Jak znaleźć pożyczkę z najniższą ratą?

Opublikowano: 29 Wrz 2020 Sylwia Chrószcz 5 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu gotówkowego? Ale jak znaleźć pożyczkę z najniższą ratą? Gdy potrzebujemy skorzystać z kredytu nie jest tajemnicą, że chcielibyśmy, aby nasza pożyczka była najtańszą z dostępnych, ale zarazem by rata zbytnio nie obciążała naszego miesięcznego budżetu domowego. Jeżeli zależy nam na najniższej racie warto rozejrzeć się na rynku w poszukiwaniu najlepszej oferty.

Jak znaleźć pożyczkę z najniższą ratą?

Jak szukać najniższej raty pożyczki?

Najlepiej jest zacząć od czynności, które możemy zrobić w domu i nie zajmą nam dużo czasu. Pierwszym krokiem może być skorzystanie z kalkulatora kredytowego dostępnego na stronach internetowych banków. Dzięki temu można łatwo porównać taką sama kwotę i okres na stronach różnych banków. Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki kredytów. Są to strony internetowe, gdzie znajduje się ranking kredytów gotówkowych. Odwiedzając jedną witrynę możemy uzyskać sporo informacji o ofertach wielu banków jednocześnie. Możemy skorzystać z obu tych opcji: możemy wykonać je samodzielnie i nie potrzebujemy do tego wiedzy ekspertów finansowych.

Czy rata pożyczki będzie mniejsza przy dłuższym okresie kredytowania?

Tak, okres kredytowania ma kluczowy wpływ na wysokość raty pożyczki gotówkowej. W większości  przypadków niska rata nie idzie jednak w parze z krótkim okresem kredytowania. Może okazać się też, że najniższa rata nie równa się wprost z najtańszym kredytem. Jeżeli jednak nadal jest dla nas najważniejsza niska wartość raty to wybierzemy kredyt gotówkowy z dłuższym okresem kredytowania. Monitorujmy też sytuację na rynku. Być może pojawi się oferta banku o wiele korzystniejsza od tej, którą aktualnie posiadamy. Banki czasem prowadzą promocyjne kampanie oraz oferty i to one właśnie będą najkorzystniejszą ofertą na daną chwilę.

Jak ubezpieczenie wpływa na koszt kredytu?

Znaczącym aspektem, który bardzo wyraźnie wpływa na wysokość raty jest ubezpieczenie kredytu. W niektórych przypadkach okazuje się, że udzielenie kredytu zależy właśnie od jego ubezpieczenia. Są bowiem przypadki w których ubezpieczanie będzie obowiązkowe np. nasza zdolność kredytowa jest na pograniczu lub gdy osiągniemy granicę wieku od którego bank wymaga zabezpieczenia. Dobrze jest zorientować się, czy mamy obowiązek skorzystania z propozycji ubezpieczenia lub czy bez niego otrzymamy pożyczkę, ponieważ rata może znacznie różnić się z opcją i bez opcji ubezpieczenia. Informacje o tym, czy ubezpieczenie dla naszego kredytu jest wymagane znajdziemy w formularzu informacyjnym wydawanym obowiązkowo dla każdego kredytu gotówkowego.  

Czy pożyczki on-line pomogą w znalezieniu najniższej raty?

Przy poszukiwaniu najniższej raty można pomyśleć o rozwiązaniu jakim jest pożyczka on-line. To produkt, który możemy uzyskać nie wychodząc z domu: wystarczy nam urządzenie z dostępem do internetu np. laptop czy smartfon. Możemy uzyskać tam oferty, które spełnią nasze oczekiwania, jak również możemy szybko porównać wartości rat. Duża część firm pożyczkowych oferuje możliwość załatwienia wszystkich formalności zdalnie, ale nie dotyczy to wszystkich. Pamiętajmy o tym przy wyborze pożyczki – zapoznajmy się z zasadami udzielania takiego kredytu.  

Podsumowanie


Niską ratę możemy uzyskać wydłużając okres kredytowania lub rezygnując z ubezpieczenia kredytu jeśli nie jest wymagane obowiązkowo. Poświećmy trochę swojego czasu i przejrzyjmy strony internetowe, gdzie są przedstawione rankingi kredytów, aby faktycznie znaleźć najniższą ratę z możliwych. Zwróćmy również uwagę na oferty promocyjne, które na ten moment oferują banki - być może będzie to najkorzystniejsza rata na ten czas, kiedy poszukujemy finansowania. Korzystajmy z kalkulatorów na stronach internetowych banków. Ta podstawowa czynność pozwoli wstępnie poznać rynek i dowiemy się na których bankach czy instytucjach pożyczkowych warto się skupić i w jakim banku rata jest najbliższa naszym oczekiwaniom.

Zaktualizowano: 12.10.2021

Dodano: 29.09.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top