Gdzie możliwa jest pożyczka online bez BIK, KRD? Gdzie po pożyczkę online bez BIK?

Opublikowano: 24 Paź 2022 Dagmara Konik 10 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Czasami w naszym życiu pojawiają się problemy natury finansowej. Nawet, gdy ciężko pracujemy i tak może brakować na część potrzeb finansowych. Gdy chcemy spełnić oczekiwania własne czy innych osób, nie chcąc zostawać w tyle korzystamy z pożyczek, które pozwalają na zakup wymarzonych przedmiotów, które jakby się wydawało podniosą nasz status. Mogą pojawić się także niespodziewane kłopoty z regulowaniem pożyczek, które gdy mamy ich sporo, mogą doprowadzić do negatywnych wpisów w bazach. Warto jest wówczas rozejrzeć za pożyczką dla osób ze złą historią.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakim produktem finansowym jest pożyczka bez BIK,
  • gdzie szukać pożyczki dla zadłużonych,
  • czy spłacając obecnie długi masz szansę na uzyskanie pożyczki,
  • czy bank udzieli kredytu bez BIK.
Gdzie możliwa jest pożyczka online bez BIK, KRD? Gdzie po pożyczkę online bez BIK?

Pożyczka online bez BIK – na czym polega?

BIK – Biuro Informacji Kredytowej, które zajmuje się gromadzeniem i udostępnianiem danych dotyczących historii kredytowej klientów banków, firm pozabankowych oraz SKOK-ów. Istotne jest to, że trafiają tam dane dotyczące niespłaconych zobowiązań jak i opłacone w terminie, regularnie przez konsumenta, czyli wszystkie zobowiązania wobec instytucji finansowych.

Pożyczka online bez BIK to produkt finansowy, który stwarza możliwość uzyskania dodatkowych środków finansowych bez sprawdzania rejestrów w Biurze Informacji Kredytowej. Należy pamiętać, że dane zebrane w BIK są przechowywane przez okres 5 lat, więc jeśli ktoś ma w planach kredyt hipoteczny lub większą pożyczkę gotówkową to może nie otrzymać tego finansowania. Zaległości w bazach BIK przekreślają szanse na otrzymanie kredytu bankowego, ale firmy pożyczkowe liberalnie podchodzą do części klientów więc klient ze wpisami w bazach może uzyskać pożyczkę, w zależności do polityki instytucji finansowej.

Czy z zadłużeniem w KRD można otrzymać pożyczkę online?

Część osób posiada złą historię kredytową, ponieważ w przeszłości płaciło nieterminowo zobowiązania np. z tytułu rachunków. W ten sposób powstało zadłużenie u nich, które zostało wpisane do Krajowego Rejestru Długów. Konsumenci, którzy posiadają zadłużenie, ale spłacają je, mają realne szanse na to, że po spłacie zostaną w ciągu kilku dni usunięci z listy zadłużonych i otrzymają ponowną okazję na uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych.

Dla kogo pożyczka online bez sprawdzania BIK, czy KRD?

Najczęściej po pożyczki pozabankowe bez sprawdzania baz BIK czy KRD zgłaszają się osoby, które kiedyś nie spłacały zobowiązań w terminie lub takie, których łączne zaległości finansowe przekroczyły ich miesięczny dochód. Przez złą i nieuregulowaną historię kredytową nie mogą skorzystać z ofert kredytów bankowych. Dlatego poszukują alternatywnego wyjścia z sytuacji.

Często swoje kroki kierują w stronę osób prywatnych bądź firm parabankowych, które oferują pożyczki online dla osób zadłużonych w KRD lub widniejących w rejestrach BIK. Takie osoby są też bardzo podatne na wszelkie sugestie ze strony firm czy osób, które próbują je oszukać. Zwiedzeni ciekawą ofertą według nich często bez namysłu korzystają z niewiarygodnych ofert pożyczek. Warto się wcześniej zastanowić nad swoją decyzją i nie korzystać z niesprawdzonych źródeł. Firmy pozabankowe są objęte kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego, więc nie trzeba się obawiać oszustwa. Zapewnia bezpieczeństwo transakcji, stabilność i przejrzystość.

Pożyczka online bez BIK i KRD – gdzie można ją uzyskać?

Pożyczkę online bez BIK i KRD uzyskamy wnioskując online w firmie pożyczkowej. Wystarczy wyszukać w Internecie usługodawcy, który proponuje szybkie pożyczki online dla zadłużonych i z wpisami w bazy BIK, zarejestrować się na tej stronie i wypełnić wniosek. Ważne, żeby nie ukrywać swojego zadłużenia, staniemy się wówczas wiarygodni dla firmy pozabankowej. Reszta zależy już zdecydowanie od decyzji firmy pożyczkowej, jeśli wyda pozytywną opinię, to całkiem prawdopodobne, że otrzymamy środki finansowe po krótkiej chwili.

Alternatywą do samotnego poszukiwania ofert jest skorzystanie z platform sprzedażowych, które w ostatnim czasie zyskały dużą popularność wśród pożyczkobiorców. Jedną z nich jest platforma wnioskomat.com, która wspomaga klienta na etapie poszukiwania ciekawej oferty, jak również daje wiele korzyści. Pożyczkobiorca wypełnia jeden wniosek i otrzymuje oferty kilku instytucji finansowych.

Czy w banku uzyskamy kredyt bez BIK i KRD?

Niestety, jeśli chodzi o banki to absolutnie nie jest możliwe, abyśmy uzyskali tam zobowiązanie bez sprawdzania BIK i KRD. Banki w praktyce zawsze dokonują oceny zdolności kredytowej, a na nią wpływa także wiarygodność i wypłacalność klienta, co jest sprawdzane w bazach dłużników. Chcąc zaciągnąć zobowiązanie bez sprawdzania historii kredytowej musimy sięgnąć tylko i wyłącznie po pożyczkę pozabankową.

Pożyczka online bez BIK - jak to wygląda w praktyce?

Przede wszystkim zaciągając pożyczkę online wszystko trwa bardzo szybko i potrzebne jest jedynie minimum formalności. Pieniądze możemy mieć na koncie jeszcze tego samego dnia, a nawet już po 15 minutach od złożenia wniosku. Co równie ważne często takie wnioskowanie nie wymaga od klienta przedpłat weryfikacyjnych pożyczki. Często jest tak, że instytucja finansowa wymaga, abyśmy przelali symboliczne 1 zł w celu weryfikacji (później ta złotówka jest nam zwracana). W przypadku pożyczek bez BIK możemy je zaciągnąć, nawet jeśli na koncie mamy 0 zł.

Mam długi. Czy dostanę pożyczkę bez BIK?

Dobra wiadomość jest taka, że pożyczkę bez BIK mogą otrzymać także osoby, które obecnie spłacają zadłużenia. Taki produkt to pożyczka konsolidacyjna. Pozwala nam ona zebrać dwa lub więcej zobowiązań w jedno i dzięki temu spłacamy jedną ratę. Wówczas okres spłaty nam się wydłuża, a rata jest niższa niż suma wcześniejszych spłat. Obecnie na rynku możesz znaleźć bez większych problemów podmiot, który oferuje pożyczki konsolidacyjne bez BIK.

Pożyczka bez BIK i KRD - na co zwrócić uwagę?

Często jest tak, że gdy chcemy zaciągnąć pożyczkę, a mamy złą historię kredytową to od razu chcemy brać tę pożyczkę, którą nam dają. Niestety, nie jest to zbyt rozsądne. Nawet jeśli firma pożyczkowa oferuje nam pożyczkę bez BIK to i tak musimy zwracać uwagę na parametry tego zobowiązania. Będą to:

  • RRSO - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania,
  • całkowita kwota pożyczki,
  • całkowity koszt pożyczki,
  • okres kredytowania,
  • wysokość raty,
  • prowizja.

Pamiętajmy, że w zależności od oferty możemy się spotkać z nieco odmiennym nazewnictwem. I tak na przykład niekiedy całkowita kwota pożyczki podawana jest jako całkowita kwota kredytu - nazwa inna, ale parametr jest ten sam i dotyczy tego samego aspektu (podobnie całkowity koszt pożyczki to całkowity koszt kredytu).

Podsumowanie

Jeśli posiadamy zadłużenie i jesteśmy w trudnej sytuacji to wcale nie jesteśmy z góry skreśleni, ciągle mamy szansę na otrzymanie pożyczki online. Pomoże nam w tym pozabankowa szybka pożyczka online. Jednak koszty około pożyczkowe mogą być wysokie. Zawsze jest to jednak wyjście z sytuacji. Tym bardziej, że ze złą historią kredytową czy sporym zadłużeniem nie mamy możliwości ubiegania się o kredyt bankowy.

Warto się zastanowić nad poprawą swojej zdolności kredytowej, która pozwoli spłacić długi, a to z kolei oczyści naszą historię kredytową i otworzą się przed nami drzwi do uzyskania dodatkowego finansowania. Czy nie byłoby miło, gdyby w rejestrach BIKu widniały tylko terminowo spłacone rachunki czy raty? Warto przeanalizować swoją zdolność kredytową, by tworzyć pozytywną historię kredytową i mieć szansę na pożyczkę lub kredyt.

Tagi: pozyczka konsolidacyjnapożyczka onlinekrdrrsobik

Dodano: 19.05.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top