Gdzie można otrzymać kredyt gotówkowy na oświadczenie w 2023 roku?

Opublikowano: 08 Lut 2023 Agnieszka Kłak 11 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytowy

Klient myślący o zaciągnięciu kredytu gotówkowego na pewno zainteresuje się ofertą, w ramach której będzie musiał spełnić jedynie minimum formalności oraz otrzyma decyzję jak najszybciej. Niekiedy znalezienie produktu spełniającego te oczekiwania może być trudne. Dlatego też przyjrzeliśmy się ofertom aktualnym na początku roku 2023.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie rodzaju produktem jest kredyt gotówkowy na oświadczenie,
  • gdzie można zaciągnąć kredyt gotówkowy na oświadczenie w 2023 roku,
  • jak wnioskować o kredyt na oświadczenie.
  • jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy na oświadczenie.
kredyt gotówkowy

Czym jest kredyt gotówkowy na oświadczenie?

Kiedy chcemy dostać kredyt gotówkowy to zastanawiamy się nad tym jak bardzo skomplikowany będzie proces ubiegania się o to zobowiązanie. Zazwyczaj potrzebujemy pewnego zestawu dokumentów, na podstawie których bank określi czy klient jest w stanie zaciągnąć kredyt gotówkowy, a następnie go spłacić w terminie. Można jednak trafić na takie oferty kredytów gotówkowych, w których to wystarczy oświadczenie o dochodach.

Jeśli klient posiada już rachunek płatniczy w banku, w którym będzie się starał o zobowiązanie, to może zostać zwolniony z obowiązku przedstawiania zaświadczenia o zatrudnieniu od pracodawcy. Wystarczy, że sam oświadczy jakie łączne dochody uzyskuje w miesiącu i ile z tych pieniędzy przeznacza na wydatki. Wówczas stara się właśnie o pozyskanie kredytu na oświadczenie.

Oświadczenie o dochodach – jak bank na nie patrzy?

W przypadku kredytu gotówkowego na oświadczenie klient nie może podać jakiejkolwiek wartości uzyskiwanych dochodów. Niekiedy jest tak, że klienta kusi aby choć odrobinę zawyżyć tę sumę. W pewnym sensie można to zrozumieć – klient wie, że większe zarobki oznaczają większą szansę na uzyskanie finansowania. W praktyce jednak w ogóle nie warto tak postępować. Kredytodawca sprawdzi czy deklarowana w oświadczeniu kwota zgadza się z wpływami na podstawie wyciągu z konta. Bank i tak zweryfikuje naszą zdolność kredytową, a podawanie informacji o dochodach niezgodnie z prawdą sprawi, że staniemy się w oczach banku mało wiarygodnym kredytobiorcą.

Czym różni się kredyt gotówkowy na oświadczenie od innych kredytów?

Banki udostępniają kredyty gotówkowe na oświadczenie po to, by przyśpieszyć całą procedurę wnioskowania. Mając jednocześnie dostęp do informacji z rachunku klienta kredytodawca nie musi wymagać dodatkowej dokumentacji finansowej. Na rynku funkcjonują banki tak wyspecjalizowane w udzielaniu kredytów gotówkowych na oświadczenie, że możliwe jest otrzymanie finansowania jeszcze tego samego dnia, w którym składany był wniosek.

Różnice między produktami finansowymi udzielanymi na samo oświadczenie a innymi zobowiązaniami są bardzo duże. Dotyczy to przede wszystkim wymogów prawnych w zakresie finansowania jednym lub drugim produktem. Przykładowo kredyt hipoteczny jako zobowiązanie znacznie bardziej złożone od kredytu konsumenckiego nigdy nie zostanie udzielone na samo oświadczenie. Tutaj potrzeba obszerniejszej dokumentacji finansowej klienta, a cała procedura wydawania przez bank decyzji jest znacznie dłuższa.

Czy można otrzymać kredyt na oświadczenie przez internet?

Skoro już wiemy, że możliwe jest finansowanie na oświadczenie o dochodach, to czy uproszczenie procedury oznacza możliwość zdalnego wnioskowania? Oczywiście – w takim przypadku banki oferują kredyt gotówkowy online. Dużym plusem takiego rozwiązania jest to, że klient może rozpocząć cały proces wygodnie, bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że odwiedzi stronę internetową banku i będzie postępował zgodnie ze wskazówkami.

Kredyt na oświadczenie – ile pieniędzy można uzyskać?

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego na oświadczenie jest różna w zależności od banku. Wiele ofert przewiduje największą sumę udzielonych środków oscylującą w przedziale 100 000 – 200 000 zł. Można jednak natrafić na taki kredyt, gdzie maksymalnie będzie to nawet 250 000 zł. Podanych tutaj kwot nie należy traktować jako sztywnych granic. Tym bardziej, że oferty banków mogą się zmieniać w czasie.

Rok 2023 – gdzie dostanę kredyt gotówkowy na oświadczenie?

Udzielenie kredytu gotówkowego na oświadczenie przez bank drogą online jest współcześnie normalną procedurą odpowiadającą nowoczesnym standardom na rynku finansowym. Z tego powodu polskie banki przewidują u siebie taką możliwość. Przyjrzyjmy się czterem wybranym ofertom pochodzącym od instytucji współpracujących z wnioskomat.com

Pożyczka gotówkowa PKO BP

PKO Bank Polski oferuje pożyczkę gotówkową, którą można zaciągnąć w 100% online. Przyznawana kwota obejmuje zakres od 1500 zł do 255 550 zł. Okres kredytowania wynosi od 2 do 24 miesięcy. Prowizja wynosi 0%, a klienci PKO BP mogą otrzymać środki nawet w ciągu 30 sekund od momentu złożenia wniosku.

Pożyczka Internetowa Alior Bank

W Alior Banku możemy wziąć Pożyczkę Internetową. Można wnioskować o minimalnie 500 zł, a maksymalnie 200 000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi w tym kredycie gotówkowym 9,04%. Zobowiązanie można spłacać najkrócej w 3 ratach, zaś maksymalny okres kredytowania wynosi 120 miesięcy. Formalności załatwiane są tutaj przez telefon i e-mail. Możliwe jest zaciągnięcie zobowiązania przez osoby niebędące klientami Alior Banku.

Kredyt gotówkowy online Santander Bank Polska

Kwotę wynoszącą od 500 zł do 150 000 zł można uzyskać poprzez kredyt gotówkowy online dostępny w Santander Bank Polska. Należność należy uregulować spłacając łącznie od 3 do 120 comiesięcznych rat. To, co wyróżnia to zobowiązanie, to fakt, że można je spłacić wcześniej nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów.

Pożyczka gotówkowa ING Bank Śląski

ING Bank Śląski oferuje pożyczkę gotówkową, której kwota wynosi od 1000 zł do 160 000 zł. Zobowiązanie należy spłacić w okresie od 3 do 120 miesięcy. Musimy zaznaczyć, że przy tym zobowiązaniu bank informuje o opcji dostarczenia przez klienta zaświadczenia o dochodach od pracodawcy. Nie jest to opisane jako obowiązkowy wymóg, niemniej może się to okazać konieczne przy wyższych kwotach.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy na oświadczenie?

Generalnie kredyty na oświadczenie są przyznawane w dość prostej procedurze. Zazwyczaj opiera się ona na trzech krokach:

  • uzupełnienie wniosku online danymi osobowymi,
  • podanie kwoty uzyskiwanych co miesiąc dochodów,
  • złożenie formularza w serwisie internetowym banku.

Procedura ta może się różnić w pewnych szczegółach, w zależności od polityki danej instytucji. Po złożeniu wniosku należy czekać na wydanie przez bank decyzji kredytowej, co często może nastąpić jeszcze tego samego dnia.

Gdzie można uzyskać tani kredyt gotówkowy na oświadczenie?

Koszty kredytu składają się z wielu elementów. Mowa tu o oprocentowaniu, prowizji czy też dodatkowych kosztach, które bank uwzględnia w ofercie. Według przepisów Kodeksu cywilnego maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego nie może być wyższe niż dwukrotność sumy stopy referencyjnej NBP i stawki 3,5%. Obecnie wynosi to 20,50%. Im więc mniejsze oprocentowanie kredytu od tej kwoty, tym bardziej warto przyjrzeć się bliżej takiej ofercie.

Jednak oprocentowanie to nie wszystko. Warto zwrócić uwagę ile wynosi prowizja banku. Przykładowo, jeśli w banku A oprocentowanie wyniesie 11%, a prowizja 5%, natomiast w banku B oprocentowanie wyniesie 10%, zaś prowizja 9%, to oferta banku B będzie droższa, pomimo że oprocentowanie jest niższe.

Jak sprawdzić, która oferta jest najbardziej korzystna?

Aby porównać różne kredyty gotówkowe na oświadczenie nie trzeba chodzić od banku do banku, ani nawet zestawiać ich stron internetowych. Można skorzystać z naszego narzędzia jakim jest kalkulator kredytu gotówkowego. Jest ono całkowicie darmowe i pokazuje nam różne produkty z różnych banków. W ten sposób możemy łatwo i szybko dowiedzieć się, jakie koszty poniesiemy u różnych kredytodawców. Można także skorzystać z usługi profesjonalnego doradcy kredytowego, który współpracuje z wieloma instytucjami, ma pojęcie o aktualnych ofertach i pomoże wybrać produkt do konkretnych potrzeb klienta.

Dodano: 17.03.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Kredyt na oświadczenie - czy jest możliwy?

Kredyt na oświadczenie - czy jest możliwy?

08 Sie 2023Autor: Agnieszka Kłak

W internecie spotkamy sporo reklam z informacją, że możemy wziąć kredyt na oświadczenie. Faktycznie jest to możliwe. Nie dla każdego jednak nie zawsze i nie w każdym banku. W jakich sytuacjach bank da nam finansowanie, bazując jedynie na naszym oświadczeniu co do osiąganych dochodów? Sprawdzamy!&nbs(...)

Czytaj więcej
Top