Jak zrealizować swoje marzenie kredytem gotówkowym z VeloBanku?

Opublikowano: 21 Marzec 2024 Agnieszka Kłak 6 min. czytania

Kategoria: Kredyty gotówkowe

Wśród rozmaitych produktów kredytowych dostępnych na rynku dużym zainteresowaniem klientów cieszy się kredyt gotówkowy. Takie zobowiązanie jest standardowym finansowaniem konsumpcyjnym, a instytucją, która proponuje w tym zakresie jedne z najkorzystniejszych warunków dla klientów jest niewątpliwie VeloBank. Dzięki ofercie tego kredytodawcy niejeden klient ma szansę na realizację rozmaitych marzeń i planów.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • co finansujesz kredytem gotówkowym z VeloBanku,
 • jak krok po kroku uzyskać środki finansowe,
 • kto ma szansę na uzyskanie kredytu gotówkowego w VeloBanku.
kredyt gotówkowy velobank

Jakie cele można zrealizować kredytem gotówkowym z VeloBanku?

Kredyt gotówkowy, który możesz uzyskać w VeloBanku jest zobowiązaniem, z którego środki można przeznaczyć na dowolny cel. Na przykład może to być:

 • kupno nowego samochodu,
 • generalny remont domu lub mieszkania,
 • inwestycja w sprzęt RTV i AGD,
 • finansowanie zaopatrzenia domowego, np. meble,
 • organizacja wesela lub innej imprezy rodzinnej,
 • rodzinny wyjazd w trakcie wakacji letnich lub ferii zimowych. 

Tak naprawdę indywidualnie od klienta zależy na co zechce przeznaczyć środki pozyskane kredytu. Warto zawsze pamiętać o tym, że kredytodawca nie będzie interesował się tym, w jaki sposób kredytobiorca korzysta z pieniędzy. 

Ile można pożyczyć z VeloBanku i na jaki okres?

Z punktu widzenia klienta zawsze najważniejsze powinny być parametry danego produktu. Wobec tego przytaczamy te aspekty, które przy kredycie z Velo Banku są najważniejsze:

 • kwota kredytu: od 2000 do 200 000 zł,
 • okres kredytowania: od 3 do 120 mies.,
 • oprocentowanie: 14,24%,
 • RRSO: 19,25 - 169,25%,
 • prowizja: 14,99%,
 • wiek klienta: 18 - 75 lat,
 • bez zgody małżonka możesz wziąć do 50 000 zł,
 • zobowiązanie można uzyskać tylko na oświadczenie o dochodach.

Brak konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach dotyczy tych klientów, którzy mają rachunek bankowy w VeloBanku i przez co najmniej pół roku na ten rachunek uzyskują wpływy, albo przez 6 miesięcy regularnie spłacali kredyt. 

Realizacja marzeń kredytem gotówkowym z VeloBanku - od czego zacząć?

Przede wszystkim należy racjonalnie ocenić, ile będzie kosztować realizacja danego celu bądź marzenia. Wiadomo, że wartość potrzebnych środków będzie za każdym razem różna. Przy mniejszych potrzebach wystarczające może okazać się już 5000 zł. W innych przypadkach klient będzie chciał pożyczyć kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy zł, ale w razie bardzo ambitnych planów może okazać się potrzeba kwota znacznie przekraczająca 100 000 zł. Oczywiście ważny będzie także okres spłaty, w trakcie którego będziesz musiał spłacać raty, zawierające kapitał i odsetki. 

Marzenia z kredytem od VeloBanku tylko dla wiarygodnych klientów

Zanim wykonasz pierwszy krok na drodze do uzyskania wymarzonego kredytu gotówkowego z VeloBanku, zastanów się najpierw jak wygląda Twoja historia kredytowa w BIK-u. Kredytodawca udzieli zobowiązania tylko tym klientom, którzy wcześniej terminowo wywiązywali się ze spłaty swoich długów. Wnioskodawca, mający pozytywne informacje w raporcie BIK-u z całą pewnością zostanie uznany za wiarygodnego klienta. Jednakże negatywne informacje będą przeszkodą w uzyskaniu finansowania. 

Jakiej zdolności kredytowej potrzebuje klient, by wziąć kredyt w VeloBanku?

W przypadku, gdy klient chce się starać o kredyt gotówkowy VeloBank zbada jego zdolność kredytową. Każdy wnioskodawca musi zdawać sobie sprawę, że przyszła rata do spłaty nie może stanowić większości wartości comiesięcznych wpływów. W takim przypadku zaistnieje ryzyko niewypłacalności kredytobiorcy. Jednakże oprócz wpływów na konto bank zechce sprawdzić, czy źródło dochodu wnioskodawcy jest stabilne. Osoby z umową na pracę na czas nieokreślony oraz te, które prowadząc działalność gospodarczą już ugruntowały swoją pozycję na rynku zdecydowanie mają największe szanse na kredyt gotówkowy. 

Jakie dokumenty należy przygotować?

Podstawowym dokumentem potrzebnym do tego, aby starać się o kredyt gotówkowy z VeloBanku jest oczywiście dowód osobisty. Znajdują się tam podstawowe dane klienta, a taki dokument jest podstawą do potwierdzenia tożsamości osoby składającej wniosek. Oczywiście należy wypełnić także formularz, który będzie dostępny na stronie internetowej bądź w oddziale banku. Poza przypadkami, kiedy od klienta nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach (co opisaliśmy powyżej), będzie także potrzebna dokumentacja, wykazująca ile miesięcznie zarabiasz oraz na jakiej podstawie jesteś zatrudniony. 

Jak dostać pieniądze z VeloBanku na swoje marzenia i cele?

VeloBank umożliwia swoim klientom wnioskowanie online. Całą procedurę możesz zacząć na naszej stronie, wchodząc w poniższy link:

VeloBank kredyt gotówkowy

Zostaniesz przekierowany do strony, gdzie znajdziesz szczegółowy opis oferty, ale oprócz tego zauważysz komendę ZŁÓŻ WNIOSEK w którą możesz kliknąć. To z kolei przekieruje Cię do formularza, który możesz zacząć wypełniać, wpisując tam swoje dane osobowe. 

Jakim kredytodawcą jest VeloBank? Słów kilka o instytucji

VeloBank S.A. jest polskim bankiem komercyjnym, który udziela zarówno kredytów gotówkowych jak i hipotecznych. Instytucja ma swoją siedzibę na ul. Ronda Ignacego Daszyńskiego 2C w Warszawie. Bank powstał w wyniku przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Banku, przeprowadzonej w 2022 roku. VeloBank stawia przede wszystkim na najnowsze technologie oraz śmiało wdraża rozwiązania w zakresie bankowości internetowej. Swoje oferty przygotowuje dla klientów w taki sposób, aby korzystanie przez nich z usług bankowych było jak najbardziej wygodne, transparentne i sfokusowane na zaspokajanie ich potrzeb. 

Dodano: 21.03.2024

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top