Szukając finansowania w sektorze pozabankowym często można spotkać się z ofertami pożyczki pod zastaw nieruchomości. Warto pamiętać, że oferty takich pożyczek nie są przeznaczone jedynie dla osób, które wyczerpały inne możliwości uzyskania dodatkowej gotówki. Taka opcja to dobry sposób na uzyskanie wyższej kwoty czy korzystniejszych warunków niż przy kredycie bez zabezpieczenia. W poniższy artykule postaram się przybliżyć tę formę finansowania.
Z tego artykułu dowiesz się:
Spis treści
Oczywiście kluczowym aspektem podczas wnioskowania o taki rodzaj finansowania jest posiadanie nieruchomości. Tak naprawdę w większości firm jeśli taki warunek został spełniony możemy liczyć, że taką pożyczkę otrzymamy. Warto pamiętać, iż nieruchomość powinna być uregulowana prawnie, czyli powinniśmy być jej właścicielami i widnieć w księdze wieczystej. Nie możemy wnioskować o pożyczkę pod zastaw mieszkania, które np. mamy zapisane w spadku, ponieważ na daną chwilę mieszkanie nie należy do nas.
Co więcej pożyczka pod zastaw nieruchomości jest doskonałą alternatywną dla osób, które są w trudnej sytuacji finansowej. Brak zdolności, zaległości w spłatach bieżących zobowiązań, czy wiele zapytań w BIKu nie stanowią dla firm pozabankowych przeszkody w udzieleniu nam finansowania. Wszystkie te aspekty podczas wnioskowania są na drugim planie, ponieważ firma zabezpiecza się na naszej nieruchomości. To w znaczy sposób minimalizuje ryzyko nieterminowego regulowania przez nas naszego zobowiązania.
Pamiętać jednak należy, żeby rozważnie podejmować decyzje o pożyczce pod zastaw nieruchomości, ponieważ jeśli nasza sytuacja finansowa jest naprawdę ciężka, przy braku spłaty takiego zobowiązania zgodnie z umową możemy stracić naszą nieruchomość. Myślę, że warto w tym miejscu również nadmienić, iż zastawiona nieruchomość, przez cały okres finansowania może być użytkowana przez wnioskującego o pożyczkę.
Warto się również zaznaczyć, że pożyczka pod zastaw nieruchomości może być doskonałym produktem dla przedsiębiorców. Obecnie ta grupa boryka się z wieloma problemami, a finansowanie nie zawsze jest w pełni dostępne dla wszystkich branż. Często przedsiębiorcy posiadają wiele nieruchomości, które mogą stać się przedmiotem zabezpieczenia dając tym samym zastrzyk gotówki dla firmy.
Wnioskując o pożyczkę pod zastaw nieruchomości musimy liczyć się z tym, że będzie należało przygotować i przedstawić dokumenty. Możemy zostać poproszeni o:
Być może wnioskowanie pod zastaw czegoś tak wartościowego, jak nasze mieszkanie czy dom wydawać się ryzykowanym pomysłem. Na pewno pamiętać musimy, aby dobrze zweryfikować firmę, która finansowania nam udzieli. Rekomendujemy współpracę ze znanymi markami, które działają na rynku od wielu lat i mogą pochwalić się gronem zadowolonych Klientów. Warto przed ostateczną decyzją przyjrzeć się zarówno zaleta, jak i wadą takiej formie finansowania:
Zalety
Wady
Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest doskonałą formą finansowana dla osób, które mogą nie dostać pożyczki w tradycyjny sposób. Brak zdolności, kiepska historia kredytowa nie będą blokowały możliwości uzyskania pożyczki. Pamiętać jednak musimy, żeby jak zawsze mierzyć nasze siły na zamiary i nie decydować się na pożyczkę pod zastaw jeśli nie stać będzie nas na spłatę raty. Mimo, iż to nie jest celem takich firm możemy mieć problemy z utrzymaniem własności nieruchomości.
SPRAWDŹ TAKŻE
Jeśli nie masz własnej nieruchomości, ale interesuje Cię zobowiązanie z zabezpieczeniem hipotecznym, to możesz szukać rozwiązania w instytucji bankowej. Jak to możliwe? Na rynku istnieje oferta, gdzie możesz wziąć kredyt hipoteczny z banku z ustanowieniem zabezpieczenia na nieruchomości należącej do osoby trzeciej. Taką ofertą ma chociażby Alior Bank. Sprawdź już teraz:
Dodano: