Kredyt samochodowy bez BIK - co przygotował dla mnie rynek?

Opublikowano: 19 Kwi 2023 Agnieszka Kłak 11 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytowy

Jedną z prostszych dróg do pozyskania własnego samochodu jest kredyt gotówkowy, zaciągany na ten cel w banku. Jednakże tutaj nie obejdzie się bez sprawdzania danych klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Na szczęście istnieją pozabankowe kredyty samochodowe, dzięki którym swoje potrzeby finansowe może zrealizować klient z negatywną historią kredytową.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czy możesz myśleć o kredycie samochodowym spoza banku,
  • kto udzieli pozabankowego kredytu samochodowego,
  • jak można znaleźć najtańszy kredyt samochodowy pozabankowy.
kredyt samochodowy bez bik

Kredyt samochodowy bez BIK – czy to możliwe?

Znów problem ze starym autem? Psuje się w najmniej oczekiwanym momencie? Naprawy pochłaniają coraz więcej funduszy? Jest to oznaka, że czas na zmianę samochodu! Wiemy jednak, że zakup własnych czterech kółek jest sporym wyzwaniem finansowym i dlatego potrzebny jest Tobie kredyt. Wizyta w salonie lub w komisie – wymarzone auto wybrane … a Bank odmawia udzielenia Ci kredytu gotówkowego, bo Biuro Informacji Kredytowej ma niekorzystne wpisy na Twój temat? Czy teraz pozostaje Tobie jedynie „przeprosić” stary samochód?

Na całe szczęście nie! Rozwiązaniem tej sytuacji może okazać się kredyt samochodowy bez BIK, który oferowany jest przez instytucje pozabankowe. Jest to idealne, a czasem jedyne rozwiązanie dla osób, które w przeszłości miały problem z terminowym regulowaniem swoich zobowiązań, a teraz koniecznie muszą zaspokoić kolejną potrzebę finansową, jaką jest zakup pojazdu.

Dla kogo kredyt samochodowy bez BIK?

Kredyt samochodowy bez BIK jest przede wszystkim rozwiązaniem dla osób mających negatywną historię kredytową w BIK bądź nie mających wystarczającej zdolności kredytowej. Wiemy, że często wpisy te są konsekwencją działań sprzed lat, tzw. błędów młodości i w żaden sposób nie odzwierciedlają bieżącej sytuacji Klienta. Jednak blokują go w pozyskaniu finansowania w Banku. Jeśli były wobec Ciebie prowadzone działania windykacyjne przez Bank bądź otrzymałeś pismo z informacją o zaległościach, nawet gdy miało to miejsce lata temu - jest duże prawdopodobieństwo, że Twój raport nie będzie pozytywny.

Kredyt samochodowy bez BIK jest praktycznie dla każdego. Aby uzyskać taką pożyczkę wystarczy mieć ukończone 18, 21 a czasem 25 lat, posiadać dowód osobisty z numerem PESEL, numer konta bankowego do wypłaty środków oraz stałe źródło dochodów. Bardzo wygodne jest to, że firmy pożyczkowe nie wymagają od nas szeregu dokumentów, często wystarczy jedynie nasze oświadczenie.

Gdzie szukać kredytu samochodowego bez BIK i ile będzie nas to kosztować?

Sprzedaż samochodów nowych i używanych rośnie, dlatego też co raz bardziej popularne są kredyty przeznaczone bezpośrednio na zakup auta. Aby uzyskać kredyt samochodowy bez BIK należy znaleźć odpowiednią instytucję finansową. Obecnie praktycznie każdy dealer / komis w swojej ofercie posiada różnego rodzaju propozycje produktów kredytowych / pożyczkowych. Jednym ze sposobów na znalezienie właściwej dla siebie oferty jest również skorzystanie  z doradztwa biura pośrednictwa finansowego.

Oferty Banków oraz instytucji pożyczkowych mogą znacząco się od siebie różnić, dlatego też Klienci lubią korzystać z porównywarek kredytów samochodowych, czy też specjalnych kalkulatorów zamieszczonych w Internecie. Są one bardzo proste w obsłudze -  wystarczy wpisać kwotę i okres spłaty, by zobaczyć kilka propozycji z różnych instytucji. Zazwyczaj oprócz nazwy instytucji widoczne jest oprocentowanie, RRSO, kwota do spłaty oraz wysokość przewidywanej raty. 

Oferta Autokapital

Jedną z czołowych firm udzielających kredytów samochodowych bez BIK jest dostępny w ofercie Helikon Autokapital. Jest to pożyczka zabezpieczona pojazdem osobowy lub dostawczym do kwoty 100 000 zł na maksymalny okres finansowania 36 miesięcy. Okresowo dostępna jest oferta do 90% wartości (wyceny) pojazdu natomiast standardowo do 65%. Wycena jest za pośrednictwem firmy DEKRA. Autokapital WYPŁACA 100 % POŻYCZKI (bez potrącania jakichkolwiek kosztów).
Rata miesięczna zawiera: 
a) Ratę kapitałową 
b) Odsetki - 10 % w skali roku 
c) Opłatę przygotowawczą (6 %) – proporcjonalnie 
d) Opłatę za obsługę umowy:

OKRES SPŁATY KAPITAŁU WYSOKOŚĆ OPŁATY MIESIĘCZNEJ
12 M 3,00%
24 M 2,60%
36M 2,25%

Koszty, wyceny pojazdu przez rzeczoznawcę Dekra pokrywane są przez pożyczkodawcę.

INSTYTUCJA

MAKSYMALNA KWOTA KREDYTU

MAKSYMALNY OKRES SPŁATY

 

autocapital logotyp

100 000 PLN

36 miesięcy

KONTAKT Z AGENTEM

Wniosek o kredyt samochodowy bez BIK

Być może obawiasz się procesu wnioskowania o kredyt samochodowy bez BIK, gdyż wydaje Ci się on skomplikowany bądź pochłaniający sporą ilość czasu. Nic bardziej mylnego.  W przypadku tego produktu, większość firm pożyczkowych ogranicza formalności do minimum. Nie oznacza to jednak, iż nie stawiają one wymagań swoim Klientom.

Standardową procedurą jest wypełnienie krótkiego wniosku, w którym doradca poprosi nas  o odpowiedzi na podstawowe pytania. Oprócz informacji dotyczących naszych danych osobowych pytani będziemy o źródło dochodów oraz ich wysokość. Czasem, aby wyliczyć zdolność kredytową należy podać kwotę naszych miesięcznych zobowiązań, a także ile osób pozostających na naszym utrzymaniu. Co bardzo ważne w większości przypadków można zastosować uproszczone zasady wnioskowania, tzw. oświadczenie, czyli nie musimy potwierdzać dochodu zaświadczeniami od pracodawcy bądź innym dokumentem dochodowym.

Często też we wniosku o kredyt samochodowy bez BIK zobowiązani będziemy do podania danych dotyczących pojazdu (z dowodu rejestracyjnego) oraz okazanie zdjęć auta. Istotą kredytu samochodowego bez BIK jest fakt, iż firma udzielająca nam pożyczki nie weryfikuje naszej historii w BIK ale istnieją też te, które udzielają pożyczek na zakup auta pomimo negatywnej historii kredytowej.

Jest jeszcze jedna rzecz związana z zobowiązaniem bez sprawdzania klienta w bazach BIK czy KRD. Kredyt samochodowy może zostać udzielony pod warunkiem, że firma pożyczkowa będzie wymagała oddania w depozyt karty pojazdu, do czasu aż klient ureguluje należność. Jest to pewna forma zabezpieczenia zobowiązania.

kredyt na samochód bez bik

Tu znajdziesz najlepsze oferty kredytu samochodowego

Na wolnym rynku można wybierać spośród wielu ofert kredytów na samochód. Warto przy tym kierować się chęcią pozyskania jak najkorzystniejszego zobowiązania. Na naszej stronie wnioskomat.com możesz znaleźć ranking kredytów samochodowych, gdzie dostępne są nie tylko oferty bankowe, ale też dostępne są odnośniki do pożyczek pozabankowych. Warto się z tym zapoznać, do czego serdecznie zachęcamy.

Pożyczka ratalna vs pożyczka pod zastaw samochodu.

Kredyt samochodowy bez BIK to tylko jedna z opcji finansowania zakupu auta. W zależności od potrzebnej kwoty i okresu na jaki chcemy pożyczyć środki warto rozważyć oferty chwilówek i pożyczek ratalnych. Zazwyczaj jest to proces szybszy i ograniczony do minimum formalności. Otrzymaną pożyczkę możemy przeznaczyć na dowolny cel, w tym także zakup samochodu. Co za tym idzie mamy swobodność w ewentualnej sprzedaży auta w przyszłości, gdyż karta pojazdu jest cały czas naszą własnością.

Dlaczego zatem warto rozważyć zakup auta przy udziale kredytu samochodowego bez BIK? Należy podkreślić, iż oferty te są korzystniejsze dla Klienta. Jeśli zdecydujemy się na tego typu produkt możemy liczyć na lepsze warunki niż w przypadku standardowej pożyczki. Pamiętajmy jednak, że samochód staje się wtedy  zabezpieczenie kredytu dla danej instytucji finansowej. W zamian za to firma pożyczkowa zaoferuje nam lepsze warunki kredytowania. Krótko mówiąc pożyczka będzie tańsza.

Kredyt bez BIK na auto używane - czy to się opłaca?

Na pewno trzeba zrozumieć klientów, którzy marzą o całkiem nowym aucie. Jakkolwiek nie zawsze będzie to najrozsądniejszy wybór. Trzeba brać pod uwagę, że nowy pojazd bardzo szybko straci na wartości już po jego zakupie. Natomiast samochód używany będzie tracił na wartości w znacznie wolniejszym tempie. Plusem jest to, że bardzo często jest możliwe uzyskanie finansowania bez względu na to, czy dane auto wyjedzie wprost z salonu czy też kupimy je od poprzedniego użytkownika.

Zabezpieczenia firm pożyczkowych

W przypadku kredytu samochodowego bez BIK na konkretny cel – instytucja finansowa będzie wymagać wpisania współwłasności do dowodu rejestracyjnego oraz cesji z polisy ubezpieczeniowej na siebie. Zakupiony w kredycie samochód będzie wtedy stanowił zabezpieczenie dla pożyczkodawcy. W przypadku, gdy pożyczkobiorca w określonym w umowie terminie nie będzie mógł uregulować raty, instytucja pozabankowa ma prawo do przywłaszczenia samochodu.

Szybki sposób na pozyskanie środków

Kredyt samochodowy bez BIK jest przede wszystkim wygodnym, szybkim i łatwym sposobem na pozyskanie potrzebnych środków finansowych na zakup samochodu. Wspomaga osoby, które miały w przeszłości problemy finansowe, w realizacji ich marzenia o bezpiecznym aucie.

Tagi: kredyt samochodowykredytpożyczkabik

Dodano: 24.10.2019

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Pożyczka pod zastaw domu, mieszkania, samochodu. Jakie są rodzaje pożyczek pod zastaw?

Pożyczka pod zastaw domu, mieszkania, samochodu. Jakie są rodzaje pożyczek pod zastaw?

30 Sty 2024Autor: Agnieszka Kłak

Statystyczny klient coraz częściej sięga po różne formy finansowania. Do tego grona należą m.in. kredyty lub pożyczki pod zastaw. Mamy coraz to więcej wydatków lub niespłacone zobowiązania. A to nie wszystko. Czasami po prostu brakuje nam środków, żeby zrealizować ustalony cel. Nie zawsze nasza zdol(...)

Czytaj więcej
Kredyt samochodowy, gotówkowy czy odnawialny? Jak sfinansować zakup samochodu?

Kredyt samochodowy, gotówkowy czy odnawialny? Jak sfinansować zakup samochodu?

27 Sty 2023Autor: Agnieszka Kłak

Większość z nas marzy o czterech kółkach. Nie zawsze mamy odłożoną gotówkę na ten cel i wówczas pojawia się pytanie – jak najkorzystniej sfinansować zakup auta. Warto wiedzieć, że jako klienci mamy parę możliwości do wyboru. Z tego artykułu dowiesz się: jakim kredytem można sfinansować zaku(...)

Czytaj więcej
Top