Na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu szybkiej pożyczki? Oferta bezpiecznej pożyczki gotówkowej na wnioskomat.

Opublikowano: 11 Sty 2024 Dagmara Konik 8 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Każdy zna zapewne sytuację kiedy nagłe wydatki zaskakują nas znienacka, a gotówka potrzebna jest na już. Nagły zastrzyk gotówki w postaci zaciągnięcia szybkiej, ekspresowej pożyczki wydaje się wtedy doskonałym rozwiązaniem. Jednak jak wybrać dla siebie jak najkorzystniejszą ofertę? Gdzie szukać, na co zwrócić uwagę, aby zaciągnięty przez nas kredyt wspomógł nas finansowo, a tym samym nie obciążył zbytnio naszego  budżetu domowego?

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jakie są drogi wnioskowania o szybką pożyczkę,
 • w jaki sposób uważać na koszty,
 • jakie są najważniejsze aspekty zasługujące na uwagę klienta.
Na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu szybkiej pożyczki

Gdzie szukać szybkich pożyczek?

Szukając szybkich pożyczek chcemy, aby były tanie i jak najszybciej znalazły się u nas na koncie. Gdzie najlepiej szukać najlepiej skrojonych dla nas ofert?

 • Internet – w poszukiwaniu pożyczki online warto skorzystać z  internetowych porównywarki produktów finansowych. Są to bezpłatne strony. Po wpisaniu przez nas kwoty i okresu pożyczki wyszukają nam produkty, które będą pod względem danych, jakie zostały przez nas podane najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Omijamy tym samym przeszukiwanie internetu  i samodzielne porównywanie wielu produktów dostępnych na rynku. Oferty które zostaną nam przestawione, są jedynie propozycjami, ale zazwyczaj nie różnią się one diametralnie od ostatecznych propozycji.
 • Doradca finansowy – jeśli mimo wszystko, nie ufamy lub nie mamy możliwości szukać finansowania online, dobrym sposobem na szybka gotówkę będzie skorzystanie z usług doradcy kredytowego. Procesowanie wniosku u doradcy i oczekiwanie na decyzję, zajmuje tyle samo czasu co złożenie  przez nas samodzielnie wniosku online. Oczywiście z doradcą musimy się spotkać.  Jednak trzeba zwrócić uwagę, iż pomoże on rozwiać wszelkie wątpliwości. Doradzi nam, która oferta może być dla nas najkorzystniejsza. Odpowie na wszystkie nasze pytania. Dlatego warto  umówić się na spotkanie z doradcą i u niego szukać finansowania. Pamiętajmy jednak, iż doradca za swoja prace otrzymuje wynagrodzenie w postaci prowizji za udzielane pożyczki  i nie ma on prawa potrącać z kwoty naszej pożyczki dodatkowych sum na swoje wynagrodzenie.

Koszty – niech nic Cię nie zaskoczy!

To, że przed podpisaniem umowy kredytowej należy ją dokładnie przeczytać nie trzeba nikomu tłumaczyć. Wszystko co musimy wiedzieć o warunkach udzielenia nam finansowania znajdziemy właśnie tam. Jednak czy wiemy na co dokładnie zwrócić uwagę analizując koszty pożyczki ?

 • wysokość oprocentowania - instytucje pozabankowe i instytucje bankowe działają w myśl przepisów ustawy, która określa jakie maksymalne oprocentowanie mogą nałożyć na klienta.
 • prowizja za udzielenie kredytu – jest to opłata, którą firma pożyczkowa  naliczy w momencie udzielenia finansowania. Zazwyczaj jest to procent od pożyczanej kwoty. Warto porównać ze sobą prowizje różnych firm.
 • wysokość RRSO - czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Ten wskaźnik pokaże nam jak wysokie będą łączne koszty zobowiązania i ile fatycznie musimy oddać firmie pożyczkowej. Nie tylko dowiemy się ile odsetek musimy spłacić, ale również jakie są inne dodatkowe koszty takie jak prowizja czy inne opłaty. Pamiętać należy, że porównać ze sobą możemy tylko kredyty o podobnych parametrach.
 • okres kredytowania – najkorzystniejsze są jak najkrótsze okresy spłaty, jednak pamiętać musimy, że mimo, że kredyt będzie tańszy rata będzie dużo wyższa. Przed zdecydowaniem się na krótki okres musimy mieć pewność, że stać nas będzie na comiesięczna spłatę raty.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Usługi dodatkowe

Firmy, bardzo często kusząc nas niskimi kosztami, dołączają do pożyczek usługi dodatkowe. Może być to ubezpieczenie lub np. pakiet medyczny. Mimo iż usługi są pełnowartościowe, musimy wiedzieć, że poniesiemy za to dodatkowe koszty. Dlatego przed podpisaniem umowy warto dowiedzieć się, czy są one dołączone do pożyczki i czy możemy z nich zrezygnować.

Inne warunki

W umowie nie tylko powinniśmy szukać dodatkowych kosztów, ale również warto zwrócić uwagę na:

 • wakacje kredytowe – możliwość odroczenia raty w trakcie trwania umowy będzie dodatkowym atutem. Nie będziemy musieli się martwic spłata kiedy dopadną nas drobne problemy finansowe.
 • wcześniejsza spłata – zawsze warto dowiedzieć się jak wygląda wcześniejsza spłata pożyczki. Jakie koszty ponosimy, a jakie są umorzone? Warto też wiedzieć, czy przy nadpłatach zmniejszany będzie kapitał i zmieni się rata, czy może skróci nam się ilość rat.
 • nieterminowa spłata – warto uważnie przyjrzeć się temu zapisowi w umowie. Może się zdarzyć, że za opóźnienia (nawet jednodniowe) w ratach mogą być wysyłane dodatkowo płatne monity lub za każde opóźnienie naliczane będą dodatkowe koszty.
 • darmowe pożyczki – jeśli chcemy wnioskować o chwilówkę warto szukać promocji. Bardzo często  firmy pożyczkowe oferują nie wielkie kwoty bez dodatkowych kosztów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy szybkiej pożyczce?

Rozmaicie rozumiany pożyczkobiorca może wziąć pożyczkę na dowolny cel przez internet, zaskakująco często zdarza mu się popełniać najprostsze błędy. Wynika to najczęściej z nieuwagi i pośpiechu. Tymczasem warto usiąść i poświęcić tę chwilę na dokładne wnioskowanie, zwłaszcza, że cała procedura nie pochłonie zbyt dużo czasu - często zamyka się w ledwie 15 minutach. Na początku więc należy sprawdzić, czy dowód osobisty na pewno jest aktualny. Nieważny dokument uniemożliwi wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Gdy podajesz swoje dochody, nie zawyżaj ich. Sprawdzanie zdolności kredytowej odbędzie się na podstawie tego, co zadeklarujesz. Jeśli więc pożyczysz za dużo na swoje możliwości finansowe, to może Cię czekać naprawdę przykra niespodzianka w postaci przyszłych kłopotów z dotrzymaniem terminu spłaty. 

Podsumowanie

Diabeł tkwi w szczegółach, więc zanim zdecydujemy się zaciągnąć finansowanie nawet niewysokie i na krótki okres warto wiedzieć na co zwrócić uwagę. Nikt nie zadba tak dobrze o nasze interesy jak my sami. Pamiętajmy więc, żeby dokładnie czytać umowy, a o wszystkie niezrozumiałe treści pytać doradcę lub konsultanta danej firmy. Taka postawa na pewno pomoże nam wybrać jak najkorzystniejszą  ofertę.

Dodano: 30.11.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top