowane są dla większości z nas. Poza tym ich przewagą jest możliwość złożenia wniosku o każdej porze dnia (niektóre firmy podejmują decyzję automatycznie przez całą dobę) i z dowolnego miejsca.

Tagi: pożyczkapozyczka bez bikdowód osobisty

Zaktualizowano: 12.10.2021

Dodano: 21.12.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top