Raiffeisen Digital Bank. Proces wnioskowania krok po kroku

Opublikowano: 30 Marzec 2022 Agnieszka Kłak 9 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytu Gotówkowego

Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, po który często sięgają klienci banków. Jednakże zanim otrzymamy pieniądze na nasze konto bankowe, musimy wiedzieć, jak skutecznie wnioskować krok po kroku. Jak to uczynić w Raiffeisen Digital Bank? W jaki sposób należy się przygotować, aby mieć jak największe szanse na pozytywną decyzję kredytową? Podpowiadamy.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • co oferuje Raiffeisen Digital Bank,
 • jak wnioskować o kredyt w Raiffeisen Digital Bank krok po kroku,
 • na co należy zwrócić uwagę przy wnioskowaniu.
Raiffeisen Digital Bank - proces wnioskowania krok po kroku

Kilka słów o banku

Pamiętacie taką markę jak Raiffeisen Bank Polska? Jeszcze kilka lat temu mogliśmy obejrzeć w telewizji liczne reklamy tego banku. Marka zaistniała na polskim rynku w 1991 roku, ale wycofała się z naszego kraju w 2018 roku. Bank powrócił do Polski w 2021 roku pod nową nazwą Raiffeisen Digital Bank. Właścicielem banku jest marka Raiffeisen Centrobank AG.

Oferta Raiffeisen Digital Banku

Raiffeisen Digital Bank obecnie przoduje w branży, jaką jest digital lending. Oznacza to, że głównym produktem banku jest pożyczka gotówkowa. Działa ona dokładnie tak samo jak kredyt gotówkowy, a wnioskowanie o nią jest bardzo wygodne i w pełni odbywa się przez internet.

Wnioskowanie krok po kroku

Zobaczmy teraz, w jaki sposób należy wnioskować krok po kroku, aby móc wziąć kredyt gotówkowy w Raiffeisen Digital Bank.

Krok 1 – Rozpoznaj swoje potrzeby

W Raiffeisen Digital Bank możesz wnioskować minimalnie o 5000 zł, a maksymalnie o 100 000 zł. Najkrótszy okres kredytowania wynosi 12 miesięcy, najdłuższy 120 miesięcy. Przeanalizuj ile potrzebujesz gotówki, czy pożądana kwota wystarczy, aby osiągnąć zamierzony cel, w jakim terminie najdogodniej byłoby Ci spłacać raty.

Krok 2 – Przygotuj dokumenty

W tym kroku omówimy potrzebną do wnioskowania dokumentację. Nie jest tego zbyt dużo, gdyż Raiffeisen Digital Bank nie obciąża swoich klientów nadmiernymi formalnościami, jednakże jest parę kwestii, o których koniecznie musisz pamiętać:

 1. Dowód osobisty – to podstawowy dokument, bez którego bank nie przyzna Ci pożyczki. Może to się wydawać banalne – przecież każdy posiada taki dokument – niemniej musisz pamiętać o tym, że dowód tożsamości musi być aktualny. Jeżeli akurat upływa termin dowodu, złóż wcześniej wniosek o wydanie nowego dowodu w odpowiednim urzędzie. Na nowy dowód będziesz musiał trochę poczekać, więc jeśli zdarzy się, że będziesz potrzebował gotówki na „już” to zawsze warto zawczasu sprawdzić aktualność dowodu.
 2. Regularne dochody. Raiffeisen Digital Bank jest sfokusowany na klientów indywidualnych uzyskujących wynagrodzenie z umowy o pracę, umowy zlecenie bądź umowy o dzieło. Jeśli nie posiadasz regularnych dochodów albo uzyskujesz bardzo niskie dochody, bank nisko oceni Twoją zdolność kredytową. Jeśli natomiast Twoje zatrudnienie jest stabilne, a dochody są na przyzwoitym poziomie, wówczas posiadasz wysoką zdolność kredytową. Im wyższa zdolność kredytowa tym większa szansa na uzyskanie kredytu.
 3. Konto w banku. Nie musisz posiadać konta akurat w Raiffeisen Digital Banku. Może to być jakikolwiek inny bank, byleby tylko Twoje konto obsługiwało transakcje w ramach bankowości elektronicznej. Warto o tym przypomnieć osobom starszym, które być może przyzwyczajone są do wnioskowania osobiście w placówkach i niezbyt pewnie poruszają się w internecie. Współcześnie praktycznie wszystkie konta mają też obsługę bankowości internetowej – jest więc to powszechnie dostępne, a obsługa takiego elektronicznego konta wcale nie jest trudna.

Krok 3 – Pobierz aplikację

Na stronie banku dostępna jest do pobrania aplikacja Raiffeisen Digital Bank. Umożliwi Ci ona wprowadzenie danych osobowych z dowodu osobistego, podanie kwoty, która Cię interesuje oraz wskazanie, jakie masz aktualnie źródła dochodu. Pamiętaj, że wnioskując o pożyczkę gotówkową dzięki aplikacji mobilnej robisz wszystko bez konieczności wychodzenia z domu. Zyskujesz więc wygodę oraz oszczędzasz czas. Aplikację możesz również pobrać na przykład za pośrednictwem Google Play. 

Źródło: opracowanie własne na podstawie Google Play

Krok 4 – Złóż wniosek

Sprawdź dokładnie nawet kilka razy, czy poprawnie wpisałeś dane. Jeżeli wszystko się zgadza i w Twojej głowie już na 100% zapadła decyzja o wzięciu kredytu to nie pozostaje Ci nic innego jak wysłać wniosek do Raiffeisen Digital Bank poprzez aplikację. Następnie otrzymasz zaproszenie do wideorozmowy z pracownikiem banku. Jest to potrzebne w celu weryfikacji tożsamości.

Źródło: opracowanie własne na podstawie strony interentowej Raiffeisen Digital Bank 

Krok 5 – Czekaj na decyzję

Bank poinformuje Cię, czy wszystko się zgadza. W trakcie oczekiwania na decyzję zweryfikowane zostaną podane przez klienta informacje. Wreszcie bank poinformuje Cię jaka jest jego decyzja w sprawie przyznania kredytu. Dzięki temu, że skorzystasz z aplikacji mobilnej Raiffeisen Digital Bank może przyznać Ci kredyt w bardzo krótkim czasie. Pozostanie Ci tylko złożyć podpis elektroniczny, aby otrzymać pieniądze na konto.

Krok 6 – Ciesz się dodatkową gotówką

Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, bank przeleje pieniądze na Twoje konto. Gratulacje! Właśnie udało Ci się zaciągnąć kredyt, dzięki któremu możesz zrealizować swój cel albo spełnić marzenia.

Zamierzasz wnioskować? Zwróć na to uwagę!

Na stronie Raiffeisen Digital Bank możesz skorzystać z kalkulatora, który pozwoli Ci się zorientować w ofertach. Pamiętaj, że nie zawsze tak, że przy tej samej kwocie kredytu będziesz ponosić takie samie koszty. Od czego to zależy i jak się to kształtuje? Tłumaczymy na przykładach.

Przykład 1. Pan Ludwik zamierza przeprowadzić remont mieszkania. Szykują się wielkie i gruntowne zmiany, w grę wchodzi zakup nowych mebli. Panu Ludwikowi brakuje do realizacji tego celu równe 30 000 zł. Decyduje się więc na zaciągnięcie pożyczki gotówkowej w Raiffeisen Digital Bank. Dochody, jakie posiada Pan Ludwik pozwalają mu na spłatę zobowiązania w ciągu 2 lat. Oto parametry tego kredytu według kalkulatora:

 • całkowita kwota kredytu = 30 000 zł,
 • liczba rat = 24
 • wysokość raty = 1366 zł,
 • prowizja = 0%,
 • całkowita kwota do spłaty = 32 787 zł,
 • całkowity koszt kredytu = 2787 zł

Przykład 2. Pani Antonina również ma potrzeby, które wymagają zaciągnięcia kredytu na kwotę 30 000 zł. Jednakże Pani Antonina planuje spłacać to zobowiązanie aż przez 8 lat. Wyniki kalkulatora:

 • całkowita kwota kredytu = 30 000 zł,
 • liczba rat = 96
 • wysokość raty = 434 zł,
 • prowizja = 0%,
 • całkowita kwota do spłaty = 41 692 zł
 • całkowity koszt kredytu = 11 692 zł

Jak widzimy koszty tych dwóch kredytów różnią się od siebie w sposób znaczny. Czy opłaca się Pani Antoninie spłacać kredyt, wprawdzie z ratą niższą o prawie 1000 zł, ale za to w okresie 4-krotnie dłuższym niż Pan Ludwik? Ostatecznie Pani Antonina zapłaci za ten kredyt 11 692 zł, a Pan Ludwik tylko 2787 zł. Różna w kosztach wynosi więc aż 8905 zł.

UWAGA! Na dzień publikacji artykułu Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) w Raiffeisen Digital Bank wynosiła 8,99%. 

Tagi: raiffeisenraiffeisen digital bankwniosekkredyt gotówkowy

Dodano: 18.03.2022

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top