Kto udzieli pożyczki online na 500 plus? Czy pożyczka online na 500 plus jest możliwa?

Opublikowano: 17 Maj 2021 Ewelina Grzegorczyk 6 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Realizowany w Polsce program 500+ to systemowe wsparcie polskich rodzin. Każdy rodzic, który ma dzieci otrzymał takie świadczenie. W następstwie tego programu wiele firm pozabankowych stworzyło dodatkowy produkt dedykowany osobom otrzymującym świadczenie 500 plus. Trzeba sobie tylko zadać pytanie czy 500+ jest wystarczającym dochodem pozwalającym uzyskać pożyczkę online?   

Kto udzieli pożyczki online na 500 plus? Czy pożyczka online na 500 plus jest możliwa?

Pożyczka online na 500 plus – na czym polega?

Chwytliwa nazwa pożyczka online na 500 plus to model pożyczki, która daje możliwość osobom z dodatkowymi świadczeniami socjalnymi jak właśnie 500 plus lub takim, które posiadają tylko świadczenia socjalne. Polega na udzieleniu pożyczki na wspomniane świadczenie socjalne, jakim jest 500+. Pożyczki online na 500 plus mają formę pożyczki krótkoterminowej, czyli z terminem płatności do 30 dni lub 60 dni, jak również długoterminowej, czyli pożyczki na raty online. W obu przypadkach świadczenie 500+ jest akceptowalne, przy czym w pożyczce ratalnej nie powinno być jedynym dochodem, można je łączyć.

Kwota, jaką można uzyskać z udzielonej pożyczki online na 500+ jest niska, ponieważ dochód uwzględniany we wniosku jest niski. Firmy finansowe wyliczają konsumentowi zdolność kredytową, na podstawie której może otrzymać pożyczkę. Zdolność zależy od relacji dochodów do zobowiązań. 

Kto udziela pożyczek online na świadczenie 500 plus?

Pożyczek online na to świadczenie udzielają tylko firmy pozabankowe, choć banki również, ale w ich przypadku świadczenie 500+ jest liczone jako dodatkowy dochód, który może znacznie podnieść zdolność kredytową kredytobiorcy. Dla banków niestety nie jest liczony jako dodatkowe źródło dochodu.  Trzeba pamiętać, że nie tylko banki weryfikują naszą zdolność kredytową, również wymienione firmy pozabankowe analizują sytuację finansową pożyczkobiorcy. W większości współpracują z BIK.

Jak uzyskać pożyczkę na 500+ i czy jest możliwa?

Choć wiele firm pozabankowych kusi konsumenta ofertami pożyczek online na 500 plus, to warto zastanowić się czy posiadając tylko świadczenie 500+ jesteśmy w stanie spłacać zobowiązanie pożyczkowe. Z pewnością uzyskanie pożyczki na 500+ zależy od kilku czynników.

Po pierwsze istotne jest to czy pożyczkobiorca wnioskując o pożyczkę online jako dochód posiada tylko świadczenie 500+. Wiadomo, że wsparcie od państwa dla polskich rodzin w formie 500 plus jest długofalowe i przeznaczone na nasze dziecko, a nie na spłatę rat czy innych zobowiązań. Nigdy nie wiadomo czy w jakimś momencie nie wyskoczą nam niespodziewane wydatki, jak zakup lekarstw czy wydatki związane ze szkołą dziecka. W tym momencie należałoby przemyśleć sens brania pożyczki tylko na świadczenie wychowawcze jakim jest 500+. Zdecydowanie obciążyłoby to cały budżet domowy i mogłyby powstać zaległości, które być może w przyszłości wykluczyły by nas z grona pożyczkobiorców lub kredytobiorców.

Z drugiej strony, jeżeli posiadamy stały dochód to takie świadczenie jak najbardziej podniesie nam zdolność kredytową i wówczas kwota pożyczki do zdobycia jest dużo większa. Oprócz tego, że zwiększa szanse na wyższą pożyczkę z firmy pozabankowej to także daje większe możliwości w przypadku ubiegania się o kredyty konsumpcyjne w banku. Warunkiem jest jednak posiadanie stałego dochodu.

Skoro posiadamy wymagane dochody to jak najbardziej możemy starać się o pożyczkę online. Sposób pozyskania dodatkowych środków finansowych jest dość prosty i nie wymaga od konsumenta zbyt dużych formalności i wysiłku. Wystarczy wyszukać online firmy, która oferuje takie pożyczki zawnioskować i poczekać na decyzję ze strony pożyczkodawcy. Jeśli okaże się pozytywna to dodatkowe środki finansowe znajdą się na koncie klienta w kilka chwil. Wygodne jest skorzystanie z internetowych narzędzi typu ranking, kalkulator lub porównywarka dzięki nim klient dowie się, gdzie może zdobyć wyższą kwotę pożyczki online i porównać różne oferty. Jeśli nie korzystamy na co dzień z Internetu i nie czujemy się w nim pewnie to pozostają nam  standardowe wyjścia:

  • infolinia - obsługiwana przez doświadczonych doradców,
  • stacjonarne biura agentów mieszczące się w okolicy zamieszkania pożyczkodawcy.

Podsumowanie

500 plus może być podstawą do zdobycia pożyczki, aczkolwiek wyliczona z tego świadczenia zdolność kredytowa jest bardzo niska i nie pozwoli nam na zdobycie wyższej kwoty pożyczki. Wiedzą o tym banki, dlatego nie uzyskamy tam kredytu tylko na 500+, jednak może być liczone jako dodatkowy dochód klienta, wzmocni i podniesie wówczas jego zdolność kredytową. A wiadomo, że im wyższa zdolność kredytowa tym wyższa pożyczka. Wnioskując do firmy pozabankowej nie liczmy na wysokie kwoty pożyczek jeśli naszym dochodem jest tylko 500 plus. Raczej powinniśmy się zastanowić jak podwyższyć naszą zdolność kredytową, aby uzyskać wyższe kwoty pożyczek.

Tagi: pożyczka krótkoterminowapożyczka onlinezdolność kredytowa500 plus

Zaktualizowano: 14.09.2021

Dodano: 17.05.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top