Kredyt gotówkowy na oświadczenie 2020. W jakim banku można go otrzymać?

Opublikowano: 15 Wrz 2020 Urszula Sokół 8 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytu Gotówkowego

Kredyty gotówkowe są często wybieraną formą finansowania potrzeb gospodarstwa domowego. Stanowią one źródło realizacji wielu naszych planów, pomysłów, czy marzeń. Zanim jednak będziemy się cieszyć zrealizowanym marzeniem konieczne jest przejście przez proces uzyskania kredytu. I tutaj miłe zaskoczenie! Często mówi się o czasochłonnych i żmudnych procedurach bankowych. Otóż nie! Są kredyty gotówkowe i pożyczki na dowód, które można uzyskać bez przestawiania dokumentów z długiej listy wymaganych.

Kredyt gotówkowy na oświadczenie 2020. W jakim banku można go otrzymać?

Czym jest kredyt gotówkowy na oświadczenie?

Kredyt gotówkowy na oświadczenie jest odpowiedzią wielu banków i instytucji finansowych na potrzeby klientów szukających szybkiego finansowania bez dodatkowych formalności. Jest to produkt finansowy, gdzie aspekt dokumentacji wymaganej przez bank został ograniczony do minimum. Klient nie musi przedstawiać żadnych dokumentów potwierdzających wysokość otrzymywanych dochodów. Często wystarczy samo oświadczenie, które jest drukiem bankowym, gdzie klient swoim podpisem potwierdza fakt uzyskiwania dochodu i jego wysokość. Część banków zawiera takie oświadczenie w treści wniosku kredytowego.

Produkt ten powstał jako odpowiedź dla klientów posiadających trudności z udokumentowaniem dochodu zarówno ze względu na nieszablonowość osiąganego dochodu np. z tytułu różnego rodzaju umów współpracy. Kredyt na oświadczenie będzie też idealnym produktem w sytuacji, gdy standardowe dokumenty dochodowe nie są dostępne „od ręki” np. gdy pracujemy w oddziale firmy, a sprawy związane z wydawaniem zaświadczeń o zarobkach i zatrudnieniu załatwia centrala firmy. W takiej sytuacji nawet jeśli elektronicznie wyślemy zaświadczenie musimy czekać na otrzymanie przesyłką pocztową lub kurierską dokumentu zaświadczenia, które potem przekażemy do banku. Na to wszystko trzeba czekać, a czasami są takie decyzje finansowe czy zakupy, na które środków potrzebujemy tu i teraz.

Co będzie potrzebne, aby uzyskać pożyczkę na dowód?

Chęci, chęci i jeszcze raz chęci chciałoby się podsumować. Aby uzyskać pożyczkę na dowód oprócz potrzeb finansowych klienta wymagane jest podpisanie wniosku w oddziale banku lub wypełnienie formularza on-line. We wniosku wskazujemy swoje dane osobowe oraz oświadczamy dane dotyczące dochodu: jego wysokość, źródło, okres uzyskiwania dochodu.

Należy jednak pamiętać, że składane dane muszą być zgodne z prawdą. Fakt ubiegania się o pożyczkę na oświadczenie nie zwalnia nas z odpowiedzialności w zakresie przekazywania nieprawdziwych danych do banku. Jak również należy pamiętać, że bank ma prawo weryfikacji naszego oświadczenia w zakładzie pracy np. w formie telefonicznej rozmowy z przedstawicielami działu kadr naszej firmy. To, że wnioskujemy o produkt na oświadczenie nie znaczy, że bank czy inna instytucja finansująca bezkrytycznie przyjmie jego formę, bez żadnej weryfikacji. Podawanie danych niezgodnych z prawdą może skończyć się odmową dla wniosku, a klient będzie postrzegany jako niewiarygodny dla przyszłego finansowania.

Sporą popularnością cieszy się finansowanie na oświadczenie dla grup zawodowych. Z tej opcji mogą skorzystać przedstawiciele tzw. „budżetówki” pracujący na umowach czy kontraktach we wszelkiego rodzaju urzędach oraz przedstawiciele tzw. „wolnych zawodów”. Banki na podstawie ogólnodostępnych danych dotyczących poziomu wynagrodzeń na danym stanowisku przyjmują określony dochód, jaki może zarabiać np. pracownik urzędu na deklarowanym stanowisku i na tej podstawie mogą dokonać analizy zdolności kredytowej. Wówczas dokumenty, jakie są wymagane do uzyskania finansowania to dowód osobisty oraz potwierdzenie faktu wykonywania określonego zawodu czy zajmowanego stanowiska.

Od czego będzie zależeć kwota kredytu?

Warto zwrócić uwagę na kwoty, jakie możemy uzyskać w procesie na oświadczenie. W przypadku banków wartości te ściśle wynikają z przepisów obowiązujących banki i odgórnych regulacji. Kwota kredytu na oświadczenie jest oparta jest o krotność przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. W większości banków stosuje się zasadę, że klient nie posiadający relacji z bankiem może ubiegać się o jednokrotność przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, a tzw. „klient znany” może uzyskać nawet sześciokrotność przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Pod pojęciem posiadania relacji z bankiem większość przyjmuje posiadanie aktywnego kredytu lub kredytu zamkniętego w okresie ostatnich 6 miesięcy, który był terminowo obsługiwany.

W przypadku instytucji finansowych innych niż banki polityka oferty na oświadczenie jest regulowana wewnętrzną polityką instytucji. Oznacza to, że osoby odpowiedzialne za konstrukcje oferty same decydują, jakie kwoty klienci instytucji mogą uzyskać bez dokumentowania dochodu. Rozpiętość kwot jest bardzo duża od tysiąca złotych nawet do 10 000,00 zł bez przedstawiania dodatkowych dokumentów. Często kryterium uzyskania pożyczki jest rzetelność w spłacie poprzednich. Po raz kolejny przekonujemy się, że warto być rzetelnym kredytobiorcą!

Jak wyglądają pożyczki na raty przez internet?

Pożyczki, które wykorzystywane są w finansowaniu zakupów on-line to również spory dział kredytów na oświadczenie. Korzystając z platform zakupowych czy większych sklepów on-line zależy nam na szybkim uzyskaniu finansowania na dany zakup, gdzie przedstawianie długiej listy dokumentów byłoby bezcelowe. Stąd też wiele firm zajmujących się sprzedażą on-line zawarło umowy z bankami i firmami pożyczkowymi, które oferują szybkie finansowanie na oświadczenie.

To tutaj najczęściej możemy spotkać się z uproszczonymi procedurami w zakresie dokumentowania dochodu ponieważ ubiegamy się o tzw. kredyt ratalny, czyli powiązany z zakupem określonego przedmiotu. Po uzupełnieniu naszego koszyka zakupów – często trzeba spełnić kryterium określonej kwoty – wypełniamy prosty formularz dotyczących naszych danych osobowych i naszego źródła dochodu i w ciągu kilku minut dostajemy zwrotnie decyzje kredytową, która jeśli jest pozytywna jest równoznaczna z finansowaniem naszych zakupów. Dokumenty kredytowe m.in. umowę pożyczki czy harmonogram możemy otrzymać drogą elektroniczną lub wraz z przesyłką. To tutaj stosuje się również nowoczesne metody zatwierdzenia przez klienta umowy kredytowej np. poprzez podanie kodu z dedykowanej wiadomości sms. Oczywiście klient uprzednio ma możliwość zapoznania się z kompletem dokumentów i ich treścią.

Zalety kredytu bez zaświadczeń

 • Brak zbędnych dokumentów.
 • Szybki proces.
 • Możliwość finansowania zakupów on-line.
 • Środki dostępne w bardzo krótkim czasie od złożenia wniosku.

Aby przekonać się o dostępnych ofertach zapraszamy do złożenia wniosku!

Zaktualizowano: 12.10.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (10)


 • Avatar kaska

  kaska
  14.02.2021 19:49:08

  a co jesli podam mniej niz faktycznie dostaje?????

  Avatar Urszula Sokół

  Urszula Sokół Autor kaska
  17.11.2020 15:52:24

  Dochody należy podawać zgodnie z prawdą. Mniejszy dochód to mniejsza zdolność kredytowa i np. mniejsza kwota kredytu.

 • Avatar Kamil

  Kamil
  06.02.2021 19:22:24

  Najlepsze są pożyczki przez internet, bez dodatkowych dokumentów.

  Odpowiedź
 • Avatar lolek

  lolek
  31.01.2021 10:26:08

  u mnie w pracy na zaświadczenie czeka się prawie dwa tygodnie. Gdyby nie kredyty na oświadczenie to byłoby kiepsko.

  Odpowiedź
 • Avatar pilot

  pilot
  27.01.2021 12:31:45

  dużo kredytów na oświadczenie jest w interencie

  Odpowiedź
 • Avatar Roman

  Roman
  13.01.2021 22:24:48

  Ile dochodu mogę najwięcej oświadczyć?

  Avatar Urszula Sokół

  Urszula Sokół Autor Roman
  14.01.2021 00:25:59

  Dochód należy oświadczyć zgodnie z prawdą. Bank ma prawo weryfikacji wartości dochodów zawartych w oświadczeniu.

 • Avatar zyzik

  zyzik
  17.11.2020 09:49:22

  dobrze, ze teraz jest łatwiej o kredyty i nie trzeba tyle papierów dawać

  Odpowiedź
 • Avatar Dorota

  Dorota
  28.10.2020 11:11:32

  Czy oświadczenie muszę mieć ze sobą? Mam je wywpisać ręcznie?

  Avatar Urszula Sokół

  Urszula Sokół Autor Dorota
  28.11.2020 16:14:16

  Druki oświadczenia o dochodach zwykle stanowią element wniosku kredytowego. Nie ma potrzeby przygotowania dodatkowego dokumentu.

Top