Pożyczka na SMS - dla kogo?

Opublikowano: 25 Paź 2019 Anna Szuberla 5 min. czytania

Kategoria: PożyczkiPożyczki gotówkowePożyczki pozabankowe

Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego. Każdy człowiek na ziemi posiada statystycznie przynajmniej jeden telefon komórkowy.  Służą one nie tylko do dzwonienia, ale posiadają wiele innych funkcji. Jednym  słowem zmieniły Nasze życie nie do poznania. Nic więc dziwnego, że firmy pożyczkowe  doskonale wykorzystały rozwój technologiczny i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, zaczęły udzielać pożyczek przy wykorzystaniu telefonu i sms.  To niewątpliwe duży krok do przodu, bo zawarcie kredytu czy pożyczki do tej pory zawsze kojarzyło się z wizytą w oddziale banku czy w biurze kredytowym i staniem w kolejce. A dzisiaj, kiedy liczy się oszczędność czasu i formalności, jest to dodatkowe i doskonałe narzędzie do pozyskania również tego wymagającego Klienta. 

Pożyczka na SMS – dla kogo?

Tego typu rozwiązanie jest przeznaczone zarówno dla Klienta z dobrą historią kredytową, posiadającego zdolność kredytową w banku, lecz ceniącego sobie czas, wygodę i minimum procedur, jak i dla osób, które w przeszłości miały problem ze spłatą i ich dane trafiły do rejestru dłużników. Dzięki dostępności produktu wnioskowanie o finansowanie z wykorzystaniem SMSa stało się popularne wśród młodych ludzi.. Ze statystyk Biura Informacji Kredytowej publikowanych w raporcie BIK Trendy wynika, że w grupie wiekowej między 18 a 24 lata więcej osób zadłuża się na rynku pozabankowym niż w bankach. 

Każdy, kto korzysta z nowoczesnej technologi ceni sobie dostępność różnych usług. Przez telefon możemy zrobić przelew, zamówić taksówkę, kupić wakacje lub wziąć pożyczkę. A wszystko to za pomocą kilku kliknięć.

Charakterystyczny jest proces – po pierwsze wniosek

Wzięcie pożyczki na sms jest możliwe bez wychodzenia z domu. Aby skorzystać z oferty wystarczy posiadać tylko dowód osoby, telefon komórkowy oraz rachunek bankowy (ROR). Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza na stronie internetowej wnioskomat.com. Następnie otrzymujemy sms z potwierdzeniem złożenia/ zarejestrowania wniosku.  Analiza trwa zazwyczaj kilka minut i w błyskawicznym tempie, poprzez sms, dowiadujemy się o wydanej pozytywnej  decyzji.  Wszystko odbywa się bez dokumentowania dochodu, bez weryfikacji miejsca zatrudnienia, jedynie w oparciu o dane wprowadzone we wniosku. 

Potwierdzenie danych Klienta

Drugim krokiem, po wydaniu decyzji, jest potwierdzenie naszych danych. Każda firma indywidualnie  ustala treść sms - zazwyczaj jest to pesel, kwota pożyczki i okres spłaty. Potwierdzenie danych dla instytucji jest kluczowe, ponieważ ta musi uzyskać pewność, że osoba po drugiej stronie jest tą, za którą się podaje. Firma zabezpiecza się na wypadek wyłudzenia pożyczki, czyli tzw. fraudu. 

Potwierdzenie kodem

Trzecim krokiem jest otrzymanie kodu, który musimy potwierdzić, wysyłając kolejny sms i GOTOWE. Mamy zawartą pożyczkę na sms, a pieniądze na koncie pojawiają się jeszcze w tym samym dniu.  Wzięcie każdej kolejnej pożyczki w danej firmie jest już zdecydowanie prostsze i nie musimy po raz kolejny wypełniać wszystkich danych. Wystarczy jedynie potwierdzenie na sms. 

Zalety: Wady:
- oszczędność czasu 
- minimum formalności
- brak zaświadczeń, brak weryfikacji
- szybki proces
- szybki przelew
- niska kwota
- krótki okres kredytowania
- droższa oferta od kredytu bankowego

 

pożyczka na sms dla jakiego klienta

Podsumowanie. 

Pożyczka na sms jest doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących czas i wygodę. Z uwagi na to, że dostawców takich usług jest coraz więcej, należy zwracać baczną uwagę na wiarygodność  firmy, do której składamy wniosek przy wykorzystaniu telefonu i sms. Należy sprawdzić, czy instytucja pożyczkowa jest wpisana do Rejestru Instytucji Pożyczkowych lub Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, czy działa zgodnie z prawem, jakie są opinie Klientów na jej temat.  

Wybrane oferty pożyczek pozabankowych

aasa logotyp

10 000

Kwota

723,17

Rata

24 raty

Okres

78,90%

RRSO
euroloan logptyp

40 000

Kwota

1035

Rata

60 rat

Okres

89,67%

RRSO
loanme logotyp

6 000

Kwota

94,74

Rata

130 tyg

Okres

284,62%

RRSO
rapida logotyp

25 000

Kwota

996,3

Rata

60 rat

Okres

50,59%

RRSO

Intuicyjny proces z Agentem

Wnioskując o finansowanie na wnioskomat.com Klient nie musi się martwić o wiarygodność Instytucji, w której wnioskuje o finansowanie. Wnioskomat.com sprawdza tą wiarygodność za Klienta i podejmuje współpracę tylko z liderami rynku. Dodatkowo, na wnioskomat.com każdy Klient otrzymuje wsparcie certyfikowanego Agenta, który dopasuje ofertę dostosowaną do potrzeb Klienta, nawet tego bardzo wymagającego i szanującego sobie czas.  

Zaktualizowano: 03.09.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze (0)


Top