Czy można wnioskować o Bezpieczny kredyt 2% w Velo Banku?

Opublikowano: 21 Lip 2023 Agnieszka Kłak 6 min. czytania

Kategoria: Kredyty hipotecznePoradnik Hipoteczny

Już od 3 lipca 2023 roku zainteresowani klienci mogą przystąpić do programu Pierwsze Mieszkanie. W ramach tego rządowego przedsięwzięcia możliwy do uzyskania jest Bezpieczny Kredyt 2%. Również VeloBank uwzględnił ten produkt w swojej ofercie. Warto wiedzieć, jak w praktyce wygląda to zobowiązanie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co można zyskać otrzymując Bezpieczny Kredyt 2%,
  • czy możesz otrzymać Bezpieczny Kredyt 2% w VeloBanku,
  • co i za jaką sumę sfinansujesz dzięki BK2% z VeloBanku.
bezpieczny kredyt 2% w velo banku

Na czym polega Bezpieczny Kredyt 2% w VeloBanku?

Jeśli skorzystasz z programu Bezpieczny Kredyt 2 % w VeloBanku, to będzie Ci przysługiwała dopłata z budżetu państwa, która jest realizowana za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki temu otrzymasz kredyt hipoteczny, którego oprocentowanie ze stopą 2 % pozwoli zmniejszyć koszty, które klient normalnie zapłaciłby przy zobowiązaniu zaciąganym na rynkowych warunkach. W efekcie rata może być nawet o kilkaset złotych niższa. Okres dopłat wynosi 10 lat. Po tym czasie koszty kredytu wzrosną. 

Proces online dużym ułatwieniem dla klientów

Wniosek o kredyt hipoteczny w ramach rządowego programu można składać w VeloBanku na drodze online. Jest to spora wygoda dla zainteresowanych klientów. Procedura wygląda w ten sposób, że pracownik banku przeprowadza wideorozmowę z klientem. W trakcie tej rozmowy klient zostanie poinstruowany jak złożyć wniosek i jakie dokumenty należy załączyć. Wnioskodawca będzie musiał koniec końców udać się do oddziału banku, ale jedynie po to, by podpisać umowę kredytową, w przypadku wydania przez bank pozytywnej decyzji.

Kto może się ubiegać o Bezpieczny kredyt hipoteczny w VeloBanku?

O Bezpieczny Kredyt 2% w VeloBanku może się ubiegać klient, który:

  • nie posiada prawa własności ani spółdzielczego prawa własności do lokalu, ani nie posiadał takiego prawa w przeszłości,
  • ma mniej niż 45 lat.

Z programu mogą skorzystać zarówno single, jak i pary z dziećmi. Celem rządowego kredytu jest ułatwienie dostępu do zobowiązania dla osób, które po raz pierwszy w życiu będą miały swoje pierwsze mieszkanie albo dom.

Na jaką kwotę można wnioskować w ramach Bezpiecznego Kredytu 2%?

W VeloBanku możesz wnioskować o Bezpieczny Kredyt 2 % maksymalnie na kwotę 500 000 zł, jeśli jesteś osobą samotną albo na 600 000 zł, jeśli wnioskujesz wraz z kimś. Natomiast minimalna kwota Bezpiecznego Kredyt 2 % wynosi 100 000 zł.

Czy bank będzie wymagał ubezpieczenia nieruchomości?

Tak, VeloBank wymaga ubezpieczenia nieruchomości przy rządowym kredycie Bezpieczny Kredyt 2%. W związku z tym jako klient będziesz musiał wykupić ubezpieczenie bezpieczny dom. Po co w ogóle takie ubezpieczenie?

Zakupując mieszkanie albo budując dom wchodzisz w posiadanie nieruchomości, która jest warta niemałe pieniądze. Bank finansuje kredytem zakup tejże nieruchomości, a w księdze wieczystej dokonywany jest wpis hipoteki. Jest to zabezpieczenie dla kredytodawcy, na wypadek gdyby klient przestał spłacać zobowiązanie. Jednakże w trakcie okresu kredytowania mogą się zdarzyć różne sytuacje, np. nieruchomość może zostać dotknięta przez pożar. Wówczas jej wartość mocno spadnie. Ubezpieczenie przyda się właśnie w takich nieszczęśliwych przypadkach.

Czy można wziąć Bezpieczny Kredyt 2% w VeloBanku bez wkładu własnego?

W przypadku bezpiecznego kredytu 2 % możesz także skorzystać z programu Mieszkanie bez wkładu własnego. BGK zagwarantuje Ci wkład własny na poziomie do 20% wartości inwestycji, jednakże nie będzie to więcej niż 200 000 zł. Pamiętaj jednak, że decydując się na takie rozwiązanie automatycznie zrezygnujesz ze spłaty rodzinnej.

Czy opłaca się wnioskować o Bezpieczny Kredyt 2% w Velo Banku?

Jeśli spełniasz warunki, to skorzystanie z Bezpiecznego Kredytu 2% w Velo Banku będzie jak najbardziej opłacalne. Oprocentowanie tego zobowiązania wynosi 2 % plus marża banku. W efekcie całkowity koszt kredytu jest znacznie niższy niż w przypadku zobowiązań po stawkach rynkowych. Przez 10 lat dopłat można zaoszczędzić w sumie nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Zwlekasz z decyzją? Zapytaj naszego doradcę!

Jeśli zastanawiasz się nad Bezpiecznym kredytem 2% z VeloBanku, to nie musisz zwlekać! Zapytaj o zdanie doradcę kredytowego wnioskomat.com, dzięki czemu otrzymasz realne porównanie ofert i będziesz mógł wybrać coś dla siebie. Zostanie także dokonana indywidualna analiza Twojej sytuacji finansowej, dzięki czemu będzie można dopasować kwotę kredytu do Twoich potrzeb.

SPRAWDŹ TAKŻE:

Jeśli jesteś klientem innych banków, to serdecznie zachęcamy do lektury poniższych artykułów:

Dodano: 21.07.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Czy można dostać Bezpieczny Kredyt 2% w Alior Banku?

Czy można dostać Bezpieczny Kredyt 2% w Alior Banku?

14 Lip 2023Autor: Agnieszka Kłak

Wielu klientów pragnie skorzystać z Bezpiecznego Kredytu 2%, co jest możliwe od 3 lipca. Również Alior Bank oferuje ten produkt swoim klientom. Dzięki temu niejeden kredytobiorca będzie miał szansę na realizację marzenia o posiadaniu własnych czterech ścian, przez co zrealizuje osobiste cele mieszka(...)

Czytaj więcej
Czy warto składać wniosek o Bezpieczny kredyt 2% w Santander Bank Polska?

Czy warto składać wniosek o Bezpieczny kredyt 2% w Santander Bank Polska?

10 Lip 2023Autor: Agnieszka Kłak

Już w tym momencie wiele osób wnioskuje o udzielenie Bezpiecznego Kredytu 2% w swoich bankach. Jeśli jesteś klientem Santander Bank Polska, to już wkrótce także możesz starać się o to preferencyjne zobowiązanie. Oferta na rządowych warunkach kierowana jest do dość sporej grupy odbiorców. Umożliwia o(...)

Czytaj więcej
Czy opłaca się wnioskować o Bezpieczny kredyt 2% w PKO BP?

Czy opłaca się wnioskować o Bezpieczny kredyt 2% w PKO BP?

08 Lip 2023Autor: Agnieszka Kłak

PKO Bank Polski od 3 lipca 2023 roku umożliwia swoim klientom zaciągnięcie Bezpiecznego Kredytu 2% na warunkach rządowych. Adresatem tej oferty jest dość spora grupa osób, które marzą o swoim pierwszym mieszkaniu. Warto wiedzieć, jak to preferencyjne rozwiązanie wygląda w tym konkretnym banku. Z (...)

Czytaj więcej
Gdzie będzie można wziąć Bezpieczny Kredyt 2% od 3 lipca 2023 roku?

Gdzie będzie można wziąć Bezpieczny Kredyt 2% od 3 lipca 2023 roku?

06 Cze 2023Autor: Agnieszka Kłak

Już za niecały miesiąc część klientów będzie mogła skorzystać z programu Bezpieczny kredyt 2% na zakup pierwszego mieszkania. Jest to rodzaj kredytu hipotecznego, do którego przewidziane będą dopłaty rządowe. Jest to odpowiedź Państwa Polskiego na kryzys na rynku finansowym. Osoby zainteresowane pew(...)

Czytaj więcej
Top