Kredyt na oświadczenie - czy jest możliwy?

07 Kwi 2020 Anna Szuberla 4 min. czytania

Kategoria: KredytyPożyczkiPożyczki pozabankowe

W internecie spotkamy sporo reklam z informacją, że możemy wziąć kredyt na oświadczenie. Faktycznie, jest to możliwe. Nie dla każdego jednak, nie zawsze i nie w każdym banku. W jakich sytuacjach bank da nam finansowanie bazująć jedynie na naszym oświadczeniu co do osiąganych dochodów? Sprawdzmy.

Czym jest kredyt?

Na pewno należy odróżnić pojęcie kredyt od pojęcia pożyczka i wtedy przekonamy się, że łatwiej o pożyczkę na oświadczenie, niż o kredyt na oświadczenie. Jest kilka różnic pomiędzy ww. pojęciami. Przede wszystkim kredyt regulowany jest przepisami kodeksu cywilnego oraz ustawą o kredycie konsumenckim i prawem bankowym. Natomiast pożyczka regulowana jest przepisami kodeksu cywilnego oraz ustawą o kredycie konsumenckim. Kredytu może udzielić bank lub SKOK, natomiast pożyczki może udzielić bank, ale również osoba fizyczna lub przedsiębiorca.

Tych różnic jest więcej, jednak w kontekście kredyty na oświadczenie ważną kwestią jest fakt, bank musi dostosować się do regulacji prawa bankowego i różnych rekomendacji, natomiast przedsiębiorca lub instytucja pożyczkowa ustala wartość pożyczki na oświadczenie w ramach swojego modelu biznesowego.

RANKING KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH wnioskomat.com KWIECIEŃ 2020 (dla kwoty 50 000 PLN na okres 60 miesięcy)

bnp praibas

1114,84

Rata

7,99%

Oprocentowanie

9,99%

Prowizja

12,90 %

RRSO
alior logotyp

1165,84

Rata

9,99%

Oprocentowanie

8,99%

Prowizja

15,04%

RRSO
getin logotyp

1179,99

Rata

9,99%

Oprocentowanie

9,99%

Prowizja

15,70%

RRSO

Kredyt na oświadczenie dla stałych klientów

Coraz więcej banków oferuje kredyt gotówkowy na oświadczenie dla stałych klientów. Za pomocą kilku kliknięć i wpisaniu danych, stajemy się posiadaczami wnioskowanej kwoty. Dzieje się tak dlatego, że bank ma dostęp do Naszych danych oraz do historii konta i wszystkich operacji (w tym wpływów wynagrodzenia) i na podstawie tego jest w stanie szybko ocenić Naszą zdolność kredytową.

Nie ma prostszego rozwiązania, jak regularne wpływy na konto w banku i w perspektywie możliwość otrzymania kredytu na oświadczenie i bez wychodzenia z domu.

Pamiętajmy jednak, aby dane we wniosku wypełniać zgodnie z prawdą i bez zbędnego „ubarwiania” Naszych dochodów, gdyż każdy bank podejmuje analizę Naszych wpływów i wydatków. Niewykluczone też, że zdecyduje się na potwierdzenie Naszego zatrudnienia.

Dla profesjonalistów na preferencyjnych warunkach

Osoby wykonujące tzw. zawody zaufania publicznego, czyli na przykład lekarze, prawnicy, nauczyciele czy architekci, mogą liczyć na specjalne warunki bankowe. Polegają one bądź to na uproszczonej procedurze w banku, bądź na korzystniejszych warunkach cenowych. Lista zawodów, pozwalających zakwalifikować danego przedsiębiorcę do grona tzw. profesjonalistów może różnić się nieco w zależności od banku. W każdym przypadku do tego grona zostaną zaliczeni lekarze, stomatolodzy, radcy prawni, notariusze, adwokaci i komornicy. Najczęściej z ofert dla profesjonalistów będą mogli skorzystać także weterynarze, farmaceuci, architekci, księgowi prowadzący licencjonowane biura rachunkowe, doradcy podatkowi, rzeczoznawcy majątkowi, biegli rewidenci, geodeci, a także tłumacze przysięgli. W niektórych, choć rzadszych przypadkach, będą to także fizjoterapeuci, psycholodzy, położne, zarządcy nieruchomości, nauczyciele oraz inspektorzy budowlani. Co istotne, bank będzie wymagał jedynie potwierdzenia, że dana osoba posiada uprawnienia do wykonywania zawodu, a dochód wyliczany jest na podstawie estymacji.

oświadczenie

Pożyczka pozabankowa na oświadczenie

Od kilu lat na rynku polskim, coraz większym zainteresowaniem cieszą się pożyczki na oświadczenie oferowane przez instytucje pożyczkowe. Rekordziści na rynku pozabankowym oferują nawet 25 000 PLN na oświadczenie. Aby otrzymać pożyczkę wystarczy wejść na stronę firmy pożyczkowej lub na stronę wnioskomat.com, wybrać kwotę i okres spłaty, a następnie wypełniając formularz wysłać go do pożyczkodawców. Cały proces trwa kilka minut, a pieniądze są dostępne na rachunku bankowym pożyczkobiorcy jeszcze tego samego dnia.

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena artykułu / gł.

Komentarze (0)


Top