Sylwester na kredyt. Czy to możliwe?

Opublikowano: 31 Gru 2019 Anna Szuberla 3 min. czytania

Kategoria: Aktualności finansowe

Święta, Święta i po Świętach… Połowa Polaków odczuwa skutki nadmiernych świątecznych wydatków jeszcze przez dwa, trzy miesiące po Gwiazdce.

Sylwester na kredyt. Czy to możliwe?

Jedyny taki dzień w roku

A przed Nami ostatnia, najważniejsza i najbardziej symboliczna noc, kiedy to żegnamy stary rok i wkraczamy w nowe i nieznane. Większość z nas planuje dobrze się bawić i wydać na to ponad 300 zł. Dwie trzecie Polaków spędzi Sylwestra na domówkach i balach, dlatego najwięcej wydamy na wystawny stół i strój – wynika z badania wykonanego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

gdzie sylwester

Czy sylwestrowe wydatki mogą oznaczać problem?

W wynikach badania dodano, że dla blisko 9 proc. z nas sylwestrowe wydatki mogą się stać powodem finansowych problemów. Równie duży odsetek nie jest w stanie przewidzieć, czy oprócz miłych wspomnień, po zabawie nie zostanie mu dziura w domowym budżecie. Jak powiedziała PAP Halina Kochalska z BIG InfoMonitor, blisko co jedenasty Polak spodziewa się kłopotów finansowych w związku z wydatkami na zabawę sylwestrową: "Odsetek osób, które mają taki problem po Świętach Bożego Narodzenia jest jeszcze wyższy i wynosi prawie 17 proc. To spiętrzenie wydatków przekłada się na kondycję domowych budżetów".

Gdzie Polacy szukają finansowania? Sylwester na kredyt na 4 i 5 pozycji

Co trzeci Polak sięgnie do oszczędności, a co jedenasty będzie pożyczać w banku, firmach pożyczkowych i od rodziny:

z jakich środków

Skąd pieniądze na świąteczno-noworoczny czas? W pierwszej kolejności Polacy sięgną po pieniądze ze środków bieżących, np. z pensji. Nie obędzie się też bez naruszenia oszczędności, po które sięgnie co trzeci Polak. Ponad 8 proc. wykorzysta pieniądze z Programu 500+. 7 na 100 Polaków, nieznacznie więcej niż przed rokiem, zapowiada, że skorzysta z kredytu gotówkowego lub pożyczki od instytucji finansowych. Najwięcej osób – 36 proc. – potrzebuje na święta między 1000 a 2000 zł. Co dziesiątemu wystarczy, że pożyczy 500 zł, co piątemu od 500 do 1000 zł, podobnie też blisko co piątemu potrzeba od 2000 do 3000 zł. Zapotrzebowanie na kwoty powyżej 3000 zł występuje rzadziej, rozważa je co ósmy ankietowany. Niewysokie sumy powodują, że ruch poszukujących przedświątecznego finansowania rozłoży się niemal równo między bankami a firmami pożyczkowymi. Poza tym dwie osoby na 100 zwrócą się o pomoc do rodziny, a jedna na 100 zapowiada, że poradzi sobie, przesuwając płatność czynszu czy innych rachunków na kolejne miesiące.

Dla tych, którzy nie chcą jednak korzystać z pomocy rodziny, zachęcamy do zapoznania się z ofertą pożyczek dostępnych na naszej stronie.

Tu ranking pożyczek

Cały proces można rozpocząć online, poprzez stronę wnioskomat.com, a podpisanie umowy kredytowej może odbyć się u certyfikowanego Agenta, który dodatkowo doradzi, czy wybrać taką, czy też inną formę kredytowania.

 

Zaktualizowano: 06.09.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (0)


Artykuły powiązane

O co pytać doradcę, gdy starasz się o kredyt gotówkowy?

O co pytać doradcę, gdy starasz się o kredyt gotówkowy?

20 Maj 2021Autor: Sylwia Chrószcz

Starając się o kredyt gotówkowy nikt nie wymaga od nas byśmy byli specjalistami i wszystko wiedzieli na ich temat. Biorąc kredyty gotówkowe mamy doradców, którzy mają wiedzę i doświadczenie, zawsze chętnie odpowiedzią na nasze pytania i rozwieją jakiekolwiek wątpliwości. Ale o co należy spotkać dora(...)

Czytaj więcej
Jakie warunki musisz spełniać, aby dostać kredyt gotówkowy?

Jakie warunki musisz spełniać, aby dostać kredyt gotówkowy?

08 Wrz 2020Autor: Aleksandra Jakubowska

Uzyskanie kredytu gotówkowego starszym pokoleniom może kojarzyć się z mnóstwem dokumentów, długim okresem czekania na decyzję, a czasami też konieczności dołączenia poręczycieli do wniosku. Dziś uzyskanie kredytu jest o wiele prostsze. W wielu przypadkach kredyt dostępny jest on-line, bez wychodzeni(...)

Czytaj więcej
Top