Pożyczka online – jakie dokumenty musisz przygotować, gdy starasz się o pożyczkę online?

Opublikowano: 10 Maj 2021 Ewelina Grzegorczyk 5 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Pożyczka online jeden z popularniejszych produktów firm pozabankowych. Aktualnie wiele czynności dnia codziennego wykonujemy wirtualnie: pracujemy, uczymy się, płacimy rachunki, zamawiamy jedzenie lub sprzęt, a nawet zwiedzamy galerie sztuki! Przyzwyczailiśmy się do korzystania z Internetu, który daje nam dużo możliwości. Jedną z nich jest również uzyskanie dodatkowej gotówki. Co powinniśmy wiedzieć o dokumentach w procesie wnioskowania o pożyczkę online?

Pożyczka online – jakie dokumenty musisz przygotować, gdy starasz się o pożyczkę online?

Pożyczka online: zobacz jakie to proste!

Jedną z najlepszych metod na zdobycie szybkiej gotówki jest pożyczka online. Konsument nie musi spełniać szeregu wymagań stawianych przed nim jak w przypadku ubiegania się o kredyt gotówkowy w banku. Wystarczy, że będzie miał dostęp do Internetu i będzie posiadał dochód. Na stronach internetowych informacje na temat pożyczki online są przedstawione w rzetelny i jasny sposób tak, aby każdy mógł je zrozumieć i skorzystać z oferty pożyczkowej.

Kolejną rzeczą jest możliwość uzyskania pożyczki online na niski dochód. Może być przedstawiany w formie świadczeń socjalnych jak zasiłki dla bezrobotnych lub 500+ albo dochodów o nieregularnym charakterze. Szanse na uzyskanie pożyczki online zwiększają się także u osób odrzuconych przez bank ze względu na niski dochód.

Główną zaletą większości pożyczek online jest dostępność, gdyż wnioskując o pożyczkę online nie musimy wychodzić z domu. Uzyskane w ten sposób pieniądze wahają się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od rodzaju oferty. Wymagania formalne? Klient musi być pełnoletni, posiadać aktualny dowód osobisty i najlepiej wpływy na rachunek bankowy. Większość firm pożyczkowych odbiega już nawet od dostarczania zaświadczeń o dochodach od pracodawcy, ponieważ niektóre używają popularnych narzędzi internetowych jak Kontomatik do sprawdzenia naszych danych.

Pożyczki online - kwota: 10 000 zł, okres: 24 mies
Firmy pożyczkowe
Kwota pożyczki: 10 000 zł
Ilość rat pożyczki: 24 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Wonga - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 20,59 % 0,36 % 12 083,28 zł 503,47 zł
Takto Finanse - Pożyczka online (zobacz) 20,50 % 55,56 % 25,00 % 15 342,00 zł 639,25 zł
AASA Polska - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 58,15 % 29,32 % 15 570,00 zł 648,75 zł
Kredyt Ok - Pożyczka Online (zobacz) 18,50 % 59,08 % 30,00 % 15 651,84 zł 652,16 zł
Supergrosz - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 80,37 % 45,00 % 17 457,84 zł 727,41 zł

Narzędzia internetowe zastępujące dokumenty: Instantor, Kontomatik

Trzeba pamiętać, że nawet szybka pożyczka online jest objęta weryfikacją danych klienta. Firmy pożyczkowe muszą mieć potwierdzenie, że konsument posiada dochody, aby móc potem spłacić pożyczkę. Owszem pożyczki online są bardzo przystępne, jednak wnioskując o większą kwotę musimy się liczyć z tym, iż firma pożyczkowa sprawdzi nasze dane.

Instytucje pozabankowe stosują do tego sprawdzone narzędzia internetowe jak Instantor lub Kontomatik. Zastępują dokumenty jak zaświadczenie o dochodach czy waloryzacja świadczenia z ZUS. Aktualnie dzięki tym narzędziom cała procedura wnioskowania trwa dosłownie kilka chwil, co głównie oszczędza czas. Wystarczy wysłać wypełniony wniosek o pożyczkę, a po chwili otrzymamy specjalny link do logowania do naszej bankowości elektronicznej, gdzie po zalogowaniu zostaną potwierdzone dane z rachunku oraz zweryfikowana nasza tożsamość i zdolność kredytowa.

Kiedy możliwa pożyczka online na dowód?

W większości dodatkową gotówkę na dowód otrzymają klienci, którzy regularnie zarabiają i mają udokumentowane wpływy na konto bankowe. Tylko wtedy są dla firmy pozabankowej osobą wiarygodną i w pełni wypłacalną. Firma pozabankowa znając już konsumenta może mu zaproponować oferty pożyczek na znacznie wyższe kwoty.

Nie jest to jednak 100% regułą ponieważ część ofert firm pożyczkowych może opierać się na bardziej liberalnych zasadach umożliwiając uzyskanie pożyczki również dla nowych klientów.

Podsumowanie

Czy obecnie próbując szukać ofert pożyczek online klient musi kompletować sporo dokumentów? Czy jednak ma możliwość przejścia przez cały proces wnioskowania bez zbędnych formalności? Jako konsumenci cenimy sobie prostotę i przejrzystość. Wiedzą o tym instytucje finansowe, dlatego też wyszły naprzeciw oczekiwaniom klienta i stworzyły specjalne narzędzia, które ułatwiają i skracają czas ubiegania się o pożyczkę. Klient ma również możliwość skorzystania z pomocy konsultanta w drodze po pożyczkę online. Wszystko po to, aby usprawnić cały proces pożyczkowy bez przedstawiania dodatkowych dokumentów. Bo czas, który poświęcamy na szukanie dobrej oferty pożyczki jest najcenniejszy!

Tagi: kredyt online

Zaktualizowano: 14.09.2021

Dodano: 10.05.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top