Jak otrzymać kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń? Czego wymaga bank?

Opublikowano: 07 Lis 2023 Dagmara Konik 7 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytu Gotówkowego

W dzisiejszych czasach kredyty bankowe należą do codzienności wielu z nas. Podobnie rzecz ma się z korzystaniem z internetu. Starając się o pożyczkę w Banku, oczekujemy minimum formalności, cenimy sobie też swój czas i często nie chcemy tracić go na kompletowanie teczki dokumentów, jeśli nie jest to potrzebne. Dlatego coraz częściej decydujemy się na kredyt gotówkowy online, czyli dostępny przez stronę wybranego Banku. Wybieramy opcję, gdzie nie trzeba przedstawiać dokumentów dochodowych. 

Z tego artykułu dowiesz się:

 • czym jest kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach,
 • co trzeba zrobić, aby otrzymać kredyt online,
 • kiedy warto zaciągnąć kredyt online bez zaświadczeń,
 • czy kredyt online bez zaświadczeń jest bezpieczny.
kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń

Co oznacza kredyt bez zaświadczeń?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to nic innego jak popularny „kredyt na dowód osobisty”. W praktyce oznacza to, że starając się o pożyczkę, nie musimy przedstawiać dokumentów, które potwierdzą nasz dochód. Oczywiście wcale nie oznacza to, że otrzymamy taki kredyt gotówkowy w banku bez sprawdzania naszej zdolności kredytowej. Bank musi nas zweryfikować oraz sprawdzić miesięczne dochody, jednak zrobi to w wygodniejszy dla nas sposób, bez zbędnych formalności.

Warto również pamiętać, że maksymalna kwota bez zaświadczeń w danym Banku, a maksymalna kwota dla nas dostępna może się różnić. Będzie to wynikać z polityki Banku oraz naszej zdolności kredytowej. Jeżeli będziemy potrzebować większą kwotę niż maksymalna dostępna bez dokumentów dochodowych, a mamy większą zdolność to będziemy musieli przedstawiać dokumenty, które potwierdzą nasze zatrudnienie i wysokości otrzymywanych miesięcznych dochodów. Dokumenty będą uzależnione od naszego głównego i/lub dodatkowego źródła dochodu.

Czy można dostać kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń?

Tak, Banki dają taką możliwość. Trzeba wiedzieć, że kredyt online bez zaświadczeń o zarobkach jest możliwy do uzyskania. Aby uzyskać tą ofertę musimy mieć stały dochód np. z tytułu emerytury albo  umowy o pracę itp. Będzie też sprawdzana nasza zdolność kredytowa, która jest sprawdzana zawsze niezależnie od tego, jakim kanałem będziemy się starać o pożyczkę (czy to przez internet czy w oddziale Banku). Najczęściej otrzymamy taką propozycję w Banku, który prowadzi nasze konto osobiste, czyli to na które wpływają nasze dochody. W takiej sytuacji instytucja ma możliwość zweryfikowania naszych wpływów np. z zakładu pracy i nie potrzebuje innego dokumentu na jego potwierdzenie.

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z jednej z ofert sprawdźmy kilka propozycji w innych Bankach. Może się okazać ze lepszą ofertę dostaniemy w innym Banku, gdzie nie mamy dostępnej propozycji bez zaświadczeń. Może być to oferta najkorzystniejsza z wszystkich nam przedstawionych, dlatego będzie warto zorganizować dokumenty i przedstawić je do Banku. Czasami dokumenty, które są potrzebne dla Banku mamy dostępne „od ręki” np. wpływy na rachunek poprzez bankowość elektroniczną, a dzięki dostarczeniu tych dokumentów możemy dostać kredyt na korzystniejszych warunkach.

Oczywiście, zawsze większe szanse na kredyt gotówkowy będzie miał klient, który wykaże więcej zarobków. Jednakże w tej materii nie warto naciągać rzeczywistości. Zadeklarowanie dochodów wyższych zaledwie o 500 zł może nastręczyć pewnych trudności. W przypadku kredytu bez zaświadczeń bank raczej udzieli zobowiązania, ale jak przyjdzie dłużnikowi je spłacić, to może nagle się okazać, że brakuje mu środków na terminowe regulowanie rat. 

Jakie formalności przy kredycie gotówkowym przez internet?

Podstawową czynnością, aby uzyskać kredyt online jest złożenie wniosku kredytowego. W formularzu podajemy swoje dane m.in. dane z dokumentu tożsamości, informacje na temat uzyskiwania miesięcznego dochodu, adres, wykształcenie, stan cywilny, dane teleadresowe itp. Po wysłaniu formularza następuje wstępna decyzja kredytowa i zostanie nam przedstawiona oferta. Następnie wybieramy kwotę, jaka nas interesuje i może nastąpić kolejna weryfikacja wniosku np. możemy podlegać pod weryfikację telefoniczną, gdzie pracownik banku potwierdzi z nami telefonicznie fakt złożenia wniosku. Musimy się liczyć także z faktem, że Bank może nas poprosić o dołączenie dokumentów dochodowych np. zaświadczenia o zarobkach. W większości przypadków otrzymanie kredytu odbywa się jednak bez tego warunku.  

Kredyt przez Internet a bezpieczeństwo?

Wiele osób ma wątpliwości czy kredyt przez internet jest w pełni bezpieczny. Baki stosują większą weryfikację klienta przez internet tak, aby nie doszło do wyłudzenia kredytu. Poniżej zamieszczamy kilka podpowiedzi, jak samodzielnie możemy zminimalizować ryzyko wyłudzenia:

 • zweryfikuj adres strony bankowej zanim zaczniesz składać wniosek – strona powinna mieć widoczną ikonę zamkniętej kłódki po lewej stronie – oznacza to, że spełnia certyfikaty bezpieczeństwa,
 • korzystaj z zamkniętych sieci internetowych, unikaj otwartych sieci Wi-Fi,
 • do bankowości elektronicznej i mobilnej używaj trudnych, nieoczywistych haseł,
 • zweryfikuj, czy na komputerze z którego korzystasz nie ma złośliwego oprogramowania,
 • zawsze używaj oprogramowania antywirusowego,
 • stosuj się do zasad bezpieczeństwa które obowiązują w danym Banku,  
 • nie odpowiadaj na podejrzane maile.

Podsumowanie

Kredyty gotówkowe przez internet, w opcji bez zaświadczeń to prosty sposób na uzyskanie gotówki z banku bez wychodzenia z domu. W kilku prostych krokach możemy uzyskać oczekiwaną sumę środków finansowych często bez przedstawiania dokumentów co jeszcze bardziej ułatwia proces. Warto korzystać z takich prostych i dostępnych rozwiązań. Pożyczanie pieniędzy w interencie staje się coraz bardziej dostępne i coraz bardziej proste.

Tagi: kredyt onlinekredyt bez zaświadczeńkredyt gotówkowy

Dodano: 30.10.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top