Gdzie dostane pożyczkę mając 18 lat?

Opublikowano: 19 Lis 2019 Urszula Sokół 4 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Wiek potencjalnego Klienta, to jedno z kryteriów branych pod uwagę przez Instytucje przy wnioskowaniu o pożyczkę. Zbyt niski może pożyczkobiorcę skreślić z możliwości otrzymania finansowania. Zbyt wysoki również. Jaki jest zatem optymalny wiek? Gdzie dostanę pożyczkę mając 18 lat?

Gdzie dostane pożyczkę mając 18 lat?

Dlaczego wiek jest ważny?

Pożyczanie pieniędzy wiąże się z odpowiedzialnością. Niezależnie od tego czy pożyczamy od rodziny, z banku, czy z instytucji pozabankowej druga strona musi nam zaufać, że oddamy pieniądze  w ustalonym terminie. My natomiast, jako pożyczkobiorcy, musimy po pierwsze wykazać się poczuciem obowiązku, i oddawać zobowiązanie terminowo. Po drugie musi nas być stać, aby spłacać dług. Po trzecie, powinniśmy się cieszyć na tyle dobrym zdrowiem, aby to nie stało na przeszkodzie do spłaty pożyczki

Za młody pożyczkobiorca?

Pierwszym progiem, który musi zostać przekroczony, aby mówić o wnioskowaniu o finanse jest próg pełnoletności. Wtedy uzyskujemy pełną zdolność do czynności prawnych, co oznacza, że możemy podpisać się pod umową pożyczkową. W praktyce jednak wiele instytucji nie zaakceptuje tak młodego pożyczkobiorcy. W wieku 18 lat bowiem często nie mamy jeszcze stałej pracy. Co więcej istnieje ryzyko, że młoda osoba lekkomyślnie podejdzie do spłaty zobowiązania. Nie oznacza to jednak, że nie znajdzie się oferta dla osoby w tym wieku. Provident, Euroloan, Hapipożyczki, LoanMe to popularne marki, które sfinansują 18 latka. 

Dlaczego sięgamy po pożyczkę wieku 18 lat?

W obecnych czasach liczy się dostępność produktu. Firmy pożyczkowe posiadają procesy przyjazne dla ludzi młodych. Aby wnioskować o finansowanie wystarczy posiadać smartfona. Łatwość procesu, dostępność, ale także rosnące potrzeby konsumpcyjne powodują, że po finansowanie częściej  sięgają nawet nastolatkowie. Banki mogą mieć problem ze sfinansowaniem nawet dwudziesto kilku latka – nie mówiąc o ludziach młodszych. Firmy pozabankowe nie są tak restrykcyjne w swoich ocenach, dlatego właśnie tam młodzi poszukują często finansowania.

Na jaką kwotę może liczyć 18 latek?

To, że 18 latek dostanie pożyczkę to jedno. Pytanie tylko, jak wysoką? W tym kontekście instytucje pozabankowe są dość liberalne i będą traktować 18 latka na równi z innymi Klientami. I tak np. w Euroloan możemy wnioskować o 40 000 PLN, w Hapipożyczki o 20 000. Provident sfinansuje osobę pełnoletnią na maksymalnie 15 000 PLN. Podobnie jest z okresem, który standardowo będzie się mieścił w przedziale 12 – 60 miesięcy w zależności od instytucji. Pomocna może okazać się też chwilówka, dostępna w wielu firmach pożyczkowych.

Najważniejsze kryteria

Na samym końcu dla Instytucji liczy się to, żeby Klient spłacił zobowiązanie. Spłata będzie możliwa tylko wtedy, jak będzie posiadał na to środki finansowe. Pożyczkobiorca powinien zatem posiadać jakieś źródło dochodu. Szczególnie w przypadku młodych osób instytucja pozabankowa będzie chciała zobaczyć jakieś zaświadczenie o zarobkach. Oczywiście, na oświadczenie również znajdziemy oferty – ale będą one znacznie niższe. 

Produkty dostępne na wnioskomat.com

Na wnioskomat.com Klient znajdzie produkty, w których można wnioskować o finansowanie od 18 roku życia. Co więcej, Klient będzie mógł skończyć proces zarówno w przyjaznym dla młodych ludzi procesie online, jak i tradycyjnym offline – czyli u Agenta kredytowego. Wystarczy wypełnić jeden wniosek i poczekać, aż system zwróci oferty z różnych firm. Przyjazny proces weryfikacji tożsamości oraz szybkie przelewy powodują, że pieniądze z pożyczki mogą znaleźć się na koncie Klienta nawet kilkanaście minut po wypełnieniu wniosku. 


 

Zaktualizowano: 02.09.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (0)


Artykuły powiązane

Kredyt bankowy, czy pożyczka pozabankowa. Co wybrać?

Kredyt bankowy, czy pożyczka pozabankowa. Co wybrać?

22 Sie 2019Autor: Urszula Sokół

Szeroka oferta na rynku finansowania nie zawsze działa na korzyść osoby, która stara się o kredyt lub pożyczkę. Oczywiście, można stwierdzić, że lepiej mieć wybór niż go nie mieć. Ale z drugiej strony łatwiej też wybrać spośród 15 ofert niż 150 ofert. Produkty dostępne dla konsumentów możemy podziel(...)

Czytaj więcej
Wiek pożyczkobiorcy - ile wynosi idealny wiek, aby wnioskować o kredyt lub pożyczkę?

Wiek pożyczkobiorcy - ile wynosi idealny wiek, aby wnioskować o kredyt lub pożyczkę?

09 Sie 2019Autor: Urszula Sokół

Sięgając po oferty finansowania zadajemy sobie zawsze jedno najważniejsze pytanie: Czy dostanę decyzję pozytywną w procesie wnioskowania o kredyt lub pożyczkę? Aby odpowiedzieć na to pytanie bank lub firma pozabankowa muszą dokonać oceny ryzyka. Ocena ryzyka to wielostopniowa weryfikacja nas ja(...)

Czytaj więcej
Czym różni się kredyt od pożyczki? Jakie znaczenie ta różnica ma dla konsumenta

Czym różni się kredyt od pożyczki? Jakie znaczenie ta różnica ma dla konsumenta

07 Sie 2019Autor: Urszula Sokół

Kredyt i pożyczka – pojęcia szeroko znane i często używane. Zdarza się, że wykorzystujemy je zamiennie. Mało kto jednak wie, że tak naprawdę oznaczają co innego, posiadają różnice i szereg cech, które charakteryzuje każde z nich. Co to za cechy? Jakie są różnice poiędzy kredytem i pożyczką?(...)

Czytaj więcej
Top