Czym jest pożyczka na oświadczenie?

Opublikowano: 05 Lut 2024 Agnieszka Kłak 9 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Potrzebujesz dodatkowej gotówki, ale nie chcesz prosić w zakładzie pracy o zaświadczenie o zatrudnieniu lub po prostu nie możesz udokumentować osiąganych dochodów? Instytucje finansowe posiadają w swojej ofercie produkt dla takich właśnie osób. Jest to pożyczka na oświadczenie.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • na czym polega pożyczka na oświadczenie,
 • czy możesz starać się o pożyczkę na oświadczenie,
 • gdzie szukać korzystnych pożyczek na oświadczenie.
pożyczka na oświadczenie

Co to jest pożyczka na oświadczenie?

Jest to pożyczka udzielana przy minimum formalności, bez konieczności dostarczenia zaświadczenia o zarobkach czy potwierdzania comiesięcznych wpływów na konto. Do jej uzyskania wystarczy własnoręcznie sporządzone przez wnioskodawcę oświadczenie o źródle i wysokości miesięcznych dochodów. Ważne jest, aby kwota zarobków zadeklarowana w oświadczeniu zgadzała się ze stanem faktycznym, ponieważ. Firma pożyczkowa może ją zweryfikować, a oświadczenie takie jest składane pod odpowiedzialnością karną. W kodeksie karnym są paragrafy, które to jasno określają odpowiedzialność za złożenie fałszywego oświadczenia. Pożyczka na oświadczenie jest pożyczką najczęściej udzielaną przez internet i można ją uzyskać nawet w 15 minut.

Kto może wnioskować o pożyczkę na oświadczenie?

Osoby, które decydują się wnioskować o taki rodzaj pożyczki muszą spełniać kilka podstawowych wymagań czyli:

 • posiadać numer PESEL,
 • mieszkać na terenie Polski,
 • być w wieku określonym przez pożyczkodawcę,
 • posiadać konto w banku - najlepiej z dostępem do bankowości internetowej. Wiele instytucji oferujących pożyczki na oświadczenie weryfikuje dane klienta poprzez przelew weryfikacyjny lub Kontomatik,
 • mieć dostęp do telefonu komórkowego,

Warunkiem uzyskania finansowania jest również posiadanie dochodów. Insytytucje pozabankowe akceptują wiele różnych źródeł dochodu np.: 

 • wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę,
 • wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia lub o dzieło,
 • emerytura, renta,
 • zasiłek macierzyński,
 • dochody z pracy za granicą,
 • działalność gospodarcza i rolnicza (wybrane instytucje),
 • inne: zasiłki, 500+, świadczenia socjalne, kontrakty, alimenty, stypendia, czy dochody z najmu nieruchomości.

Otrzymanie pożyczki zależy od oceny sytuacji finansowej klienta, a niektóre z firmy bez problemu udzielają finansowania osobom spłacającym już inne kredyty.

Pożyczka na oświadczenie online – jak wnioskować?

Złożenie wniosku oraz oświadczenia o dochodach odbywa się w tym wypadku w sposób elektroniczny. Nie podpisujemy żadnych papierowych dokumentów. Wystarczy wypisać online formularz dostępnym na stronie internetowej pożyczkodawcy. Dane które musimy podać wypełniając taki wniosek to m.in.:

 • imię i nazwisko,
 • numer pesel,
 • seria i numer dowodu,
 • adres zamieszkania,
 • numer telefonu komórkowego,
 • adres e-mail,
 • numer konta bankowego (przy pożyczkach wypłacanych w formie przelewu),
 • oświadczenie o dochodach (wysokość miesięcznych dochodów, źródło ich uzyskiwania, niektórzy pożyczkodawcy wymagają także podania nazwy, adresu i numeru kontaktowego do pracodawcy),
 • informacje o zobowiązaniach (płacone przez nas raty kredytów i pożyczek),
 • inne dane potrzebne do oceny zdolności kredytowej – np. liczba osób na utrzymaniu, status mieszkaniowy itp.

Aby firma udzielająca finansowania miała pewność, że nie jest to wyłudzenie może pojawić się element potwierdzenia tożsamości. Ten proces może odbyć się poprzez: przesłanie zdjęcia dowodu osobistego lub wykonanie przelewu weryfikacyjnego z konta podanego w złożonym przez Ciebie wniosku. Proces weryfikacji kredytobiorcy nie trwa długo. Decyzja wydawana jest zwykle dosyć szybko. Środki mogą wpłynąć na konto nawet w ciągu kilku minut, najpóźniej w następnym dniu roboczym. Jeśli skorzystasz z promocyjnej oferty dla nowych klientów koszt pożyczki na oświadczenie może wynosić 0 zł.

Jeśli chcesz wnioskować w kliku instytucjach możesz to zrobić za pomocą strony wnioskomat.com. Uzyskasz wtedy możliwość sprawdzenia wielu ofert jednocześnie, wpisując wymagane dane do formularza tylko raz. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas i znacznie przyspieszy poznanie decyzji o przyznaniu finansowania w kilku instytucjach kredytujących.

Tutaj otrzymasz pożyczki na oświadczenie

Strona wnioskomat.com nie od dziś pracuje z zaufanymi firmami pożyczkowymi, które chętnie udzielają pożyczek na oświadczenie. Możesz więc śmiało już dziś skorzystać z którejś z niżej przedstawionych ofert:

 1. TakTo Finanse. Możesz tutaj pożyczyć bez dokumentów dochodowych aż do 20 000 zł. Tę ofertę charakteryzuje to, że klient może zaciągnąć pożyczkę równoległą, co wiąże się z tym, że w razie powstania dodatkowej, nagłej potrzeby finansowej, firma pożyczkowa wypłaci kolejne środki.
 2. Wonga - pożyczka gotówkowa. Jest to marka już tak dobrze znana Polakom, że chyba nie trzeba jej szerzej przedstawiać. Dlatego też tylko napomkniemy, że możesz pożyczyć tutaj aż do 20 000 zł na okres nawet 4 lat. Zobowiązanie dostępne jest nawet dla klientów bardzo zaawansowanych wiekowo. Pożyczkodawca nie wymaga zaświadczenia o dochodach.
 3. AASA Polska. To kolejna instytucja, która nie wymaga od klienta przedkładania dokumentów dochodowych. Pożyczyć tutaj możesz do 25 000 zł na 2 albo 3 lata. Jeśli zdecydujesz się wykupić dodatkowo Pakiet Korzyści, to możesz otrzymać preferencyjne warunki finansowania.
 4. Super Grosz - pożyczka gotówka. Również i tutaj otrzymasz pieniądze bez konieczności pokazywania zaświadczenia od pracodawcy. Na dobrą sprawę jedynym dokumentem wymaganym przez firmę będzie Twój ważny dowód osobisty. Maksymalna kwota pożyczki wynosi 30 000 zł.
 5. Kredyt OK. Kwota do 6000 zł na okres do nawet 3 lat, to korzystna propozycja dla każdego, kto chce spełnić mniejszą potrzebę kredytową. Nie trzeba pokazywać dokumentów zaświadczających dochód. Jeśli jesteś emerytem, nie masz się czego obawiać - Twój wniosek ma taką samą szansę na akceptację, jak każdego innego klienta.
 6. Lonit - pożyczka gotówkowa. Ten pożyczkodawca wymaga jedynie, byś sam podał ile mniej więcej dochodu uzyskujesz w ciągu miesiąca. Nie musisz tego w żaden sposób dokumentować. Lonit proponuje wysokie kwoty pożyczek do 25 000 zł. Dodatkowym plusem niewątpliwie jest fakt, iż w trakcie kredytowania możesz skorzystać z kolejnej pożyczki.
 7. Hapi Pożyczki online. Nie są wymagane żadne dokumenty dochodowe. Pożyczysz do 15 000 zł nawet na okres 24 miesięcy. To, co wyróżnia tę ofertę spośród innych to fakt, że klient pierwszą ratę pożyczki może uiścić dopiero po dwóch miesiącach od dnia podpisania umowy.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z powyższymi ofertami. Pamiętaj, że do uzyskania finansowania niezbędna będzie pozytywna ocena zdolności kredytowej.

Dodano: 11.12.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Jak działają Kontomatik i przelew za 1 zł?

Jak działają Kontomatik i przelew za 1 zł?

23 Lut 2023Autor: Agnieszka Kłak

Kiedy chcemy pożyczyć pieniądze z banku albo od firmy pożyczkowej, to obowiązkowo musimy przejść weryfikację tożsamości. Najczęściej odbywa się to za pomocą przelewu weryfikacyjnego albo systemu Kontomatik. Współcześnie jest to już standardem, a w interesie instytucji finansowych leży, aby odbywało (...)

Czytaj więcej
Top