Najtańszy kredyt gotówkowy w 2021 roku. Gdzie po najtańszy kredyt gotówkowy?

Opublikowano: 08 Maj 2021 Aleksandra Jakubowska 5 min. czytania

Kategoria: Słownik pojęć finansowych

Szukając dodatkowej gotówki świadomy Klient szuka najtańszej oferty. Banki tak samo jak zwykłe przedsiębiorstwa handlowe mają zróżnicowane ceny, dlatego przed podjęciem decyzji o finalizacji kredytu warto zorientować się na rynku, która instytucja daje najlepsze warunki.

Najtańszy kredyt gotówkowy w 2021 roku. Gdzie po najtańszy kredyt gotówkowy?

Co składa się na koszt kredytu gotówkowego?

Na koszt kredytu składa się głównie oprocentowanie oraz prowizja bankowa. Na moment publikacji artykułu maksymalne oprocentowanie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wynosi 7,2% i jest rekordowo bardzo niskie. Niektóre banki sprzedają kredyty nawet z mniejszym oprocentowaniem. Jeśli chodzi o prowizję jest ona indywidualnie ustalana przez bank, a widełki są bardzo szerokie: od  0% nawet i prawie 40%. Prowizja w kredytach gotówkowych jest jednym z głównych kosztów finansowania, dlatego warto szukać najlepszych ofert, aby zminimalizować jej wysokość. Warto również pytać w bankach czy są dostępne promocje, oferty z prowizją 0% czy też negocjować warunki.

Na co zwrócić uwagę szukając taniego kredytu?

Najważniejszą zmienną, którą warto porównać przy ofertach kredytowych jest wartość wskaźnika rocznej rzeczywistej stopy oprocentowania, czyli RRSO. RRSO jest to rzeczywista roczna stopa procentowa, która zawiera w sobie nie tylko oprocentowanie kredytu, ale również wszystkie inne koszty zawarte w umowie takie jak np. prowizja.

Gdzie szukać korzystnych cenowo kredytów?

Możliwości jest kilka. Pierwszą opcją, którą zawsze polecam jest sprawdzenie ofert i porównanie ich w dostępnych w sieci kalkulatorach kredytowych i porównywarkach. Dane są na bieżąco aktualizowane, więc określając kilka podstawowych parametrów takich jak kwota kredytu, okres na który chcemy zaciągnąć pożyczkę, źródło dochodu - w szybki sposób możemy znaleźć najkorzystniejsze opcje.

Drugim krokiem jest sprawdzenie możliwości w Banku w którym posiadamy rachunek, gdzie regularnie wpływają nasze dochody. Bank może nam przedstawić ofertę na dobrych warunkach oraz zaproponować uproszczoną procedurę kredytową, nie wymagającą zaangażowania czasowego.

Warto również udać się do agencji, która oferuje kredyty z różnych banków. Specjaliści są na bieżąco z promocjami i możliwościami finansowania w różnych instytucjach. Powinni pomóc znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Należy jednak tutaj uważać i skorzystać z rad profesjonalisty, a nie osoby, która chce sprzedać kredyt w celu maksymalizacji swoich zysków.

Udając się do Banku zawsze pytajmy o promocje i warunki z nimi związane. Udajmy się do kilku wybranych Banków, aby mieć porównanie. Pamiętajmy jednak, aby nie składać wielu wniosków. Kilka pozwoli porównać oferty, ale już zbyt duża ilość sprawie, że nasze szanse na kredyt zmaleją.

Jakie oferty promocyjne są dostępne w sieci Helikon?

W naszej sieci mamy kilka bardzo korzystnych ofert godnych uwagi i rozważenia. Zachęcamy do składania wniosków. Poniżej przedstawiam kilka opcji:

ALIOR

  • OFERTA SPECJALNA Z PROWIZJĄ 0% dla kredytów z okresem kredytowania  0-12 miesięcy. Oferta dostępna dla klientów spełniających jeden z poniższych warunków w przypadku dwóch, kredytobiorców przynajmniej jeden musi spełniać warunek): źródło dochodu: umowa o pracę/emerytura lub konsolidacja zewnętrzna na kwotę minimum 10 tyś. lub klient Alior Banku z aktywnym zobowiązaniem kredytowym.
  • OFERTA SPECJALNA OPERATOR. Oferta specjalna dostępna jest dla większości Klientów (decyduje ocena scoringowa) na okres nawet do 96 miesięcy. Prowizja zaczyna się już od 8,90%.

GETIN NOBLE BANK

  • OFERTA DLA AKTYWNYCH. Umowa udzielana jest na bardzo korzystnych warunkach dedykowana dla zatrudnionych na umowę o pracę, zlecenie, o dzieło. Oprocentowanie 7,20% (na moment publikacji artykułu), a prowizja to 0%. Aby z niej skorzystać należy wyrazić pozytywną zgodę na akcje marketingowe: w tym na SMS, e-mail i telefon, nie posiadać relacji z Getin Noble Bank w ostatnich 6 miesiącach, założyć Konto Proste zasady, zadeklarować wpływy w wysokości co najmniej 1500 zł miesięcznie oraz dokonywać min 1 transakcji bezgotówkowej w miesiący wydaną kartą płatniczą.
  • OFERTA SPECJALNA Udzielana jest na następujących parametrach: oprocentowanie 7,20% (na moment publikacji arytkułu) oraz prowizja 4,99%. Z oferty mogą skorzystać prawie wszyscy Klienci z wykluczeniem działalności gospodarczych.

Zaktualizowano: 10.12.2021

Dodano: 08.05.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top