Na czym polega kredyt oddłużeniowy dla zadłużonych? Jak pozbyć się długów i problemów finansowych?

Opublikowano: 26 Sty 2024 Dagmara Konik 6 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytowy

Wiele osób posiada różnego rodzaju produkty kredytowe: kredyty, karty kredytowe, limity. Wszystko jest dobrze, gdy spłacamy terminowo raty. Niestety czasem dochodzi do sytuacji, że nie dajemy sobie rady z naszymi miesięcznymi zobowiązaniami i popadamy w długi. Szukamy wtedy rozwiązania, które pomoże nam w uregulowaniu bieżących długów, ale też ułatwi spłatę dalszego zadłużenia. Z pomocą może przyjść nam kredyt oddłużeniowy. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co charakteryzuje kredyt oddłużeniowy,
  • kto może otrzymać kredyt oddłużeniowy,
  • kiedy zdecydować się na tego typu rozwiązanie. 
Na czym polega kredyt dla zadłużonych oddłużeniowy? Jak pozbyć się długów?

Kredyty oddłużeniowe dla zadłużonych co to jest?

Kredyt oddłużeniowy jest to kredyt gotówkowy, który udzielany jest na spłatę istniejących zobowiązań. Dla takiego kredytu trzeba przedstawić bankowi dokumenty związane z aktualnymi zobowiązaniami, które chcielibyśmy spłacić przy pomocy środków z otrzymanego kredytu.

Kredyt dla zadłużonych ma na celu niejako uporządkować nasze zobowiązania. Pomoże nam utrzymać płynność finansową i wyjście z nieciekawej sytuacji.  Jest to połączenie wszystkich naszych zobowiązań w jedną ratę. Niestety taki typ kredyt nie jest dostępny dla wszystkich osób posiadających zadłużenie. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę, że kredyty oddłużeniowe mogą być droższe od zwykłego kredytu gotówkowego czy konsolidacji.

Kredyt oddłużeniowy a kredyt konsolidacyjny

Osoby, które starają się o kredyt konsolidacyjny powinny mieć dobrą historie w BIK, bez opóźnień ze spłatą rat. Przy tym rodzaju produktu możemy sami zadecydować, które zobowiązania chcemy połączyć w jedno. Chyba, że nie pozwala nam już nasza zdolność kredytowa i warunkiem otrzymacie kredytu jest spłata konkretnego zobowiązania. Być może też zmniejszymy sobie miesięczne raty do uregulowania. Nie jest to reguła, ale zdarza się, że nowy kredyt ma niższe raty, ale ma dłuższy okres kredytowania niż poprzednie.

O kredyt oddłużeniowy mogą starać się osoby, które mają opóźnienia w spłatach rat. Często dla tego kredytu Bank może wymagać poręczyciela. Będzie to osoba, która będzie spłacać kredyt w razie niewypłacalności osoby, która ten kredyt zaciągnęła. Kredyt oddłużeniowy pomoże uregulować istniejące długi. Przy takim kredycie bank może udzielić finansowania nawet, gdy w raporcie BIK są zaraportowanie opóźnienia i nie byłoby szans na samą gotówkę.

Kredyt dla zadłużonych z komornikiem?

Osobom, które mają zajęcie komornicze nie będzie łatwo uzyskać pożyczkę. W banku dla takiego klienta najczęściej niestety nie będzie możliwości otrzymania kredytu. Szanse na uzyskanie dodatkowych środków mamy w instytucjach pozabankowych. Oczywiście musimy spełnić pewnie wymogi, ale zdarzają się firmy pożyczkowe które nie mają problemu z udzieleniem pożyczki osobie z zajęciem komorniczym. Przy udzielaniu pożyczki pozabankowej jest mniej formalności niż w przypadku kredytów bankowych. Środki możemy uzyskać w ciągu paru chwil od podpisania umowy. Pieniądze możemy otrzymać przelewem na swoje konto bankowe lub czekiem GIRO. Wszystko zależy od dostępnych form wypłaty, jakie daje nam firma udzielająca pożyczki.

Kredyty dla zadłużonych w BIK  

Kiedy staramy się o kredyt oddłużeniowy, ale dostajemy odmowę w banku, możemy starać się o kredyt w firmach pożyczkowych. Firmy pożyczkowe posiadają w swojej ofercie pożyczki przy których nie ma sprawdzanego raportu BIK. Jest to dobra alternatywa dla osób, które mają zadłużenia w BIK. Na rynku jest wiele firm, które proponują taką pożyczkę, przed podpisaniem umowy warto sprawdzić, czy jest to najlepsza oferta dostępna dla nas.

Poniżej przykłady firmy pożyczkowych które nie sprawdzają bazy BIK:

Nazwa firmy Art Cash Axi Card LoanMe Nexxo Profi Credit
Kwota pożyczki 500 - 8 000 zł 500 - 3 000 zł 500 - 7 000 zł 500 - 1 500 zł 2 000 - 25 000 zł

Jeśli chcesz wiedzieć, kto udzieli pożyczki zadłużonym z zająciem komorniczym przeczytaj ten artykuł. 

Podsumowanie

Kiedy mam zobowiązania kredytowe, ale nie jesteśmy jeszcze wpisani do bazy BIK mamy szanse na kredyt konsolidacyjny. Możemy połączyć wszystkie miesięczne raty w jedną. Być może uda się, aby była ona niższa od aktualnej sumy miesięcznego zobowiązania. Jeśli mamy już poważniejsze problemy ze spłatą ostatnią szansą, aby uzyskać finansowanie w Banku jest kredyt oddłużeniowy. Kiedy mamy już zajęcie komornicze zostają nam tylko firmy pozabankowe. Oczywiście nie każda udzieli nam pożyczki. Należy pamiętać, żeby uzyskać finansowanie na rynku pozabankowym też trzeba spełnić określone przez nich warunki. Nie każdy, kto posiada zajęcie komornicze otrzyma pożyczkę, ale też nie jest tak, że każdy, kto ma komornika nie otrzyma tej pożyczki. Wiele zależy od ogólnej oceny klienta. Firmy pożyczkowe podejmując decyzje o udzieleniu czy odrzuceniu wniosku ocenią zdolność kredytową klienta. Jeśli klient ma zajęcie komornicze, ale pożyczkodawca stwierdzi, że poradzi on sobie ze spłatą ich zobowiązania to może udzielić pożyczki. 

Tagi: pożyczka oddłużeniowaloanme

Dodano: 05.12.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top