Kredyt gotówkowy w banku przez internet - jakie dokumenty muszę posiadać?

14 Kwi 2020 Anna Szuberla 4 min. czytania

Kategoria: KredytyKredyty gotówkowe

W dobie szybkiego rozwoju technologicznego i oszczędności czasu warto wykorzystywać wszystkie dostępne metody zdalnego kontaktu z Klientem. Od kilku lat jesteśmy świadkiem ekspansji internetu i wielu aktywności, mających miejsce „w sieci”. Nic więc dziwnego, że banki również wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich  Klientów i wprowadzają do oferty kredyty online.

Co to jednak właściwie znaczy i czy faktycznie można zaciągnąć taki kredyt bez wychodzenia z domu? Każdy bank ma indywidualne podejście i trzeba liczyć się z tym, że nie w każdym banku i nie każdy klient będzie mógł skorzystać z tak prostego sposobu kredytowania.

Kredyt bez wychodzenia z domu

Aby złożyć wniosek potrzebne jest jedynie urządzenie z dostępem do internetu (telefon, laptop/ komputer). Klient nie musi wychodzić z domu. I co najważniejsze w ciszy i spokoju może przemyśleć decyzję i wybrać najlepszą dla siebie ofertę.

Kredyt przez internet dla stałych klientów

Coraz więcej banków oferuje kredyt gotówkowy online dla stałych klientów. Za pomocą kilku kliknięć i wpisaniu danych, stajemy się posiadaczami wnioskowanej kwoty. Dzieje się tak dlatego, że bank ma dostęp do Naszych danych oraz do historii konta i wszystkich operacji (w tym wpływów wynagrodzenia) i na podstawie tego jest w stanie szybko ocenić Naszą zdolność kredytową.

Aby skorzystać z takiego rozwiązania potrzebny jest Nam jedynie telefon lub laptop/ komputer.

kredyt

Dokumenty wymagane do wzięcia kredytu przez internet

Jeśli nie jesteśmy klientem banku, aby ubiegać się o kredyt wystarczy mieć przy sobie:

- dowód osobisty

- telefon (z aplikacją mobilną) lub laptop/ komputer

- zaświadczenie o dochodzie i zatrudnieniu lub wyciągi z konta

Jeśli wszystkie dokumenty zostaną załączone, weryfikacja informacji może trwać nawet kilka chwil. To umożliwi wypłacenie kredytu online w kilka minut. Kwestią, która zadecyduje czy proces faktycznie zakończy się całkowicie przez internet, jest podpisanie umowy kredytowej.

 

RANKING KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH wnioskomat.com KWIECIEŃ 2020 (dla kwoty 50 000 PLN na okres 60 miesięcy)

bnp praibas

1114,84

Rata

7,99%

Oprocentowanie

9,99%

Prowizja

12,90 %

RRSO
alior logotyp

1165,84

Rata

9,99%

Oprocentowanie

8,99%

Prowizja

15,04%

RRSO
getin logotyp

1179,99

Rata

9,99%

Oprocentowanie

9,99%

Prowizja

15,70%

RRSO

 

Finalizacja umowy

Weryfikacja odbywa się w trzech możliwych formach – albo przelew 1 PLN, albo weryfikacja kontomatik/instantor, albo weryfikacja behawioralna – tu klient zostaje poproszony o zrobienie zdjęcia dowodu osobistego oraz siebie w czasie rzeczywistym.

Jeżeli klient przejdzie pozytywnie weryfikację tożsamości, system zatwierdzi transakcję i niezbędne będzie podpisanie umowy.

Najczęściej ten etap procesu finalizowany jest za pośrednictwem systemu transakcyjnego i maila – klient otrzymuje druk umowy i wyraża akceptację jej treści. Niektóre banki zamiast maila, wybierają drogę bardziej tradycyjną i wysyłają do klienta kuriera z umową. W takim procesie tożsamość Klienta sprawdzana i potwierdzana jest przez osobę, która przywozi umowę do klienta.

W bardzo skrajnych przypadkach klient zostanie zaproszony do banku w celu weryfikacji tożsamości i podpisania umowy.

Najszybsza forma kredytu - kredyt online

Kredyt online bez wychodzenia z domu to obecnie najszybsza i najwygodniejsza forma zaciągania kredytu w banku. Choć to hasło coraz częściej pojawia się w materiałach reklamowych banków, nie oznacza jednak, że proces online obejmuje pełny wachlarz oferty kredytowej danego kredytodawcy. Takie kredyty zazwyczaj oferowane są na niższe kwoty i krótsze okresy. Warto również mieć na uwadze fakt, że podczas wnioskowania online nie ma możliwości rozmowy z Doradcą i negocjowania ceny zawieranego kredytu.

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena artykułu / gł.

Komentarze (0)


Top