Jak wnioskować o pożyczkę przez Internet? Pożyczka online w kilku prostych krokach.

Opublikowano: 23 Maj 2021 Ewelina Grzegorczyk 5 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Pożyczka online to dobry i szybki sposób na poprawę sytuacji materialnej, nieraz nadszarpniętej różnymi wydatkami. Ale nie tylko. Z pożyczki korzystamy także, gdy chcemy sobie polepszyć życiowy byt. Cenimy sobie wygodę i oszczędność czasu. Tym bardziej skorzystanie z pożyczki online nie jest dla nas skomplikowane. Wciąż jednak są osoby, które nie radzą sobie z e-pożyczką lub nie wierzą w jej bezpieczeństwo. Jak więc wygląda proces wnioskowania o pożyczkę online?  

Jak wnioskować o pożyczkę przez Internet? Pożyczka online w kilku prostych krokach.

Na co zwrócić uwagę wybierając pożyczkę online?

Z pewnością pierwszą myślą osoby poszukującej pożyczki online jest to jak wysoką kwotę z dodatkowego finansowania można uzyskać. Osoba z problemami finansowymi wnioskująca o pożyczkę przez Internet będzie liczyła na to, iż dodatkowe środki pokryją jej dotychczasowe zadłużenie. W tej sytuacji najlepiej nie zaciągać pożyczki w kilku firmach. Często pośpiech i stres przejmuje władzę nad naszymi decyzjami. Warto przed złożeniem wniosku zaczerpnąć więcej informacji na temat danej pożyczki i firmy, która jej udziela i na jakich warunkach. Zorientujmy się ile ewentualnie wyniesie całkowity koszt pożyczki. Nie bierzmy więcej niż jesteśmy w stanie spłacić. Ustalmy sobie odpowiednią wysokość pożyczki i optymalną ilość rat.

Sposoby wnioskowania o pożyczkę przez Internet

Firmy pozabankowe w ostatnim czasie zautomatyzowały swoje usługi. Dzięki temu klient ma większe możliwości na uzyskanie pożyczki online. Usunęły wiele barier, aby zachęcić potencjalnego klienta do ubiegania się o dodatkowe środki pieniężne. Ograniczyły zbędne formalności i oszczędziły czas klienta.

Do wyboru mamy wiele kanałów. Wystarczy wejść na stronę internetową i wypełnić wniosek lub skorzystać z platformy, która umożliwia zawnioskowanie jednym wnioskiem do kilku instytucji. Drugi pomysł jest lepszy dla konsumenta z tego względu, że otrzymuje on od razu porównanie ofert. W ten sposób oszczędza to jego czas na szukanie odpowiedniej oferty dla siebie.

Jeśli nie posiadamy dostępu do Internetu to możemy skorzystać z infolinii, gdzie doświadczony konsultant przedstawi nam najważniejsze informacje dotyczące formularza zgłoszeniowego i warunków umowy.

Umowa pożyczki online – w kilku krokach

Umowa pożyczki to dokument, który jasno określa prawa i obowiązki obu stron. W jej ramach pożyczkodawca oddaje pożyczkobiorcy na własność pieniądze, które po ustalonym w umowie terminie pożyczkobiorca zobowiązuje się do zwrotu określonej kwoty pożyczki. Umowę pożyczki można podpisać w tradycyjny sposób w oddziale firmy finansowej lub online.

Jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę online?

Wnioskowanie online jest bardzo proste! Jest to wypełnienie krótkiego formularza, który zawiera zwykle poniższe dane:

  • dane osobowe osoby wnioskującej, czyli trzeba podać imię, nazwisko, pesel, adres, nr dowodu. Trzeba pamiętać o poprawnym wypełnieniu, gdyż błąd może spowodować odmowę dla wniosku,
  • podanie źródła dochodu – czyli jaką umowę posiadamy, czy są to świadczenia emerytalne, rentowe czy 500+; dochody z wynajmu,
  • liczba osób w gospodarstwie domowym,
  • pozostałe informacje jak: sytuacja mieszkalna, wykształcenie itp.,
  • numer konta osobistego – jest potrzebne do weryfikacji klienta, musi to być konto osobiste klienta,
  • aktywny numer telefonu – również potrzebny do sms-owej weryfikacji klienta lub po prostu do kontaktu z konsultantem, aby dokończyć proces wnioskowania.

Gdzie szukać ofert pożyczek gotówkowych online?

Obecnie mamy duży dostęp do Internetu, który pozwala nam również pożyczać online. Wystarczy posiadać smartfon lub komputer. Wtedy wystarczy krótka chwila, aby dowiedzieć się o ofertach pożyczek, porównać je korzystając z internetowych narzędzi jak porównywarki, rankingi. Dzięki kalkulatorom możemy sobie obliczyć wstępną wysokość raty, którą będziemy spłacać w określonym terminie. Wiadomo, iż ostateczny wynik zależy w dużej mierze od oceny zdolności kredytowej klienta. Następnym krokiem jest wejście na stronę internetową i wypełnienie wniosku. Jeśli firma pożyczkowa uzna, że spełniamy wymogi, to następnie podpisujemy umowę, oczywiście przechodząc proces weryfikacji np. poprzez rozmowę telefoniczną czy narzędzia tj. Kontomatik. Pieniądze zostaną przelane na nasze konto w kilka chwil).

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach mając dostęp do Internetu nie jest trudno zdobyć dodatkowe środki pieniężne. Wystarczy, korzystając z narzędzi internetowych, wpisać kwotę pożyczki i ilość rat, by po chwili otrzymać zestawienie, z którego dowiemy się ile wyniesie całkowity koszt pożyczki. Wnioskowanie o pożyczkę online jest bardzo proste i bezpieczne. Ale pamiętajmy pożyczajmy z głową, zawsze na nasze możliwości!

Tagi: pożyczka onlinewniosek

Zaktualizowano: 13.09.2021

Dodano: 23.05.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top