Kredyt gotówkowy w banku przez internet - jakie dokumenty muszę posiadać?

Opublikowano: 20 Sie 2023 Agnieszka Kłak 6 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytu Gotówkowego

W dobie szybkiego rozwoju technologicznego i oszczędności czasu warto wykorzystywać wszystkie dostępne metody zdalnego kontaktu z Klientem. Od kilku lat jesteśmy świadkiem ekspansji internetu i wielu aktywności, mających miejsce „w sieci”. Nic więc dziwnego, że banki również wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich  Klientów i wprowadzają do oferty kredyty online. Nie zawsze będzie to dostępne dla wszystkich klientów. Warto więc wiedzieć, jakie dokumenty są potrzebne do kredytu online.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co należy rozumieć przez pojęcie kredytu przez internet,
  • jak zaciągnąć kredyt bez wychodzenia z domu,
  • jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania kredytu gotówkowego online,
  • jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać zobowiązanie z banku.
kredyt gotówkowy w banku przez internet

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

Aby złożyć wniosek potrzebne jest jedynie urządzenie z dostępem do internetu (telefon, laptop/ komputer). Klient nie musi wychodzić z domu. I co najważniejsze w ciszy i spokoju może przemyśleć decyzję i wybrać najlepszą dla siebie ofertę. Musimy liczyć się z tym, że każdy bank ma swoje indywidualne zasady. Dotyczy to także wnioskowania o kredyt online. 

Kredyt przez internet dla stałych klientów

Coraz więcej banków oferuje kredyt gotówkowy online dla stałych klientów. Za pomocą kilku kliknięć i wpisaniu danych, stajemy się posiadaczami wnioskowanej kwoty. Dzieje się tak dlatego, że bank ma dostęp do naszych danych oraz do historii konta i wszystkich operacji (w tym wpływów wynagrodzenia) i na podstawie tego jest w stanie szybko ocenić naszą zdolność kredytową.

Aby skorzystać z takiego rozwiązania potrzebny jest nam jedynie telefon lub laptop/ komputer.

kredyt

Dokumenty potrzebne do wzięcia kredytu przez internet

Jeśli nie jesteśmy klientem banku, aby ubiegać się o kredyt wystarczy mieć przy sobie:

  • dowód osobisty,
  • telefon (z aplikacją mobilną) lub laptop/ komputer,
  • zaświadczenie o dochodzie i zatrudnieniu lub wyciągi z konta.

Gdy do wniosku zostaną dodane wszystkie dokumenty następuje weryfikacja informacji w nich zawartych. Trwa to bardzo krótko. 

Kredyt gotówkowy - kwota: 10 000 zł, okres: 12 mies
Banki
Kwota kredytu: 10 000 zł
Ilość rat kredytu: 12 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Alior Bank Pierwsza pożyczka (zobacz) 9,40 % 9,82 % 0,00 % 10 516,44 zł 876,37 zł
Kasa Stefczyka - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,00 % 11,57 % 0,00 % 10 605,84 zł 883,82 zł
Raiffeisen Digital Bank - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,83 % 12,49 % 0,00 % 10 652,28 zł 887,69 zł
VeloBank kredyt gotówkowy - Kredyt dla aktywnych (zobacz) 12,49 % 13,23 % 0,00 % 10 689,36 zł 890,78 zł
Alior Bank kredyt gotówkowy - Oferta Specjalna Pośrednik (zobacz) 13,75 % 14,65 % 0,00 % 10 760,40 zł 896,70 zł

Finalizacja umowy

Weryfikacja odbywa się w trzech możliwych formach:

  1. Przelew 1 PLN albo
  2. Weryfikacja kontomatik/instantor albo
  3. Weryfikacja behawioralna – tu klient zostaje poproszony o zrobienie zdjęcia dowodu osobistego oraz siebie w czasie rzeczywistym.

Jeżeli klient przejdzie pozytywnie weryfikację tożsamości, system zatwierdzi transakcję i niezbędne będzie podpisanie umowy.

Najczęściej ten etap procesu finalizowany jest za pośrednictwem systemu transakcyjnego i maila – klient otrzymuje druk umowy i wyraża akceptację jej treści. Niektóre banki zamiast maila, wybierają drogę bardziej tradycyjną i wysyłają do klienta kuriera z umową. W takim procesie tożsamość Klienta sprawdzana i potwierdzana jest przez osobę, która przywozi umowę do klienta.

W bardzo skrajnych przypadkach klient zostanie zaproszony do banku w celu weryfikacji tożsamości i podpisania umowy.

Jak przygotować się do wnioskowania o kredyt gotówkowy?

Wiemy już jakie dokumenty potrzebne do kredytu gotówkowego należy przygotować. Ale sama dokumentacja (oraz wniosek o kredyt gotówkowy) nie wystarczy. Należy się przygotować na to, że bank będzie chciał sprawdzić naszą zdolność kredytową. Warto mieć takie dochody i wydatki, aby zawsze pozostawać na znacznym plusie. Bankowy proces weryfikacji klienta uwzględnia także historię kredytową. W tym celu kredytodawca sięga do baz BIK. Tak więc, aby dziś otrzymać kredyt gotówkowy, należy mieć wszystkie poprzednie długi pospłacane w terminie.

Czy w każdym banku można dostać kredyt gotówkowy przez internet?

Większość banków umożliwia klientom wnioskowanie online. Jeśli więc przygotowujesz się do wzięcia kredytu gotówkowego na dowolny cel (najczęściej konsumencki), to wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że otrzymasz zobowiązanie w danym banku. Aktualny ranking kredytów gotówkowych dostępny bezpłatnie na stronie wnioskomat.com pozwoli Ci na dokładne przejrzenie ofert zobowiązań, o które możesz wnioskować już dziś.

Najszybsza forma kredytu - kredyt online

Kredyt online bez wychodzenia z domu to obecnie najszybsza i najwygodniejsza forma zaciągania kredytu w banku. Choć to hasło coraz częściej pojawia się w materiałach reklamowych banków, nie oznacza jednak, że proces online obejmuje pełny wachlarz oferty kredytowej danego kredytodawcy. Takie kredyty zazwyczaj oferowane są na niższe kwoty i krótsze okresy. Warto również mieć na uwadze fakt, że podczas wnioskowania online nie ma możliwości rozmowy z Doradcą i negocjowania ceny zawieranego kredytu. Jeśli jednak interesuje Cię konkretny produkt, a nie wiesz, jak się przygotować do wnioskowania, to zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą, który przedstawi pełną listę dokumentów do kredytu gotówkowego.

Tagi: bankkredyt gotówkowykredyt online

Dodano: 14.04.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

6 błędów, które popełniasz, gdy bierzesz kredyt

6 błędów, które popełniasz, gdy bierzesz kredyt

15 Sie 2022Autor: Dagmara Konik

Cóż może być trudnego w zaciągnięciu kredytu zapytają niektórzy. Mam plany do sfinansowania więc biorę kredyt. Okazuje się, że często będąc klientami popełniamy błędy przy zaciąganiu kredytu gotówkowego, hipotecznego czy konsolidacyjnego. Niestety, często jest też tak, że orientujemy się, co do tego(...)

Czytaj więcej
Najtańszy kredyt gotówkowy w 2021 roku. Gdzie po najtańszy kredyt gotówkowy?

Najtańszy kredyt gotówkowy w 2021 roku. Gdzie po najtańszy kredyt gotówkowy?

08 Maj 2021Autor: Aleksandra Jakubowska

Szukając dodatkowej gotówki świadomy Klient szuka najtańszej oferty. Banki tak samo jak zwykłe przedsiębiorstwa handlowe mają zróżnicowane ceny, dlatego przed podjęciem decyzji o finalizacji kredytu warto zorientować się na rynku, która instytucja daje najlepsze warunki.

Czytaj więcej
Top