Jak wygląda kredyt konsolidacyjny w VeloBanku?

Opublikowano: 18 Lis 2023 Agnieszka Kłak 5 min. czytania

Kategoria: Kredyty konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny jest skutecznym rozwiązaniem dla każdego, komu spłata aktualnych zobowiązań przychodzi z trudem, Często jest tak, że u klienta pojawiają się zaległości niekoniecznie z jego winy - niekiedy życie pisze tak fatalne scenariusze, że potem faktycznie człowiekowi trudno jest powiązać koniec z końcem, a co dopiero mówić o regulowaniu długów. Na szczęście wyjściem z tej sytuacji, które pozwoli uniknąć dalszych kłopotów jest właśnie konsolidacja. Wiele banków oferuje tego typu produkt, w tym współpracujący z platformą wnioskomat.com VeloBank. Warto przyjrzeć się z bliska propozycji tej właśnie instytucji.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak w praktyce działa kredyt konsolidacyjny,
 • komu tak naprawdę pomaga konsolidacja,
 • czy kredyt konsolidacyjny z VeloBanku jest korzystny,
 • czy możesz otrzymać kredyt konsolidacyjny z VeloBanku,
 • jak przygotować się do wnioskowania o kredyt konsolidacyjny w VeloBanku.
kredyt konsolidacyjny velobank

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny, to najprościej mówiąc takie zobowiązanie, które pozwala połączyć kilka długów w jeden. Konsolidacja skupia w sobie dwa albo więcej innych kredytów i pożyczek, zaciągniętych wcześniej przez klienta, a jeszcze nie spłaconych. Dzięki temu rozwiązaniu z kilku rat robi się jedna rata, która jest niższa, niż sumaryczna wartość wszystkich rat poprzednich zobowiązań. Okres kredytowania wydłuża się, a oprócz tego klient może uzyskać dodatkową gotówkę. Konsolidacja pozwala odciążyć budżet domowy, spłacić wierzycieli i uniknąć przykrych konsekwencji na przyszłość, takich jak chociażby egzekucja komornicza. 

Kredyt konsolidacyjny VeloBank - najważniejsze parametry kredytu

Za każdym razem, zanim klient złoży wniosek powinien poznać szczegóły oferty. Dlatego też prezentujemy parametry kredytu konsolidacyjnego w VeloBanku:

 • dostępna kwota: 2000 - 200 000 zł,
 • okres spłaty: 3 - 120 mies.,
 • RRSO: 13,20%,
 • oprocentowanie: 12,49%,
 • prowizja: 0%,
 • wiek klienta: 18 - 75 lat,
 • ubezpieczenie kredytu: nie jest konieczne.

Choć ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, to ogółem warto warto je wykupić na wypadek utraty pracy czy śmierci kredytobiorcy.

Kto może otrzymać kredyt konsolidacyjny z VeloBanku?

Oferta kredytu konsolidacyjnego jest skierowana do osób i firm zadłużonych. Jednakże sam fakt, że posiadasz długi nie sprawi, że VeloBank udzieli Ci zobowiązania. Aby mieć szanse na kredyt musisz wykazywać się wystarczająco dobrą zdolnością kredytową. Instytucje weźmie pod uwagę Twoje zarobki oraz stabilność źródła dochodów. Ważne jest to, ile masz osób na utrzymaniu, ile płacisz za comiesięczne raty oraz jak kształtują się Twoje wydatki na życie. Ważne też jest, by mieć pozytywną historię w BIK-u. 

Co trzeba zrobić, aby otrzymać kredyt z VeloBanku?

Aby skorzystać z konsolidacji w VeloBanku można w bardzo prosty sposób rozpocząć proces wnioskowania online, przechodząc do strony na platformie wnioskomat.com, gdzie w bardzo intuicyjny sposób przejdziesz przez całą procedurę:

Velo Bank - kredyt konsolidacyjny

We formularzu trzeba podać swoje dane osobowe, takie jak: imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, nr dowodu osobistego i ważność dokumentu tożsamości. Przygotuj się na to, że bank zapyta zarówno o Twoje dochody, comiesięczne wydatki, jak i o wysokość zobowiązań, które chcesz konsolidować. Przy dobrej zdolności kredytowej i szybkiej weryfikacji możesz przejść pomyślnie przez wygodną procedurę online. Proces wnioskowania jest ułatwiony dla tych osób, które już są klientami VeloBanku. 

Jakie zobowiązania można skonsolidować za pomocą kredytu z VeloBanku?

VeloBank skonsoliduje Twoje najrozmaitsze zobowiązania bankowe, takie jak:

 • kredyty gotówkowe na dowolny cel,
 • kredyty samochodowe,
 • kredyty na sprzęt RTV i AGD,
 • kredyty na leczenie,
 • inne produkty bankowe.

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że VeloBank nie skonsoliduje pożyczek, które były wcześniej zaciągnięte w firmach pożyczkowych.

Jakie dokumenty należy przygotować do wnioskowania o kredyt konsolidacyjny?

Głównym dokumentem, jaki będzie Ci potrzebny przy wnioskowaniu o kredyt konsolidacyjny z VeloBanku będzie z całą pewnością dowód osobisty. Oprócz tego bank może poprosić Cię o okazanie dokumentów dochodowych, takich jak np. zaświadczenie od pracodawcy. 

VeloBank - informacje o kredytodawcy

VeloBank S.A jest polskim bankiem uniwersalnym, powstałym w 2022 roku w wyniku przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Banku S.A. przeprowadzonej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. VeloBank de facto przejął dwie marki - Getin Noble Bank oraz Getin Bank. Obecnie instytucja proponuje nie tylko kredyty konsolidacyjne, ale też hipoteczne i gotówkowe. Bank kieruje oferty zarówno do klientów indywidualnych jak i firmowych. Adres banku to Rondo Ignacego Daszyńskiego 2C, 00-843 Warszawa. 

VeloBank - dane kontaktowe

Jeśli chcesz pozyskać kredyt z VeloBanku, albo załatwić jakąś sprawę, to możesz skontaktować się z instytucją na następujące sposoby:

 • dzwoniąc na infolinię, nr + 48 664 919 797 albo + 48 32 604 30 01,
 • logując się do bankowości elektronicznej,
 • podczas osobistej wizyty w placówce banku.

W pilnych potrzebach finansowych, możesz skonsultować się z doradcą kredytowym wnioskomat.com, który podpowie jak wybrać najkorzystniejszą ofertę

Dodano: 18.11.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top