Rozwój epidemii koronawirusa nie schodzi z pierwszych stron gazet i portali internetowych. Na bieżąco pojawiają się informacje o nowych zachorowaniach w Polsce i na Świecie. Każdy z nas śledzi również doniesienia z sejmowych kuluarów - wszak trwa właśnie posiedzenie Parlamentu, który pracuje nad ostatecznym kształtem działań pomocowych dla Klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców. Przypomnijmy, na co może liczyć przedsiębiorca w kotekście tarczy antykryzysowej?
Spis treści
Tarcza antykryzysowa to pakiet pomocowy przygotowany przez rząd, który ma wspomóc polskich przedsiębiorców zmagających się z efektami epidemii COVID-19 o szacowanej wartości 212 mld zł. Zawiera rozwiązania dla: pracowników, mikro, małych, średnich i dużych firm.
Tarcza antykryzysowa składa się z 5 filarów:
Sytuacja w Polsce i na świecie jest bardzo dynamiczna. Tarcza antykryzysowa i jej pierwotne założenia wywołały duże rozczarowanie polskich przedsiębiorców. Dla przykładu Związek Przedsiębiorców i Pracodawców apeluje o poważne potraktowanie zagrożeń, jakie stoją przed Polską. Najbardziej dotknięte już na tę chwilę branże (turystyczna, hotelarska oraz przewozowa) we wspólnym stanowisku apelują do minister rozwoju Jadwigi Emilewicz o ponowne przeanalizowanie i wprowadzenie dodatkowych rozwiązań do "tarczy antykryzysowej".
Organizacje wskazały, że znajdują się w "bardzo trudnym okresie dla naszego kraju, jak i jego społeczeństwa. Będzie to szczególnie wymagający moment dla przedstawicieli naszych branż, które jako pierwsze zetknęły się, a w zasadzie można powiedzieć 'zderzyły' z ekonomicznym tsunami, jakie wywołał koronawirus" - podkreślono w piśmie.
Rządowy pakiet rozwiązań, mających ograniczyć skutki dla gospodarki epidemii koronawirusa, jest konsultowany. Minister Emilewicz napisała na Twitterze, że pakiet, który w sobotę trafił do członków Rady Dialogu Społecznego "to materiał roboczy, który wciąż podlega konsultacjom".
Zaktualizowano:
Dodano:
Dobra kondycja finansowa firmy to podstawa jej działania. Ale co zrobić kiedy przedsiębiorstwo potrzebuje wsparcia finansowego? Na rynku dostępne są różne sposoby finansowania działalności gospodarczej takie, jak: kredyty, leasingi, pożyczki hipoteczne, faktoring czy dotacje. Jednym z najpopularniej(...)
Czytaj więcejProwadząc działalność gospodarczą może zdarzyć się sytuacja, kiedy potrzebujemy gotówki na dalszy rozwój firmy lub chwilowe problemy zmuszają nas do szukania dodatkowego źródła finansowania. W tym wypadku oprócz kredytów gotówkowych zaciąganych na osobę prywatną mamy możliwość wnioskowania o k(...)
Czytaj więcej