Jakie zmiany w przelewach wprowadza mBank?

Opublikowano: 17 Sie 2023 Agnieszka Kłak 2 min. czytania

Kategoria: Konta bankowe

Od 26 września 2023 r. mBank wprowadza zmiany w przelewach na telefon, ale nie tylko. Jakie znaczenie ma ta informacja dla klienta, który ma konto w mBanku i na co dzień korzysta z przelewów telefonicznych. Sprawdzamy!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czy będziesz mógł dokonywać przelewów SMS-em,
  • czym poskutkuje wygenerowanie potwierdzenia przelewu,
  • jakie jeszcze zmiany czekają klientów banku od września.
mbank zmiany w przelewach

Zmiany w przelewach - na telefon tylko BLIK-iem

Już w lipcu 2023 roku mBank zapowiedział, że od planuje zmiany w przelewach na numer telefonu. Od 26 września, jeśli będziesz chciał komuś przekazać w ten sposób pieniądze, to będziesz mógł to zrobić jedynie za pomocą BLIK-a. Przy czym Twój odbiorca również musi mieć włączoną usługę BLIK na swoim telefonie. Nie będzie można już zrobić przelewu SMS-em.

Blokada cofnięcia przelewu za pomocą potwierdzenia

Jeśli przelew będzie realizowany w ramach sesji Elixir (czyli nie to przelew natychmiastowy), to klient zlecający transakcję będzie mógł od razu wygenerować potwierdzenie przelewu. Co ciekawe, takie potwierdzenie automatycznie zablokuje możliwość cofnięcia zlecenia przelewu. 

mBank zmienia zasady przelewów SWIFT

Klienci realizujący przelewy SWIFT będą musieli zapewnić środki na rachunku, które umożliwią jego realizację. Jest to konieczne w chwili, w której przelew jest zlecany. SWIFT jest przelewem walutowym, skierowanym do banku znajdującego się za granicą (np. na linii Polska - Niemcy). 

mBank wprowadza zmiany także w oprocentowaniu rachunków

mBank poinformował także, że nastąpią zmiany w oprocentowaniu rachunków. Od 26 września przy ustalaniu wysokości oprocentowania brana będzie od uwagę stopa rezerwy obowiązkowej. Natomiast ze wskaźników mBank usunie stopę redyskontową weksli. Chodzi o to, aby ujednolicić zasady określone w regulaminie.

Co, jeśli klient nie zgadza się ze zmianami mBanku?

Jeśli klient mBanku nie zgadza się ze zmianami, może zgłosić sprzeciw albo wypowiedzieć umowę. Nie poniesie z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów. Decyzję można podjąć do 12 września.

Dodano: 17.08.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top