Kredyt bez BIK online. Jak zaciągnąć kredyt bez BIK przez internet?

Opublikowano: 03 Sty 2021 Aleksandra Jakubowska 5 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytowy

Zaciągnięcie kredytu bankowego bez BIK w bankach jest raczej niemożliwe. Sprawdzenie historii kredytowej w BIK jest nieodłącznym punktem w całej weryfikacji kredytowej. Podobnie to wygląda w większości instytucji pozabankowych, które w celu oceny Klienta korzystają z dostępnych źródeł i rejestrów finansowych. Analizując historię kredytową BIK, jesteśmy w stanie stwierdzić czy Klient jest rzetelny i wiarygodny, jak bardzo jest już zadłużony. Pozytywne zapisy na temat spłacalności świadczą o tym, że warto Klientowi udzielić dodatkowego finansowania (pod warunkiem, że posiada jeszcze zdolność kredytową), ponieważ sądząc po jego dotychczasowej historii można stwierdzić, że będzie również uczciwie podchodził do kolejnego zadłużenia. Zdarzenia nieopłacenia w terminie rat bądź też całkowite zaniechanie płacenia za kredyt od razu są widoczne w BIK i eliminują nadanie pozytywnej decyzji pożyczkowej. W ten sposób instytucje mają możliwość zabezpieczenia się przed niewiarygodnymi klientami i ryzykiem kredytowym.

Kredyt bez BIK online. Jak zaciągnąć kredyt bez BIK przez internet?

Czy kredyt bez BIK jest możliwy do osiągnięcia?

Na szczęście część firm pożyczkowych z założenia swojej polityki finansowej posiada oferty kredytów bez BIK. Jest to propozycja dla osób zadłużonych, które najczęściej potrzebują dodatkowej gotówki, aby uporać się ze swoimi długami. Zazwyczaj kwoty kredytów bez BIK nie są wysokie, od 3 do 15 tys. zł, ale pozwalają już na częściowe podratowanie budżetu.

Gdzie szukać kredytów bez BIK?

Odpowiedzi jest kilka. Oferty kredytów bez BIK znajdziemy poprzez pośredników finansowych, bezpośrednio u firm pożyczkowych oraz w internecie. Kredyty bez BIK przez internet wydają się być jednym z najprostszych i najszybszych rozwiązań. Oferta ta jednak jest skierowana do osób, które nie boją się nowoczesnych technologii, nie mają problemów w poruszaniu się w sieci.

Jak złożyć wniosek o kredyt bez BIK online?

Pierwszym krokiem, który należy wykonać jest odnalezienie jak najbardziej korzystnej oferty kredytu bez BIK online. Z pomocą służą nam liczne strony internetowe z aktualnymi rankingami ofert kredytowych.  Najlepiej jest porównać kilka stron, kilka ofert danej firmy, aby mieć pewność, że dana witryna przekazuje dane aktualne i rzetelne.

Jak przebiega weryfikacja kredytu online bez BIK?

Kolejnym etapem będzie złożenie wniosku przez Internet. Zwykle system poprosi nas o wpisanie swoich danych takich jak: imię, nazwisko, pesel, numer telefonu, źródło dochodu, wysokość oraz kwotę potrzebnych pieniędzy i okres kredytowania. Następnie Klient będzie poddany weryfikacji kredytowej. Procesy zdalne, są zazwyczaj skonstruowane w prosty sposób i przeważnie weryfikacji będzie podlegać jedynie sprawdzenie tożsamości wnioskodawcy poprzez:

  • weryfikację dowodu osobistego,
  • weryfikację telefoniczną,
  • przelew drobnej kwoty z rachunku wnioskodawcy.

W innych przypadkach decyzja kredytowa może się opierać nie tylko na danych oświadczonych, ale weryfikator może poprosić o udokumentowanie dochodu.

Często weryfikacja ta odbywa się za pomocą systemu Kontomatik, czy też Instantor. Są to nowoczesne narzędzia, dzięki którym instytucje otrzymują gotowy raport transakcji na rachunku bankowym Klienta. Raport ten jest jednorazowo wykorzystywany do sprawdzenia rzeczywistych  wpływów na rachunek Klienta. Dane z rachunku nie są przechowywane, tak więc możemy uznać, że działanie systemy jest całkowicie bezpieczne, zgodne z ochroną danych osobowych.

W jaki sposób następuje podpisanie umowy?

Kredyt bez BIK online również wiąże się z koniecznością zaakceptowania warunków pożyczkowych poprzez podpisanie umowy. Jak można to zrobić siedząc jedynie przed komputerem? Rozwiązań jest kilka:

  1. Umowa podpisana online – np. poprzez weryfikacje kodem SMS.
  2. Umowa podpisana za pośrednictwem kuriera – umowa wysyłana jest na adres korespondencji w celu jej podpisania i odesłania.
  3. Umowa podpisana w oddziale firmy pożyczkowej – umowa przygotowana w oddziale lub pośrednika. Wystarczy się zgłosić na podpisanie.

W jaki sposób otrzymam gotówkę po podpisaniu umowy?

Najczęściej środki z przydzielonej pożyczki są przelewane bezpośrednio na rachunek kredytobiorcy. Są jednak inne możliwości takie jak:

  • wypłata czekiem GIRO w placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego,
  • wypłata gotówki przez doradcę w miejscu zamieszkania Klienta.

Powyższe formy są popularne wśród osób, które z różnych przyczyn nie chcą mieć widocznego wpływu na rachunek prowadzony w Banku i wolą otrzymać środki w sposób tradycyjny (coraz mniej popularny).

Tagi: bik

Zaktualizowano: 13.09.2021

Dodano: 03.01.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top