Najlepsza pożyczka? Co to znaczy i jak ją wybrać?

Opublikowano: 09 Lip 2019 Urszula Sokół 4 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Gdy brakuje pieniędzy, należy zastanowić się nad jak najlepszym rozwiązaniem, czyli wybrać najlepszą pożyczkę gotówkową. Jeśli nie chcesz pożyczać od znajomych, a tradycyjne metody pożyczki bankowej nie wchodzą w grę z powodu braku zdolności kredytowej, naprzeciw potrzebom wychodzą pożyczki pozabankowe. Jak wybrać najlepszą pożyczkę pozabankową? Skąd będę wiedział, że wybrany przeze mnie produkt to najlepsza pożyczka?

najlepsza pożyczka

Skąd czerpać wiedzę o ofercie, czyli gdzie znajdę najlepszą pożyczkę?

Szeroką gamę ofert tego typu znajdziesz w każdym biurze kredytowym niebędącym bankiem. Najlepszą pożyczkę gotówkową można otrzymać praktycznie od ręki, bez zbędnych zaświadczeń i formalności. Nim jednak podpiszesz umowę kredytową, warto zastanowić się, jaka kwota będzie optymalna i na jaki okres się zapożyczysz.

Wnioskuję o pożyczkę – o czym należy pamiętać?

Wybierając produkt pozabankowy należy zwrócić uwagę by pieniądze były wypłacone od ręki. Zapytaj więc doradcę, jak długa droga jest od momentu podpisania wniosku do momentu wypłacenia gotówki. Zazwyczaj proces jest bardzo szybki. Tego samego dnia pieniądze są na koncie. Potrzebujesz jedynie ważnego dowodu osobistego.

Jeśli twoja historia kredytowa nie jest krystaliczna, nie bój się porozmawiać na ten temat z doradcą klienta w biurze pośrednictwa kredytowego. Dzięki temu, będzie on miał możliwość wyboru dla Ciebie jak najlepszego produktu gotówkowego. Profesjonalny doradca doskonale orientuje się, jakie bazy finansowe sprawdzane są podczas weryfikacji składanego wniosku. Tym bardziej łatwiej mu dopasować pożyczkę do Twoich potrzeb.

Wysokość raty ma znaczenie

Gdy decyzja kredytowa będzie pozytywna, zwróć uwagę na oprocentowanie, im niższe tym pożyczka gotówkowa tańsza. Nie zapominaj również sprawdzić, na jak długi okres podpisujesz umowę kredytową, ma to wpływ na wysokość raty. Pamiętaj by była ona dopasowana do Twoich możliwości finansowych.

Dopytaj doradcę czy możesz szybciej spłacić zaciągnięte zobowiązanie, a jeśli tak, to co na tym zyskasz. Pamiętaj by dobrze przemyśleć swoje potrzeby i wziąć tylko taką kwotę, dzięki której je zrealizujesz. Zwracaj uwagę na promocje. Jest to powszechne w branży finansowej, nie bój się z nich korzystać. Przykład: „pierwsza pożyczka za darmo”.

Najlepsza pożyczka. A może przez Internet?

Jeśli doceniasz praktyczne i nowoczesne rozwiązania, wniosek o kredyt pozabankowy oraz wszelkie związane z nim formalności możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Możesz w tym celu skorzystać z wnioskomat.com – wypełnić wniosek on-line, otrzymać oferty oraz porozmawiać z Agentem z najbliższej placówki, który skontaktuje się z Tobą do 10 min od wysłania wniosku.

Przede wszystkim odpowiedzialna i przemyślana decyzja - wtedy pożyczka będzie najlepsza

Oprócz wyboru najlepszej oferty i złożenia właściwego wniosku nie możesz zapomnieć o weryfikacji firmy. Aby poznać podstawowe dane firmy, w której chcesz zaciągnąć kredyt, wystarczy sprawdzić ją w KRS. Następnie warto zweryfikować , czy firma występuje w rejestrze firm pożyczkowych prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Możesz to zrobić na stronie internetowej KNF. To niezmiernie istotny i już ostatni krok przed wzięciem pożyczki, bez względu na kwotę, jaką chcesz pożyczyć. Możesz w ten sposób uniknąć współpracy z nieuczciwymi instytucjami. Takie sytuacje się zdarzają, zwłaszcza jeśli podpiszesz umowę kredytu bardzo szybko, nie zastanawiając się nad wszystkimi konsekwencjami. Dlatego podejmij odpowiedzialną i przemyślaną decyzję.

Tagi: najlepsza pozyczkakomisja nadzoru finansowegopożyczkawniosek on-line

Zaktualizowano: 02.09.2021

Dodano: 09.07.2019

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Pożyczka online a weryfikacja pożyczkobiorcy

Pożyczka online a weryfikacja pożyczkobiorcy

14 Maj 2021Autor: Ewelina Grzegorczyk

Pożyczki online są dostępne od ręki i bez zbędnych formalności. Jednak cała procedura nie obędzie się bez weryfikacji danych pożyczkobiorcy. Przy wnioskowaniu o pożyczkę online z pewnością zostaniemy poproszeni o podanie swoich danych lub zrobienie przelewu weryfikacyjnego z naszego konta osobistego(...)

Czytaj więcej
Pożyczka online – wady i zalety, które musisz znać

Pożyczka online – wady i zalety, które musisz znać

18 Sty 2021Autor: Ewelina Grzegorczyk

Często robimy zakupy online i nie boimy się korzystać z internetowych technologii. Wiemy, że taki sposób zakupów jest dla nas szybszy i łatwiejszy. Przede wszystkim nie trzeba stać w kolejkach, które są nieraz irytujące. A nie zawsze mamy czas. Właśnie z takiego założenia wyszły instytucje bankowe i(...)

Czytaj więcej
Top