Jak znaleźć pożyczkę z najniższą ratą?

Opublikowano: 06 Sty 2023 Agnieszka Kłak 7 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Zastanawiasz się, którą ofertę kredytu gotówkowego albo pozabankowej pożyczki gotówkowej wybrać? Jak znaleźć pożyczkę z najniższą ratą? Gdy potrzebujemy skorzystać z kredytu nie jest tajemnicą, że chcielibyśmy, aby nasza pożyczka była najtańszą z dostępnych, ale zarazem by rata zbytnio nie obciążała naszego miesięcznego budżetu domowego. Jeżeli zależy nam na najniższej racie warto rozejrzeć się na rynku w poszukiwaniu najlepszej oferty.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • w jaki sposób można dostać tani kredyt gotówkowy,
  • gdzie może na ciebie czekać tania pozabankowa pożyczka gotówkowa,
  • co charakteryzuje korzystną ofertę.
Jak znaleźć pożyczkę z najniższą ratą?

Jak szukać najniższej raty pożyczki?

Najlepiej jest zacząć od czynności, które możemy zrobić w domu i nie zajmą nam dużo czasu. Osobiście bardzo polecamy nasze internetowe narzędzia, dzięki którym każdy klient za darmo może sprawdzić, gdzie potrzyma najtańszą pożyczkę pozabankową albo kredyt gotówkowy online.

Kalkulator kredytu gotówkowego

Pierwszym krokiem może być skorzystanie z kalkulatora kredytów gotówkowych dostępnego na stronie wnioskomat.com. Dzięki temu można łatwo porównać taką sama kwotę i okres na stronach różnych banków. Pozwoli Ci się to zorientować nie tylko w tym, co aktualnie banki mają do zaoferowania, ale też znaleźć najkorzystniejszy dla Ciebie czyli najtańszy kredyt gotówkowy.

Kalkulator pożyczki gotówkowej

Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z kalkulatora pożyczek online. Tutaj działa to na podobnej zasadzie. Może wpisać kwotę, która Cię interesuje i liczbę rat do spłaty. Narzędzie pokaże Ci, jakie aktualnie oferty występują w firmach pożyczkowych.

Czy rata pożyczki będzie mniejsza przy dłuższym okresie kredytowania?

Tak, okres kredytowania ma kluczowy wpływ na wysokość raty pożyczki gotówkowej. W większości  przypadków niska rata nie idzie jednak w parze z krótkim okresem kredytowania. Może okazać się też, że najniższa rata nie równa się wprost z najtańszym kredytem. Jeżeli jednak nadal jest dla nas najważniejsza niska wartość raty to wybierzemy kredyt gotówkowy z dłuższym okresem kredytowania. Monitorujmy też sytuację na rynku. Być może pojawi się oferta banku o wiele korzystniejsza od tej, którą aktualnie posiadamy. Banki czasem prowadzą promocyjne kampanie oraz oferty i to one właśnie będą najkorzystniejszą ofertą na daną chwilę.

Jak ubezpieczenie wpływa na koszt kredytu?

Znaczącym aspektem, który bardzo wyraźnie wpływa na wysokość raty jest ubezpieczenie kredytu. W przypadku kredytu gotówkowego może okazać, że udzielenie zobowiązania zależy właśnie od jego ubezpieczenia. Są bowiem przypadki w których ubezpieczanie będzie obowiązkowe np. nasza zdolność kredytowa jest na pograniczu lub gdy osiągniemy granicę wieku od którego bank wymaga zabezpieczenia.

Dobrze jest zorientować się, czy mamy obowiązek skorzystania z propozycji ubezpieczenia lub czy bez niego otrzymamy pożyczkę, ponieważ rata może znacznie różnić się z opcją i bez opcji ubezpieczenia. Informacje o tym, czy ubezpieczenie dla naszego kredytu jest wymagane znajdziemy w formularzu informacyjnym wydawanym obowiązkowo dla każdego kredytu gotówkowego.  

Czy pożyczki on-line pomogą w znalezieniu najniższej raty?

Przy poszukiwaniu najniższej raty można pomyśleć o rozwiązaniu jakim jest pożyczka on-line. To produkt, który możemy uzyskać nie wychodząc z domu: wystarczy nam urządzenie z dostępem do internetu np. laptop czy smartfon. Możemy uzyskać tam oferty, które spełnią nasze oczekiwania, jak również możemy szybko porównać wartości rat. Duża część firm pożyczkowych oferuje możliwość załatwienia wszystkich formalności zdalnie, ale nie dotyczy to wszystkich. Pamiętajmy o tym przy wyborze pożyczki – zapoznajmy się z zasadami udzielania takiego kredytu.  

Po czym poznać, że pożyczka jest rzeczywiście tania?

Widząc różne oferty warto porównywać je pod kątem wysokości tych samych parametrów. Przede wszystkim oferty kredytów gotówkowych i pożyczek pozabankowych będą się różniły kosztami na podstawie tego, ile wyniesie ich Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania - RRSO.

Przykłady: Alior Bank - kredyt gotówkowy u tego kredytodawcy ma RRSO na poziomie 18,89%. Ten sam produkt finansowy w Raiffeisen Digital Bank jest oprocentowany na poziomie 14,99%. Przy zaciągnięciu zobowiązania w kwocie 20 000 zł na okres 48 miesięcy różna w jednej racie wynosi 34,53 zł.

Podsumowanie

Niską ratę możemy uzyskać wydłużając okres kredytowania lub rezygnując z ubezpieczenia kredytu jeśli nie jest wymagane obowiązkowo. Poświećmy trochę swojego czasu i przejrzyjmy strony internetowe, gdzie są przedstawione rankingi kredytów, aby faktycznie znaleźć najniższą ratę z możliwych. Zwróćmy również uwagę na oferty promocyjne, które na ten moment oferują banki - być może będzie to najkorzystniejsza rata na ten czas, kiedy poszukujemy finansowania. Korzystajmy z kalkulatorów na stronach internetowych banków. Ta podstawowa czynność pozwoli wstępnie poznać rynek i dowiemy się na których bankach czy instytucjach pożyczkowych warto się skupić i w jakim banku rata jest najbliższa naszym oczekiwaniom.

Dodano: 29.09.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top