Sylwester na kredyt. Czy to możliwe?

Opublikowano: 31 Gru 2019 Anna Szuberla 3 min. czytania

Kategoria: PożyczkiChwilówkiKredyty

Święta, Święta i po Świętach… Połowa Polaków odczuwa skutki nadmiernych świątecznych wydatków jeszcze przed dwa, trzy miesiące po Gwiazdce.

Jedyny taki dzień w roku

A przed Nami ostatnia, najważniejsza i najbardziej symboliczna noc, kiedy to żegnamy stary rok i wkraczamy w nowe i nieznane. Większość z nas planuje dobrze się bawić i wydać na to ponad 300 zł. Dwie trzecie Polaków spędzi Sylwestra na domówkach i balach, dlatego najwięcej wydamy na wystawny stół i strój – wynika z badania wykonanego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

gdzie sylwester

Czy sylwestrowe wydatki mogą oznaczać problem?

W wynikach badania dodano, że dla blisko 9 proc. z nas sylwestrowe wydatki mogą się stać powodem finansowych problemów. Równie duży odsetek nie jest w stanie przewidzieć, czy oprócz miłych wspomnień, po zabawie nie zostanie mu dziura w domowym budżecie. Jak powiedziała PAP Halina Kochalska z BIG InfoMonitor, blisko co jedenasty Polak spodziewa się kłopotów finansowych w związku z wydatkami na zabawę sylwestrową: "Odsetek osób, które mają taki problem po Świętach Bożego Narodzenia jest jeszcze wyższy i wynosi prawie 17 proc. To spiętrzenie wydatków przekłada się na kondycję domowych budżetów".

Gdzie Polacy szykają finansowania? Sylwester na kredyt na 4 i 5 pozycji

Co trzeci Polak sięgnie do oszczędności, a co jedenasty będzie pożyczać w banku, firmach pożyczkowych i od rodziny:

z jakich środków

Skąd pieniądze na świąteczno-noworoczny czas? W pierwszej kolejności Polacy sięgną po pieniądze ze środków bieżących, np. z pensji. Nie obędzie się też bez naruszenia oszczędności, po które sięgnie co trzeci Polak. Ponad 8 proc. wykorzysta pieniądze z Programu 500+. 7 na 100 Polaków, nieznacznie więcej niż przed rokiem, zapowiada, że skorzysta z kredytu gotówkowego lub pożyczki od instytucji finansowych. Najwięcej osób – 36 proc. – potrzebuje na święta między 1000 a 2000 zł. Co dziesiątemu wystarczy, że pożyczy 500 zł, co piątemu od 500 do 1000 zł, podobnie też blisko co piątemu potrzeba od 2000 do 3000 zł. Zapotrzebowanie na kwoty powyżej 3000 zł występuje rzadziej, rozważa je co ósmy ankietowany. Niewysokie sumy powodują, że ruch poszukujących przedświątecznego finansowania rozłoży się niemal równo między bankami a firmami pożyczkowymi. Poza tym dwie osoby na 100 zwrócą się o pomoc do rodziny, a jedna na 100 zapowiada, że poradzi sobie, przesuwając płatność czynszu czy innych rachunków na kolejne miesiące.

Dla tych, którzy nie chcą jednak korzystać z pomocy rodziny, zachęcamy do zapoznania się z ofertą pożyczek dostępnych na naszej stronie.

Tu ranking pożyczek

Cały proces można rozpocząć online, poprzez stronę wnioskomat.com, a podpisanie zawarcie umowy może odbyć się u certyfikowanego Agenta, który dodatkowo doradzi, czy wybrać taką, czy też inną formę kredytowania.

 

Zaktualizowano: 03.09.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (0)


Top