Czy można dostać Bezpieczny Kredyt 2% w Alior Banku?

Opublikowano: 14 Lip 2023 Agnieszka Kłak 4 min. czytania

Kategoria: Poradnik Hipoteczny

Wielu klientów pragnie skorzystać z Bezpiecznego Kredytu 2%, co jest możliwe od 3 lipca. Również Alior Bank oferuje ten produkt swoim klientom. Dzięki temu niejeden kredytobiorca będzie miał szansę na realizację marzenia o posiadaniu własnych czterech ścian, przez co zrealizuje osobiste cele mieszkaniowe albo zapewni byt swojej rodzinie.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak wygląda BK2% w Alior Banku,
 • czy możesz uzyskać BK2% w Alior Banku,
 • jakie korzyści wiążą się z BK2% z Alior Banku.
bezpieczny kredyt 2 proc w alior banku

Bezpieczny Kredyt 2% już dostępny w Alior Banku

Od 3 lipca w niektórych polskich bankach, w tym w Alior Banku można uzyskać Bezpieczny Kredyt 2%. Przyznawany on jest w ramach rządowego programu Pierwsze Mieszkanie. Jest to kredyt hipoteczny, w którym to klient uzyskuje dopłaty do rat. Możliwość taka istnieje dzięki temu, że Alior Bank ma podpisaną umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który udziela finansowania w tym zakresie.

Dopłaty zaczynają obowiązywać już w dniu udzielenia kredytu, a kończą się po 10 latach. Wówczas klient będzie dokonywał spłaty kredytu już po rynkowych stawkach. Jednakże w okresie obowiązywania dopłat oprocentowanie kredytu wyniesie w praktyce 2% plus marża banku. Jest to zatem produkt znacznie tańszy, niż gdyby został udzielony na komercyjnych warunkach.

Kto może uzyskać Bezpieczny Kredyt 2% w Alior Banku?

Możesz uzyskać Bezpieczny Kredyt 2% w Alior Banku, jeśli:

 • nie posiadasz, ani nie posiadałeś w przeszłości prawa własności albo spółdzielczego prawa własności do domu lub mieszkania,
 • masz mniej niż 45 lat.

Bank zechce dokonać oceny zdolności kredytowej. Musisz więc wykazywać jakieś zarobki, pomimo tego, że łatwiej jest uzyskać BK2% niż kredyt hipoteczny na rynkowych warunkach.

Parametry Bezpiecznego Kredytu 2% oferowanego przez Alior Bank

Oto, jak prezentuje się Bezpieczny Kredyt 2% w Alior Banku:

 • walutą zobowiązania jest polski złoty,
 • okres spłaty to co najmniej 15 lat,
 • maksymalna wysokość kredytu dla singli wynosi 500 000 zł – na budowę domu jednorodzinnego albo zakup domu lub mieszkania,
 • maksymalna kwota kredytu dla par oraz rodziców z dziećmi wynosi 600 000 zł – na budowę domu albo zakup domu lub mieszkania,
 • max. kwota 100 000 zł dla singli– na dokończenie budowy domu, jeśli dom był budowany za gotówkę,
 • max. kwota 150 000 zł dla par i rodziców z dziećmi – na dokończenie budowy, jeśli dom był budowany za gotówkę,
 • okresowo stała stopa oprocentowania.

Na stronie banku czytamy, że BK2% będzie przyznawany do 31 grudnia 2027 roku.

Czy w Alior Banku można wziąć kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

W przypadku kredytu na rządowych warunkach w Alior Banku możesz otrzymać finansowanie, nawet jeśli nie posiadasz wkładu własnego. Jest to możliwe dzięki gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego. Gwarantowany wkład własny może wynieść do 20% wartości nieruchomości, nie może to być jednak więcej niż 200 000 zł.

Jak duża będzie różnica po dopłatach?

Zobaczmy na przykładzie, jak będą wyglądały różnice w kredytach – bez dopłat i z dopłatą. Na początek poczynimy ogólne założenia dla kredytu hipotecznego:

 • kwota: 400 000 zł,
 • okres obowiązywania umowy: 300 miesięcy,
 • oprocentowanie: 7,471%,
 • marża banku: 2%.

Dla kredytu o stawkach rynkowych rata wyniesie 2948,42 zł. Natomiast z uwzględnieniem dopłat rata wyniesie już tylko 2111,35 zł.

Bezpieczny Kredyt 2% w Alior Banku – czy to się opłaca?

W porównaniu do rynkowych kredytów hipotecznych Bezpieczny Kredyt 2% dostępny w Alior Banku rzeczywiście się opłaca. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania w okresie dopłat będzie realnie niższa. Daje to możliwość zaoszczędzenia nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście, aby zacząć cieszyć się z tych korzyści trzeba najpierw spełnić ustawowe wymogi.

Dodano: 14.07.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Czy warto składać wniosek o Bezpieczny kredyt 2% w Santander Bank Polska?

Czy warto składać wniosek o Bezpieczny kredyt 2% w Santander Bank Polska?

10 Lip 2023Autor: Agnieszka Kłak

Już w tym momencie wiele osób wnioskuje o udzielenie Bezpiecznego Kredytu 2% w swoich bankach. Jeśli jesteś klientem Santander Bank Polska, to już wkrótce także możesz starać się o to preferencyjne zobowiązanie. Oferta na rządowych warunkach kierowana jest do dość sporej grupy odbiorców. Umożliwia o(...)

Czytaj więcej
Czy opłaca się wnioskować o Bezpieczny kredyt 2% w PKO BP?

Czy opłaca się wnioskować o Bezpieczny kredyt 2% w PKO BP?

08 Lip 2023Autor: Agnieszka Kłak

PKO Bank Polski od 3 lipca 2023 roku umożliwia swoim klientom zaciągnięcie Bezpiecznego Kredytu 2% na warunkach rządowych. Adresatem tej oferty jest dość spora grupa osób, które marzą o swoim pierwszym mieszkaniu. Warto wiedzieć, jak to preferencyjne rozwiązanie wygląda w tym konkretnym banku. Z (...)

Czytaj więcej
Bezpieczny Kredyt 2% - KNF zmieniła rekomendację, jak wzrośnie zdolność?

Bezpieczny Kredyt 2% - KNF zmieniła rekomendację, jak wzrośnie zdolność?

02 Lip 2023Autor: Agnieszka Kłak

Bezpieczny Kredyt 2 proc. wchodzi na rynek już za chwilę, bo 3 lipca. Jak zwykle przy kredytach mieszkaniowych pojawia się pytanie: kto będzie mógł zaciągnąć zobowiązanie, a dla kogo będzie ono niepotrzebne? Z rządowymi dopłatami czy bez kredyt jest długiem – trzeba spłacać terminowo raty, a żeby to(...)

Czytaj więcej
Bezpieczny kredyt 2% - Gwarancja wkładu własnego

Bezpieczny kredyt 2% - Gwarancja wkładu własnego

29 Cze 2023Autor: Agnieszka Kłak

Począwszy od 3 lipca 2023 roku cała masa polskich klientów będzie mogła skorzystać z Bezpiecznego kredytu 2%. Propozycja jest przedstawiania w sposób bardzo atrakcyjny, ale to nie jedyny przywilej, jaki ma przysługiwać części kredytobiorców. W ramach rządowego programu istnieje także Mieszkanie bez (...)

Czytaj więcej
Gdzie będzie można wziąć Bezpieczny Kredyt 2% od 3 lipca 2023 roku?

Gdzie będzie można wziąć Bezpieczny Kredyt 2% od 3 lipca 2023 roku?

06 Cze 2023Autor: Agnieszka Kłak

Już za niecały miesiąc część klientów będzie mogła skorzystać z programu Bezpieczny kredyt 2% na zakup pierwszego mieszkania. Jest to rodzaj kredytu hipotecznego, do którego przewidziane będą dopłaty rządowe. Jest to odpowiedź Państwa Polskiego na kryzys na rynku finansowym. Osoby zainteresowane pew(...)

Czytaj więcej
Top