Jak świadomie wybrać dobry kredyt gotówkowy?

Opublikowano: 26 Marzec 2021 Sylwia Chrószcz 5 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytowy

Wiele z nas korzysta z kredytów gotówkowych. Korzystamy z nich z bardzo różnych powodów np. kupno nowego samochodu, remont domu, organizacja ślubu czy po prostu na codzienne wydatki. Na rynku mamy wiele ofert. Decydując się na konkretną propozycję kredytu gotówkowego czy podejmujemy decyzję świadomie? Czy przeanalizowaliśmy parametry oferty i jesteśmy pewni, że jest ona najkorzystniejsza z możliwych dla nas propozycji?

Jak świadomie wybrać dobry kredyt gotówkowy?

Jak znaleźć najlepsze oferty kredytu gotówkowego?

Aby świadomie wybrać najlepszą ofertę dla nas musimy ją znaleźć. Dobrą praktyką jest przejrzenie ofert w aktualnych rankingach kredytu gotówkowego. Wiele stron internetowych posiada takie rankingi. Dzięki temu dowiemy się który, bank ma najlepszą propozycje na ten moment.

Możemy też przejrzeć strony internetowe banków, może okazać się że bank w danym momencie proponuje ofertę specjalną np. z niższym oprocentowaniem czy prowizją. Jeśli przeznaczymy trochę czasu na poznanie rynku dowiemy się do którego banku najlepiej złożyć wniosek kredytowy i czego możemy się spodziewać. Pamiętajmy o tym, że oferta będzie zależeć od zdolności kredytowej, wysokości zarobków i historii BIK. Możemy również skorzystać z platform skupiających wiele ofert banków i tam nie tylko znaleźć dobrą ofertę, ale także dokonać porównania najpopularniejszych ofert na rynku.

Gdzie się udać po kredyt?

W tym zakresie mamy klika możliwości, na pewno każdy znajdzie dla siebie odpowiedni kanał. Pierwszym z nich jest „tradycyjne” udanie się do oddziału banku i uzupełniamy z doradcą wniosek o kredyt. Doradca przedstawi nam ofertę i poprowadzi przy dalszych krokach przez podpisanie umowy do wypłaty środków.

Drugim sposobem jest samodzielne złożenie wniosku przez internet, na stronie banku składamy wniosek kredytowy. Po otrzymaniu oferty wybieramy kwotę, jaka nas interesuje potwierdzamy swój dochód, podpisujemy umowę elektronicznie i otrzymujemy środki. Taki sposób dotyczy zwykle kredytów o niskich kwotach. Gdy chcemy uzyskać kredyt na wysoką kwotę albo bank nie obsługuje możliwości zdalnego podpisania umowy wtedy konieczna będzie wizyta w oddziale banku.

Trzecim sposobem jest wizyta w biurze pośrednika finansowego. Agent ma w swojej ofercie wiele banków, dobierze nam odpowiednią ofertę dla naszych potrzeb. W większości są to osoby ze sporym doświadczeniem i na podstawie krótkiego wywiadu są w stanie przedstawić dobrze dobraną dla klienta ofertę.

Na co szczególne zawracać uwagę?

Najlepszą opcją byłoby gdyby, przed podpisaniem umowy przeczytać dokładnie ze zrozumieniem jej treść, ale jest parę zapisów które, powinny być dla nas bardzo ważne. Paramenty na których, szczególnie powinniśmy się skupić to:

Bardzo ważne jest by przed podpisaniem umowy sprawdzić powyższe parametry. Przeliczmy dokładnie koszty, jakie będziemy musieli ponieść przy skorzystaniu z oferty. Pamiętajmy że im dłuższy okres kredytowania tym niższa rata, lecz koszt całkowity kredytu jest większy.

Kredyt gotówkowy - kwota: 20 000 zł, okres: 65 mies
Banki
Kwota kredytu: 20 000 zł
Ilość rat kredytu: 65 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Kasa Stefczyka - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,00 % 11,57 % 0,00 % 26 635,70 zł 409,78 zł
Raiffeisen Digital Bank - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,38 % 11,99 % 0,00 % 26 885,30 zł 413,62 zł
VeloBank kredyt gotówkowy - Kredyt dla aktywnych (zobacz) 12,49 % 13,23 % 0,00 % 27 622,40 zł 424,96 zł
Bank Pocztowy - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,99 % 14,95 % 5,00 % 28 653,30 zł 440,82 zł
Cofidis - kredyt gotówkowy (zobacz) 12,49 % 16,22 % 6,50 % 29 417,70 zł 452,58 zł

Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy?

Pierwszą czynnością, jaką powinniśmy zrobić to rozejrzeć się na rynku zapoznać się z ofertami, sprawdzić na co możemy liczyć. Po złożeniu wniosku, wybraniu oferty i pozytywnej weryfikacji następuje czas podpisania umowy Uważnie zapoznajmy się z jej treścią. W razie jakichkolwiek wątpliwości pytajmy doradcę w banku czy pośrednika kredytowego, co oznacza zapis. Obliczmy całkowity koszt kredytu. Przeanalizujmy wszystkie dane, żebyśmy byli pewni decyzji. Wybierzmy odpowiedni kanał pozyskania kredytu po sprawdzeniu propozycji dla nas, tak by nam było wygodnie i byśmy czuli się komfortowo. Dla jednych będzie to pójście do oddziału dla innych załatwienie formalności przez internet. Wybierajmy kredyt świadomie, po przeanalizowaniu wszystkich informacji które, otrzymaliśmy.   

Zaktualizowano: 14.09.2021

Dodano: 26.03.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top