Czy można dostać pożyczkę bez przelewu weryfikacyjnego?

Opublikowano: 24 Marzec 2021 Dagmara Konik 7 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Decydując się na pożyczkę online nigdzie nie można otrzymać pieniędzy tak szybko, jak w firmie pozabankowej. Sprawny proces od pierwszego do ostatniego kroku, pozwala nam w kilkanaście minut załatwić wszystkie formalności. Bez względu na to na jaki rodzaj pożyczki się zdecydujemy zawsze jednym z głównych wymagań będzie potwierdzenie naszej tożsamości. Jednym z najpopularniejszych sposobów na potwierdzenie danych osobowych jeszcze do niedawna było wykonanie przelewu weryfikacyjnego.

Czy można dostać pożyczkę bez przelewu weryfikacyjnego?

Jak działa weryfikacja za pomocą przelewu?

Po złożeniu przez nas wniosku o pożyczkę i wypełnieniu podstawowych danych, takich jak imię, nazwisko, data urodzenia i PESEL, zostaniemy poproszeni o to, by zrealizować przelew na małą kwotę (1 grosz lub 1 złoty), by potwierdzić, że jesteśmy tym za kogo się podajemy. System informatyczny pożyczkodawcy rozpozna nasze imię i nazwisko oraz dane adresowe w danych nadawcy przelewu i wtedy przechodzi do następnego kroku, którym jest sprawdzenie wnioskującego w bazach dłużników. Decyzję o przyznaniu pożyczki otrzymujemy dopiero po zaksięgowaniu dokonanego przez nas przelewu.

Pożyczki online - kwota: 3 300 zł, okres: 30 mies
Firmy pożyczkowe
Kwota pożyczki: 3 300 zł
Ilość rat pożyczki: 30 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
AxiCard (zobacz) 6,94 % 11,66 % 5,25 % 3 793,20 zł 126,44 zł Złóż wniosek
Kredyt Ok - Pożyczka Online (zobacz) 7,20 % 30,99 % 26,92 % 4 589,10 zł 152,97 zł Złóż wniosek
Profi Credit 7,98 % 42,26 % 38,00 % 5 038,50 zł 167,95 zł Złóż wniosek
Lonit - Pożyczka online (zobacz) 7,20 % 50,47 % 48,19 % 5 358,30 zł 178,61 zł Złóż wniosek
Takto Finanse - Pożyczka online (zobacz) 8,00 % 79,23 % 76,00 % 6 427,50 zł 214,25 zł Złóż wniosek
AASA Polska - Pożyczka online (zobacz) 8,00 % 90,33 % 86,72 % 6 819,00 zł 227,30 zł Złóż wniosek
Supergrosz - Pożyczka online (zobacz) 7,20 % 102,38 % 100,00 % 7 231,50 zł 241,05 zł Złóż wniosek

Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego

Pożyczka bez wykonywania przelewu jest doskonałą alternatywą dla osób, które nie mają możliwości wykonania takiego przelewu (np. w przypadku braku środków na rachunku lub dla osób nieposiadających konta). Instytucje pozabankowe udzielające finansowania mają w swojej ofercie szeroką gamę produktów.

Jakie, inne sposoby weryfikacji stosują, aby potwierdzić tożsamość swoich klientów?

Aplikacja typu Kontomatik lub Instantor

To aplikacje, które umożliwiają natychmiastowe wysłanie danych bezpośrednio do instytucji. Za ich pośrednictwem logujemy się do swojej bankowości internetowej.

Pożyczkodawca za pomocą aplikacji sprawdza czy dane personalne zdeklarowane przez nas w złożonym formularzu pożyczkowym są prawdziwe. Wiele instytucji nie sprawdza przy tym zawartości konta bankowego i dokonywanych na nim operacji.

Połączenie w aplikacji jest szyfrowane, dzięki czemu jest w pełni bezpieczne i wiarygodne. W tym przypadku wyboru tego sposobu weryfikacji niezbędne jest posiadanie konta bankowego. Możemy w ten sposób uniknąć wykonywania przelewu i jednocześnie przyspieszyć cały proces, gdyż nie musimy czekać na zaksięgowanie się przelewu i nasze dane trafią do pożyczkodawcy.

Weryfikacja tożsamości podczas rozmowy telefonicznej

Po wysłaniu wniosku o pożyczkę bez weryfikacji konta bankowego, skontaktuje się z nami telefonicznie konsultant firmy pożyczkowej. W celu ukończenia weryfikacji wniosku konieczne będzie podanie naszych danych osobowych oraz odpowiedzi na pytania weryfikatora. 

Weryfikacja danych w placówce pocztowej

Ten sposób weryfikacji danych dla osób zadłużonych, również tych z zajęciami komorniczymi. W takim przypadku korzystają one z wypłaty środków na podstawie czeku GIRO. Po wypełnieniu wniosku o pożyczkę i otrzymaniu decyzji pozytywnej otrzymujemy czek GIRO w formie elektronicznej (SMS-em lub pocztą elektroniczną) lub w formie papierowej.  Z tym czekiem udajemy się do najbliższego oddziału Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego, gdzie pracownik sprawdza zgodność naszych danych z dowodem osobistym i wypłaca środki z pożyczki. Dodatkowy plusem wyboru tej opcji wypłaty jest to, że czas realizacji czeku jest zdecydowanie krótszy niż czas oczekiwania na tradycyjny przelew bankowy.

Potwierdzenie danych przez kuriera

W tym wypadku po złożeniu wniosku online i pozytywnym jego rozpatrzeniu firma pożyczkowa wysyła na podany przez nas adres zamieszkania kuriera z umową do podpisania. Pracownik firmy kurierskiej sprawdza dane znajdujące się w naszym dowodzie osobistym z tymi podanymi na umowie. Jeśli będą się one zgadzały, da nam do podpisania umowę, którą później dostarczy pożyczkodawcy. Kurier przywożący nam umowę do podpisu nie przywozi z nią pieniędzy, a pożyczkodawca wypłaci nam przyznane środki dopiero po otrzymaniu od kuriera podpisanej przez nas umowy.

Pożyczka z obsługą domową

Oferują ją najczęściej firmy, które mają swoje oddziały lub przedstawicieli w całym kraju. Jest to forma pożyczki, przy której wszystkie formalności (podpisanie umowy, wypłata pożyczki jak i odbiór należnych rat) załatwiane są w miejscu zamieszkania klienta.

Aby skorzystać z tej opcji wnioskowania o pożyczkę najlepiej umówić wizytę przedstawiciela konkretnej firmy online lub wykonać telefon na jej infolinie i uzgodnić wizytę bezpośrednio z konsultantem. Usługa taka jest doskonałą opcją dla osób, które nie chcą podawać swoich danych w internetowym wniosku lub takich które nie posiadają konta w banku. To też świetne rozwiązanie dla osób starszych, które nie posiadają komputera, aby złożyć online wniosek o pożyczkę lub nie posiadają konta w banku, aby pożyczkodawca mógł przelać na nie pieniądze.

Podsumowanie

Firm pożyczkowych, które nie wymagają od swoich klientów wykonania przelewu weryfikacyjnego jest na rynku naprawdę wiele. Wszystkie wymienione wyżej formy weryfikacji są bardzo proste. Ci, którzy zdecydują się na inną formę potwierdzenia tożsamości niż przelew mają spory wybór. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zalecam zapoznać się dokładnie z tym co oferuje nam rynek pożyczek. Pamiętaj jednak, że nie ma pożyczek, w których nie ma żadnej metody weryfikacji Klienta.

Zaktualizowano: 14.09.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (3)


 • Avatar Fredro

  Fredro
  02.05.2021 19:14:21

  Człowiek dowiaduje się o nowych opcjach. Super!

  Odpowiedź
 • Avatar Mariusz

  Mariusz
  25.04.2021 08:55:47

  Chyba nie jest aż tak źle, jest kilka dobrych produktów bez robienia przelewu. Ja osobiście polecam TAKTO

  Odpowiedź
 • Avatar Team_Lider

  Team_Lider
  07.04.2021 09:17:54

  Jeśli chcemy uzyskać pilną pożyczkę to lepiej nie wybierać pożyczki z autoryzacją za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego. Najlepiej giro!

  Odpowiedź

Artykuły powiązane

Kontomatik. Co to jest, jak działa i dlaczego nie trzeba się go bać?

Kontomatik. Co to jest, jak działa i dlaczego nie trzeba się go bać?

19 Marzec 2021Autor: Dagmara Konik

Instytucje finansowe działające na rynku kredytów i pożyczek zawsze sprawdzają wiarygodność danych swojego klienta. Cześć z nich potwierdza dane klientów prosząc o wykonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości złotówki lub jednego grosza. Takie udogodnienia w procesie wnioskowania o pożyczkę sprawi(...)

Czytaj więcej
Pożyczka gotówkowa bez przelewu weryfikacyjnego – kiedy jest możliwa?

Pożyczka gotówkowa bez przelewu weryfikacyjnego – kiedy jest możliwa?

28 Wrz 2020Autor: Agata Dymara

Często można spotkać się z sytuacją, gdzie wnioskując o kredyt online pożyczkodawca prosi nas o dokonanie przelewu w wartość: 1 grosza. Tym sposobem firmy pożyczkowe weryfikują tożsamość klienta. Czy jednak jest możliwość uzyskania finansowania bez tej formalności? W poniższym artykule spróbujemy pr(...)

Czytaj więcej
Top