Pożyczka na SMS - dla kogo?

Opublikowano: 25 Paź 2019 Urszula Sokół 4 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Telefony komórkowe stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Dziś to nie tylko urządzenia służące do dzwonienia, dziś posiadają wiele różnych funkcji: bawią, edukują, dbają o naszą kondycję i dostarczają rozrywki. Telefony odmieniły nasze życie. Nic więc dziwnego, że firmy pożyczkowe  doskonale wykorzystały rozwój technologiczny i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, zaczęły udzielać pożyczek przy wykorzystaniu telefonu i sms.  To niewątpliwe duży krok do przodu, bo zawarcie kredytu czy pożyczki do tej pory zawsze kojarzyło się z wizytą w oddziale banku czy w biurze kredytowym i staniem w kolejce. A dzisiaj, kiedy liczy się oszczędność czasu i formalności, jest to dodatkowe i doskonałe narzędzie do pozyskania również tego wymagającego Klienta. 

Pożyczka na SMS - dla kogo?

Pożyczka na SMS – dla kogo?

Pożyczka na sms jest przeznaczona zarówno dla Klienta z dobrą historią kredytową, posiadającego zdolność kredytową w banku, lecz ceniącego sobie czas, wygodę i minimum procedur, jak i dla osób, które w przeszłości miały problem ze spłatą i ich dane trafiły do rejestru dłużników. Dzięki dostępności produktu wnioskowanie o finansowanie z wykorzystaniem SMSa stało się popularne wśród młodych ludzi.. Ze statystyk Biura Informacji Kredytowej publikowanych w raporcie BIK Trendy wynika, że w grupie wiekowej między 18 a 24 lata więcej osób zadłuża się na rynku pozabankowym niż w bankach. 

Każdy, kto korzysta z nowoczesnej technologi ceni sobie dostępność różnych usług. Przez telefon możemy zrobić przelew, zamówić taksówkę, kupić wakacje lub wziąć pożyczkę. A wszystko to za pomocą kilku kliknięć.

 

Intuicyjny proces z Agentem

Wnioskując o finansowanie na wnioskomat.com Klient nie musi się martwić o wiarygodność Instytucji, w której wnioskuje o finansowanie. Wnioskomat.com sprawdza tą wiarygodność za Klienta i podejmuje współpracę tylko z liderami rynku. Co więcej, na wnioskomat.com każdy Klient otrzymuje wsparcie certyfikowanego Agenta, który dopasuje ofertę dostosowaną do potrzeb Klienta, nawet tego bardzo wymagającego i szanującego sobie czas.  

Charakterystyczny jest proces – po pierwsze wniosek

Wzięcie pożyczki na sms jest możliwe bez wychodzenia z domu. Aby skorzystać z oferty wystarczy posiadać tylko dowód osoby, telefon komórkowy oraz rachunek bankowy (ROR). Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza na stronie internetowej wnioskomat.com. Następnie otrzymujemy sms z potwierdzeniem złożenia/ zarejestrowania wniosku.  Analiza trwa zazwyczaj kilka minut i w błyskawicznym tempie, poprzez sms, dowiadujemy się o wydanej pozytywnej  decyzji.  Wszystko odbywa się bez dokumentowania dochodu, bez weryfikacji miejsca zatrudnienia, jedynie na podstawie danych wprowadzonych we wniosku. 

Potwierdzenie danych Klienta

Drugim krokiem, po wydaniu decyzji, jest potwierdzenie naszych danych. Każda firma indywidualnie  ustala treść sms - zazwyczaj jest to pesel, kwota pożyczki i okres spłaty. Potwierdzenie danych dla instytucji jest kluczowe, ponieważ ta musi uzyskać pewność, że osoba po drugiej stronie jest tą, za którą się podaje. Firma zabezpiecza się na wypadek wyłudzenia pożyczki, czyli tzw. fraudu. 

Potwierdzenie kodem

Trzecim krokiem jest otrzymanie kodu, który musimy potwierdzić, wysyłając kolejny sms i GOTOWE. Mamy zawartą pożyczkę na sms, a pieniądze na koncie pojawiają się jeszcze w tym samym dniu.  Wzięcie każdej kolejnej pożyczki w danej firmie jest już zdecydowanie prostsze i nie musimy po raz kolejny wypełniać wszystkich danych. Wystarczy jedynie potwierdzenie na sms. 

Zalety: Wady:

- oszczędność czasu 
- minimum formalności
-brak zaświadczeń
- brak weryfikacji
- szybki proces
- szybki przelew

- niska kwota
- krótki okres kredytowania
- droższa oferta od kredytu bankowego

 

pożyczka na sms dla jakiego klienta

Podsumowanie

Pożyczka na sms jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią swój czas i lubią wygodę. Z uwagi na to, że dostawców takich usług jest coraz więcej, należy zwracać baczną uwagę na wiarygodność  firmy, do której składamy wniosek przy wykorzystaniu telefonu i sms. Należy sprawdzić, czy instytucja pożyczkowa jest wpisana do Rejestru Instytucji Pożyczkowych lub Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, czy działa zgodnie z prawem, jakie są opinie Klientów na jej temat.  

 

Zaktualizowano: 02.09.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (4)


 • Avatar apple

  apple
  07.03.2021 20:04:08

  racja, racja, telefony sporo zmieniły w naszym życiu

  Odpowiedź
 • Avatar Monia

  Monia
  22.02.2021 20:19:26

  Dowód, konto i telefon to nie są duże wymagania. Teraz to każdy to ma!

  Odpowiedź
 • Avatar stefano

  stefano
  21.02.2021 15:16:19

  to chyba dobre rozwiązanie teraz jak jest pandemia i nie można wychodzić z domu

  Odpowiedź
 • Avatar ikar

  ikar
  09.01.2021 07:30:40

  mam, korzystam, polecam

  Odpowiedź

Artykuły powiązane

Jak wnioskować o pożyczkę przez Internet? Pożyczka online w kilku prostych krokach.

Jak wnioskować o pożyczkę przez Internet? Pożyczka online w kilku prostych krokach.

23 Maj 2021Autor: Ewelina Grzegorczyk

Pożyczka online to dobry i szybki sposób na poprawę sytuacji materialnej, nieraz nadszarpniętej różnymi wydatkami. Ale nie tylko. Z pożyczki korzystamy także, gdy chcemy sobie polepszyć życiowy byt. Cenimy sobie wygodę i oszczędność czasu. Tym bardziej skorzystanie z pożyczki online nie jest dla nas(...)

Czytaj więcej
Czym jest darmowa pożyczka online? Kto może się starać o pożyczkę online za darmo?

Czym jest darmowa pożyczka online? Kto może się starać o pożyczkę online za darmo?

16 Maj 2021Autor: Ewelina Grzegorczyk

Robiąc zakupy w sklepie możemy spotkać się z promocyjną ofertą wielu produktów. Takie slogany reklamowe brzmią zachęcająco na konsumenta i przyciągają jego uwagę. Podobnie ma się sprawa w przypadku darmowych pożyczek online. Szukając ofert pożyczek online można się natknąć na oferty reklamowe typu p(...)

Czytaj więcej
Top