Najlepsza pożyczka? Co to znaczy i jak ją wybrać?

Opublikowano: 03 Lut 2023 Agnieszka Kłak 7 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Gdy brakuje pieniędzy, należy zastanowić się nad jak najlepszym rozwiązaniem, czyli wybrać najlepszą pożyczkę gotówkową. Jeśli nie chcesz pożyczać od znajomych, a tradycyjne metody pożyczki bankowej nie wchodzą w grę z powodu braku zdolności kredytowej, naprzeciw potrzebom wychodzą pożyczki pozabankowe. Jak znaleźć najlepszą pożyczkę pozabankową? Skąd będę wiedział, że wybrany przeze mnie produkt to najlepsza pożyczka?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co to znaczy, że pożyczka jest najlepsza,
  • w jaki sposób można znaleźć najlepszą pożyczkę,
  • w jakich okolicznościach dana pożyczka będzie najlepsza.
najlepsza pożyczka

Skąd czerpać wiedzę o ofercie, czyli gdzie znajdę najlepszą pożyczkę?

Szeroką gamę ofert tego typu znajdziesz w każdym biurze kredytowym niebędącym bankiem. Najlepszą pożyczkę gotówkową można otrzymać praktycznie od ręki, bez zbędnych zaświadczeń i formalności. Nim jednak podpiszesz umowę kredytową, warto zastanowić się, jaka kwota będzie optymalna i na jaki okres się zapożyczysz.

Jak znaleźć najlepszą pożyczkę pozabankową? Różne produkty

Nie bez znaczenia jest to, z jakiego rodzaju produktu pozabankowego korzystamy. Cechą wspólną tego typu zobowiązań jest na pewno to, że pozyskane w ten sposób środki finansowe można przeznaczyć na dowolny cel. Warto jednak zagłębić się w ten temat i bliżej poznać garść niuansów.

Czym są chwilówki? Jeśli chodzi o ten produkt, to przyznawana jest ona na krótki okres. Często jest to 30 lub 60 dni, ale dostępne są też pożyczki na tydzień. Procesowanie przebiega zazwyczaj szybko bez zbędnych formalności. Wszystko można załatwić dosłownie w kilka minut. Jednakże kwoty chwilówek są zazwyczaj nie wielkie - często oscylują od 100 do 5000 zł.

Opiewająca na znacznie większe kwoty jest pożyczka na raty. Często dostępne są środki w kwocie nawet do kilkunastu tysięcy do nawet 20 000 zł. Spłaty pożyczki można dokonać nawet w przeciągu paru lat. Proces ubiegania się również jest prosty, ale niekiedy pożyczkodawca będzie chciał się czegoś więcej dowiedzieć o kliencie - zwłaszcza, gdy dochodzi do wnioskowania o spore kwoty.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że najlepszy produkt pozabankowy charakteryzuje się szybką wypłatą środków. Po przyznaniu pożyczki można otrzymać pieniądze na koncie nawet w 15 minut.

Najlepsza pożyczka dla nowych klientów

Wśród pożyczek pozabankowych znajdziemy także produkty przeznaczone dla osób, które wcześniej nie korzystały z takiego finansowania. Bez wątpienia tutaj najlepszą ofertą będą darmowe pożyczki. To dość powszechnie spotykane zjawisko. Często jest tak, że to zobowiązanie jest udzielane na okres 60 dni. Jeśli po raz pierwszy będziesz wnioskować, to koniecznie zapoznaj się z ofertą wielu różnych pożyczkodawców.

Wnioskuję o pożyczkę – o czym należy pamiętać?

Wybierając produkt pozabankowy należy zwrócić uwagę by pieniądze były wypłacone od ręki. Zapytaj więc doradcę, jak długa droga jest od momentu podpisania wniosku do momentu wypłacenia gotówki. Zazwyczaj proces jest bardzo szybki. Tego samego dnia pieniądze są na koncie. Potrzebujesz jedynie ważnego dowodu osobistego.

Jeśli twoja historia kredytowa nie jest krystaliczna, nie bój się porozmawiać na ten temat z doradcą klienta w biurze pośrednictwa kredytowego. Dzięki temu, będzie on miał możliwość wyboru dla Ciebie jak najlepszego produktu gotówkowego. Profesjonalny doradca doskonale orientuje się, jakie bazy finansowe sprawdzane są podczas weryfikacji składanego wniosku. Tym bardziej łatwiej mu dopasować pożyczkę do Twoich potrzeb.

Wysokość raty ma znaczenie

Gdy decyzja kredytowa będzie pozytywna, zwróć uwagę na oprocentowanie, im niższe tym pożyczka gotówkowa tańsza. Nie zapominaj również sprawdzić, na jak długi okres podpisujesz umowę kredytową, ma to wpływ na wysokość raty. Pamiętaj, by była ona dopasowana do Twoich możliwości finansowych.

Dopytaj doradcę czy możesz szybciej spłacić zaciągnięte zobowiązanie, a jeśli tak, to co na tym zyskasz. Pamiętaj by dobrze przemyśleć swoje potrzeby i wziąć tylko taką kwotę, dzięki której je zrealizujesz. Zwracaj uwagę na promocje. Jest to powszechne w branży finansowej, nie bój się z nich korzystać.

Najlepsze pożyczki online

Jeśli doceniasz praktyczne i nowoczesne rozwiązania, wniosek o kredyt pozabankowy oraz wszelkie związane z nim formalności możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Możesz w tym celu skorzystać z wnioskomat.com – wypełnić wniosek on-line, otrzymać oferty oraz porozmawiać z Agentem z najbliższej placówki, który skontaktuje się z Tobą do 10 min od wysłania wniosku. Dotyczy to zarówno chwilówek jak i pożyczek na raty.

Pożyczki na raty dla zadłużonych i dla bezrobotnych

Niekiedy jest tak, że klient znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Czy wówczas może liczyć na najlepszy produkt dla siebie? Wszystko zależy od tego o jakiego rodzaju problemach mówimy. Jeśli posiadamy długi, a potrzebujemy dodatkowej gotówki to w tym celu warto skorzystać z oferty pożyczki bez BIK.

W przypadku gdy pozostajemy bez stałego zatrudnienia pomocna może okazać się pożyczka pozabankowa dla bezrobotnych. Jest to taki rodzaj pożyczki pozabankowej, w której firmy akceptują dochody nawet ze świadczeń socjalnych czy rodzinnych.

Przede wszystkim odpowiedzialna i przemyślana decyzja - wtedy pożyczka będzie najlepsza

Oprócz wyboru najlepszej oferty i złożenia właściwego wniosku nie możesz zapomnieć o weryfikacji firmy. Aby poznać podstawowe dane firmy, w której chcesz zaciągnąć kredyt, wystarczy sprawdzić ją w KRS. Następnie warto zweryfikować , czy firma występuje w rejestrze firm pożyczkowych prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Możesz to zrobić na stronie internetowej KNF. To niezmiernie istotny i już ostatni krok przed wzięciem pożyczki, bez względu na kwotę, jaką chcesz pożyczyć. Możesz w ten sposób uniknąć współpracy z nieuczciwymi instytucjami. Takie sytuacje się zdarzają, zwłaszcza jeśli podpiszesz umowę kredytu bardzo szybko, nie zastanawiając się nad wszystkimi konsekwencjami. Dlatego podejmij odpowiedzialną i przemyślaną decyzję.

Tagi: najlepsza pozyczkakomisja nadzoru finansowegopożyczkawniosek on-line

Zaktualizowano: 03.02.2023

Dodano: 09.07.2019

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Pożyczka online – zalety i wady. Jak wybrać najlepszą ofertę?

Pożyczka online – zalety i wady. Jak wybrać najlepszą ofertę?

19 Marzec 2024Autor: Agnieszka Kłak

Często robimy zakupy online i nie boimy się korzystać z internetowych technologii. Wiemy, że taki sposób zakupów jest dla nas szybszy i łatwiejszy. Przede wszystkim nie trzeba stać w kolejkach, które są nieraz irytujące. A nie zawsze mamy czas. Właśnie z takiego założenia wyszły instytucje bankowe i(...)

Czytaj więcej
Pożyczka online a weryfikacja pożyczkobiorcy

Pożyczka online a weryfikacja pożyczkobiorcy

14 Maj 2021Autor: Ewelina Grzegorczyk

Pożyczki online są dostępne od ręki i bez zbędnych formalności. Jednak cała procedura nie obędzie się bez weryfikacji danych pożyczkobiorcy. Przy wnioskowaniu o pożyczkę online z pewnością zostaniemy poproszeni o podanie swoich danych lub zrobienie przelewu weryfikacyjnego z naszego konta osobistego(...)

Czytaj więcej
Top