Kredyt gotówkowy w banku przez internet - jakie dokumenty muszę posiadać?

Opublikowano: 14 Kwi 2020 Urszula Sokół 3 min. czytania

Kategoria: KredytyKredyty gotówkowe

W dobie szybkiego rozwoju technologicznego i oszczędności czasu warto wykorzystywać wszystkie dostępne metody zdalnego kontaktu z Klientem. Od kilku lat jesteśmy świadkiem ekspansji internetu i wielu aktywności, mających miejsce „w sieci”. Nic więc dziwnego, że banki również wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich  Klientów i wprowadzają do oferty kredyty online.

Co rozumiemy przez pojęcie "kredytu przez internet"? Jak zaciągnąć kredyt bez wychodzenia z domu? Musimy liczyć się z tym, że każdy bank ma swoje indywidualne zasady. Dotyczy to także wnioskowania o kredyt online. Nie zawsze będzie to dostępne dla wszystkich klientów. 

 

Kredyt bez wychodzenia z domu

Aby złożyć wniosek potrzebne jest jedynie urządzenie z dostępem do internetu (telefon, laptop/ komputer). Klient nie musi wychodzić z domu. I co najważniejsze w ciszy i spokoju może przemyśleć decyzję i wybrać najlepszą dla siebie ofertę.

Kredyt przez internet dla stałych klientów

Coraz więcej banków oferuje kredyt gotówkowy online dla stałych klientów. Za pomocą kilku kliknięć i wpisaniu danych, stajemy się posiadaczami wnioskowanej kwoty. Dzieje się tak dlatego, że bank ma dostęp do naszych danych oraz do historii konta i wszystkich operacji (w tym wpływów wynagrodzenia) i na podstawie tego jest w stanie szybko ocenić naszą zdolność kredytową.

Aby skorzystać z takiego rozwiązania potrzebny jest nam jedynie telefon lub laptop/ komputer.

kredyt

Dokumenty wymagane do wzięcia kredytu przez internet

Jeśli nie jesteśmy klientem banku, aby ubiegać się o kredyt wystarczy mieć przy sobie:

  • dowód osobisty,
  • telefon (z aplikacją mobilną) lub laptop/ komputer,
  • zaświadczenie o dochodzie i zatrudnieniu lub wyciągi z konta

Gdy do wniosku zostaną dodane wszystkie dokumenty następuje weryfikacja informacji w nich zawartych. Trwa to bardzo krótko. 

Finalizacja umowy

Weryfikacja odbywa się w trzech możliwych formach:

  1. przelew 1 PLN albo
  2. weryfikacja kontomatik/instantor albo
  3. weryfikacja behawioralna – tu klient zostaje poproszony o zrobienie zdjęcia dowodu osobistego oraz siebie w czasie rzeczywistym.

Jeżeli klient przejdzie pozytywnie weryfikację tożsamości, system zatwierdzi transakcję i niezbędne będzie podpisanie umowy.

Najczęściej ten etap procesu finalizowany jest za pośrednictwem systemu transakcyjnego i maila – klient otrzymuje druk umowy i wyraża akceptację jej treści. Niektóre banki zamiast maila, wybierają drogę bardziej tradycyjną i wysyłają do klienta kuriera z umową. W takim procesie tożsamość Klienta sprawdzana i potwierdzana jest przez osobę, która przywozi umowę do klienta.

W bardzo skrajnych przypadkach klient zostanie zaproszony do banku w celu weryfikacji tożsamości i podpisania umowy.

Najszybsza forma kredytu - kredyt online

Kredyt online bez wychodzenia z domu to obecnie najszybsza i najwygodniejsza forma zaciągania kredytu w banku. Choć to hasło coraz częściej pojawia się w materiałach reklamowych banków, nie oznacza jednak, że proces online obejmuje pełny wachlarz oferty kredytowej danego kredytodawcy. Takie kredyty zazwyczaj oferowane są na niższe kwoty i krótsze okresy. Warto również mieć na uwadze fakt, że podczas wnioskowania online nie ma możliwości rozmowy z Doradcą i negocjowania ceny zawieranego kredytu.

Zaktualizowano: 30.11.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (0)


Top