Jakie źródła dochodu przy pożyczce online? Co akceptuje bank, a co firma pożyczkowa, gdy starasz się o pożyczkę online?

Opublikowano: 21 Maj 2021 Ewelina Grzegorczyk 5 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Pożyczki online cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Wprawdzie niecodziennie korzysta się z tego typu finansowania, ale warto wiedzieć jakie wymagania odnośnie źródeł dochodu aprobują różne instytucje finansowe. Pożyczka gotówkowa online to skuteczne wyjście ewakuacyjne na chwilowe podłatanie budżetu domowego lub sposób na uzyskanie większych środków finansowych. Tylko czy osiągalne dla ludzi z różnymi źródłami dochodów? Dawniej wystarczyło donieść zaświadczenie o dochodach od pracodawcy i otrzymywało się kredyt w banku. Dziś rynek trochę się zrewolucjonizował i zmieniły się także formy otrzymywanego dochodu. Zadajmy sobie pytanie, jakie formy dochodu dziś akceptują firmy pozabankowe, a jakie banki? Czy każdy ma szansę na dodatkowe finansowanie online?

Jakie źródła dochodu przy pożyczce online? Co akceptuje bank, a co firma pożyczkowa, gdy starasz się o pożyczkę online?

Jakie źródła dochodu akceptują firmy pozabankowe?

Firmy pozabankowe posiadają w swej ofercie liczne i zróżnicowane pod względem konsumenta oferty pożyczek online. Ich polityka jest dość liberalna, a proces wnioskowania dość prosty i przejrzysty. W przeciwieństwie do banków biorą pod uwagę różne formy zatrudnienia. Pomoc od firm pozabankowych jest dostępna dla szerszego grona klientów. Aby skorzystać z oferty pożyczkowej, warto wcześniej przeanalizować czym jest dla firmy pozabankowej źródło dochodu? Jakie formy dochodu są brane pod uwagę?

Firmy pożyczkowe akceptują wiele źródeł dochodu, oznacza to, że nie trzeba mieć umowy o pracę. Jednak pomimo tej elastyczności na etapie wnioskowania możemy być zapytani o nasze źródło finansowania.

Większość firm pozabankowych uznaje za źródło dochodu:

 • umowę o pracę,
 • umowę zlecenie,
 • umowa o dzieło,
 • dochody z tytułu własnej działalności,
 • emerytura, renta,
 • dochód z wynajmu mieszkania,
 • świadczenia socjalne jak zasiłki dla bezrobotnych,
 • świadczenie wychowawcze 500+, alimenty,
 • stypendia,
 • kontrakt marynarski lub wojskowy,
 • dochody z zagranicy (ale zależy od danej firmy pozabankowej).

Trzeba podkreślić, że nie wszystkie firmy pozabankowe akceptują powyższe dochody. Zanim zdecydujemy się na pożyczkę online należałoby wcześniej zorientować się czy wybrana firma honoruje nasze źródło dochodu. Ponieważ każda z firm samodzielnie ustala akceptowalne dla niej dochody. Mają różną politykę kredytową i wymagania. Jednemu klientowi przyznają 5 tysięcy tylko na oświadczenie, a od innego przy tej samej udzielonej kwocie będą już wymagać różnych dokumentów. W praktyce większość firm pożyczkowych nie wymaga jednak od klienta dostarczania zaświadczenia o dochodach. Plusem większości firm pożyczkowych jest duża przyznawalność pożyczek online.

Pożyczki online - kwota: 5 000 zł, okres: 12 mies
Firmy pożyczkowe
Kwota pożyczki: 5 000 zł
Ilość rat pożyczki: 12 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Halvo 0,00 % 6,14 % 3,21 % 5 163,24 zł 430,27 zł
Wonga - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 20,98 % 0,36 % 5 535,00 zł 461,25 zł
iCredit - Pożyczka gotówkowa (zobacz) 7,20 % 77,43 % 29,48 % 6 729,24 zł 560,77 zł
Kredyt Ok - Pożyczka Online (zobacz) 18,50 % 101,98 % 30,00 % 7 169,64 zł 597,47 zł
Supergrosz - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 154,21 % 45,00 % 7 996,92 zł 666,41 zł

Pożyczka online z banku - jakie formy dochodu są uznawane?

Kredyt gotówkowy, który dostępny jest w ofercie banków, wymaga większego zabezpieczenia dla kredytodawcy. Tutaj instytucje bankowe dość rygorystycznie podchodzą do akceptacji źródeł dochodowych. Banki bardzo dokładnie weryfikują klienta, zanim udostępnią mu kredyt online. Aczkolwiek inne formy dochodu są akceptowane przez bank jako dodatkowe źródło finansów, które może zwiększyć zdolność kredytową wnioskującego, wobec czego może uzyskać większą kwotę pożyczki. Każdy konsument starający się o kredyt w banku powinien spełniać określone kryteria:

 • powinien mieć stały dochód, najlepiej wpływający co miesiąc na osobiste konto,
 • źródło dochodu powinno być legalne i udokumentowane,
 • klient zatrudniony na umowę o pracę nie może być w okresie wypowiedzenia.

Reszta czynników zależy już od zdolności kredytowej klienta i jego historii kredytowej. Każdy kredytodawca ma swój algorytm do przeliczania zdolności kredytowej i może się okazać, że w każdym banku zdolność klienta jest inna. Z pewnością dobrze jest rozeznać się w ofertach różnych banków, aby mieć możliwość zdobycia najkorzystniejszego kredytu.

Podsumowanie

Szukając wspomożenia finansowego na już, często przeglądamy oferty pożyczek najlepiej online, bez wypełniania zbędnych dokumentów. Konsumenci posiadają różne formy dochodów, które niestety czasami nie są uznawane przez banki. Dobrym wyjściem jest pożyczka online z firmy pozabankowej. Większość z nich uznaje różne źródła dochodów. Jeśli mamy stały, ale nietypowy dochód to w firmie pożyczkowej z pewnością będziemy mieć większe szanse. 

Tagi: pożyczka onlinedochódfirma pozabankowa

Zaktualizowano: 14.09.2021

Dodano: 21.05.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top