Szybka pożyczka na raty. Co musisz wiedzieć o ekspresowej pożyczce ratalnej?

Opublikowano: 10 Sty 2021 Ewelina Grzegorczyk 7 min. czytania

Kategoria: Blog bankowyBlog pożyczkowy

Szybka pożyczka ratalna to produkt firm pozabankowych. Obecnie firmy pożyczkowe dysponują wieloma produktami finansowymi przystosowanymi dla większości osób poszukujących dodatkowego źródła finansowania. Bardziej elastycznie podchodzą do konsumenta niż banki. Wychodzą mu naprzeciw organizując dostęp do szybkich pożyczek również zdalnie, bez wychodzenia z domu. Skupiają się głównie na ograniczeniu zbędnych formalności do minimum, a co się z tym łączy, oszczędzając czas swojego klienta.

Szybka pożyczka – co to jest?

Szybka pożyczka to rodzaj finansowania pozabankowego polegający na szybkim udzieleniu gotówki przez wykwalifikowane firmy pozabankowe. Cały proces wnioskowania o ekspresową pożyczkę został sprowadzony do minimum formalności. Firmom pożyczkowym zależało na tym, aby oszczędzić czas konsumentowi na wypisywanie zbędnych dokumentów.

System szybkich pożyczek został tak opracowany, aby mógł wspomóc większą grupę osób, które są chwilowo w ciężkiej sytuacji finansowej lub potrzebują dodatkowej gotówki z przeznaczeniem na dowolny cel. Mogą z niej również korzystać przedsiębiorcy, którzy nie mają szans na kredyt w banku.

Istnieją różne typy pożyczek: takie jak szybka pożyczka, chwilówka czy pożyczka ratalna. Ich kwota waha się od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy złotych. Można złożyć wniosek o krótkoterminową pożyczkę z jednorazową spłatą lub wziąć długoterminową pożyczkę ratalną i rozłożyć ją na dowolną ilość rat (od kilku do kilkudziesięciu rat).

Szybkiej pożyczki nie dostaniemy w banku, ponieważ instytucja banku podchodzi bardziej restrykcyjnie do udzielania kredytów czy pożyczek. Bank monitoruje dane klienta ubiegającego się o kredyt i sprawdza jego zdolność kredytową oraz historię kredytową. Banki korzystają przy tym z rejestrów BIK, BIG czy KRD. Działają według prawa bankowego. Poza tym w banku jest wymagane zaświadczenie o dochodach, podpisane i z pieczęcią pracodawcy potencjalnego klienta. Natomiast firmy pozabankowe nie podlegają pod prawo bankowe, dzięki temu ich podejście do klienta jest bardziej elastyczne. Mogą weryfikować konsumenta, ale nie tak dokładnie jak bank. W przypadku firm pożyczkowych weryfikacja klienta następuje poprzez przelanie 1 grosza na konto pożyczkodawcy lub przez aplikacje internetowe jak np.: Kontomatik, dzięki niej firma pozabankowa w kilka minut sprawdza czy podane dane we wniosku przez klienta są prawdziwe. Wszystko jest szyfrowane, więc bezpieczne, a aplikacja Kontomatik nie zbiera danych o kliencie.

Instytucje pożyczkowe mogą również wymagać pisemnego oświadczenia, w którym deklarujemy, że posiadamy przychód, który wpływa co miesiąc na nasze konto w określonej przez nas kwocie. Jest to pożyczka na oświadczenie. Instytucje pożyczkowe nie zawsze sprawdzają klienta w BIKu. Mogą, ale nie muszą, czasem wystarczy pisemna deklaracja o naszych przychodach. Jeśli pracownicy firmy pozabankowej uznają, że pożyczkobiorca chce oszukać firmę, czyli wyłudzić pieniądze, to wówczas przystępują do sprawdzenia zdolności kredytowej klienta, co wydłuża czas wnioskowania o deklarowaną pożyczkę. Oczywiście wszystko działa w dwie strony, my jako potencjalni klienci także powinniśmy wcześniej sprawdzić firmę, z której chcemy uzyskać pożyczkę.

Jak wnioskować o szybką pożyczkę ratalną?

Szybka pożyczka ratalna to różniący się od chwilówek produkt udzielany przez firmy pozabankowe. Jest uzyskiwany w podobny sposób do standardowych szybkich pożyczek. W tym przypadku także można całą procedurę wnioskowania przeprowadzić przez internet lub na miejscu w oddziale firmy pożyczkowej. Wystarczy na stronie internetowej instytucji pozabankowej wypełnić prosty formularz (wniosek), podać podstawowe dane, jeśli firma korzysta z aplikacji typu Kontomatik czy Instantor, to sama zweryfikuje nasze dane w krótkim czasie i jeśli będzie wszystko się zgadzało to podpiszemy umowę i wtedy pozostaje już czekanie na przelanie środków na nasze konto bankowe.

Podobnym sposobem do wymienionego wyżej jest wpisanie parametrów naszej pożyczki, czyli kwoty pożyczki i ilości rat w jednym wniosku na platformie pożyczkowej, gdzie po chwili otrzymamy informację o realnych ofertach pożyczkowych.  

Kto może uzyskać szybką pożyczkę?

Szybka pożyczka jest dostępna dla szerokiej grupy ludzi. W większości są to osoby, które pilnie potrzebują większej gotówki ze spłatą na dłuższy czas. Po takie pożyczki chętnie zgłaszają się osoby fizyczne jak i przedsiębiorcy, którzy posiadają zdolność kredytową. W przypadku osób bezrobotnych też jest szansa, jeśli mają status osoby bezrobotnej i otrzymują świadczenia socjalne jak zasiłki - muszą mieć dochód, który wpływa co miesiąc na ich konto.

Gdzie znajdę szybką pożyczkę?

Szybką pożyczkę możemy znaleźć na stronach internetowych wybranych firm pozabankowych lub dzwoniąc na infolinię firmy pożyczkowej, z której interesuje nas oferta szybkiej pożyczki. Możemy również wybrać się do stacjonarnego biura firmy pożyczkowej i tam dopytać o oferty pożyczek. Jeśli o pożyczkę stara się starsza osoba, która nie wychodzi z domu, to jest możliwość wizyty domowej. Firma wtedy wysyła do takiej osoby swojego konsultanta, który przedstawia ofertę pożyczki i realizuje proces pozyskania pożyczki.

Podsumowanie

Niepewne czasy powodują destabilizację u wielu osób, co może stwarzać strach przed utratą stabilności finansowej. W następstwie tego zaczynamy szukać dodatkowego źródła finansowania, aby wspomóc swój nadszarpnięty budżet domowy lub opłacić dziecku szkołę.

Ilość firm pożyczkowych na rynku jest duża, a poziom świadczonych przez nie usług jest zróżnicowany. Dzięki temu mamy okazję dobrze wybrać ofertę pasującą do naszych potrzeb. Poza tym możemy wszystko załatwić w krótkiej chwili przez internet.

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (0)


Artykuły powiązane

Ekspresowa pożyczka to minimum formalności. Zobacz, jak ją dostać krok po kroku.

Ekspresowa pożyczka to minimum formalności. Zobacz, jak ją dostać krok po kroku.

30 Gru 2020Autor: Ewelina Grzegorczyk

Zdarzają się sytuacje, kiedy potrzebujemy szybko pieniędzy. Nie jest to żaden problem, aby zdobyć dodatkowe środki. Na rynku finansowym dostępnych mamy mnóstwo ofert ekspresowych pożyczek. Firmy pozabankowe nieustannie pracują, aby polepszyć swoje produkty pożyczkowe, które dają natychmiastowe wsparcie dla potencjalnego konsumenta. Starają się zdroworozsądkowo podejść do możliwości pożyczkobiorcy i wskazać mu najlepszy produkt. (...)

Czytaj więcej
Na co zwrócić uwagę, zaciągając szybką pożyczkę?

Na co zwrócić uwagę, zaciągając szybką pożyczkę?

30 Lis 2020Autor: Agata Dymara

Każdy zna zapewne sytuację kiedy nagłe wydatki zaskakują nas znienacka, a gotówka potrzebna jest na już. Nagły zastrzyk gotówki w postaci zaciągnięcia szybkiej, ekspresowej pożyczki wydaje się wtedy doskonałym rozwiązaniem. Jednak jak wybrać dla siebie jak najkorzystniejszą ofertę? Gdzie szukać, na co zwrócić uwagę, aby zaciągnięty przez nas kredyt wspomógł nas finansowo, a tym samym nie obciążył zbytnio naszego  budżetu domowego? (...)

Czytaj więcej
Top