Kredyt na leczenie, czyli pomoc w dramatycznej sytuacji

Opublikowano: 03 Cze 2023 Agnieszka Kłak 9 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytowy

„Szlachetne zdrowie, nikt się dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz” – pisał Jan Kochanowski w jednej ze swoich fraszek. Niestety, poeta miał w tym dużo racji. Zdrowie bywa bardzo kruche, a im więcej mamy lat, tym większe ryzyko wystąpienia poważnych schorzeń. Gdy my sami albo ktoś z naszych bliskich ciężko zachoruje, a kuracja na NFZ jest niewystarczająca czy nawet niemożliwa, wówczas znajdujemy się w dramatycznej wręcz sytuacji. Jeśli brakuje Ci środków pieniężnych, to wówczas ratunkiem może okazać się kredyt gotówkowy na leczenie.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • na czym polega kredyt gotówkowy na leczenie,
 • jakie są cele finansowania kredytu medycznego,
 • kto udzieli kredytu na leczenie,
 • jakie masz szanse na uzyskanie kredytu medycznego.
choroba

Co to jest kredyt medyczny?

Pośród wielu produktów finansowych dostępnych na rynku wyróżnić można te, które klient otrzyma z banku. Technicznie rzecz biorcą kredyt medyczny to nic innego jak kredyt gotówkowy na dowolny cel, dlatego można nim sfinansować również leczenie. Natomiast w ofertach bankowych raczej nie ma tak zatytułowanego produktu. Jeżeli takie zobowiązanie zostanie klientowi udzielone, to kredytodawca nie będzie się interesował na co przeznaczymy pieniądze.

Kredyt na leczenie – publiczna a prywatna służba zdrowia

W teorii każdy kto odprowadza składki zdrowotne może skorzystać z leczenia na NFZ. Jednakże praktyka pokazuje coś zupełnie innego. Wprawdzie w ramach publicznego systemu skutecznie można leczyć dość pospolicie występujące schorzenia tego typu jak np. choroby wirusowe, stany zapalne czy zapalenie płuc. Także niekiedy leczenie szpitalne, np. złamań kończyn również najczęściej jest skuteczne.

Problem pojawia się wtedy, gdy trzeba iść do specjalisty. Kolejki są tak duże, że niekiedy trzeba czekać na wizytę miesiącami, a w skrajnych przypadkach rozciąga się to w lata. Ponadto podatnik nierzadko nie ma szans na leczenie na czas schorzeń onkologicznych czy rzadko występujących chorób. Wówczas pozostają lekarze prywatni. Jednak ceny prywatnego leczenia mogą być tak zawrotne, że bez dodatkowych pieniędzy nie będzie to po prostu możliwe.

Niektórzy klienci nie posiadają ubezpieczenia, a więc nawet nie mogą skorzystać z podstawowych usług finansowych przez NFZ. Co prawda koszt pojedynczej prywatnej wizyty u lekarza może się zamknąć w 250 zł, ale za operację trzeba już będzie zapłacić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Kto może otrzymać kredyt na leczenie?

Z tego finansowania skorzystać klienci, którzy leczą się tylko prywatnie, ale również ci, którzy leczą się na NFZ. Uzyskanie kredytu na leczenie z banku będzie wymagało od klienta posiadania zdolności kredytowej. Trzeba więc mieć dochody na tyle duże, by móc bezproblemowo spłacać raty w terminie. Ważna jest także historia kredytowa, dlatego bank będzie sprawdzał wnioskodawcę w bazach dłużników.

Co można sfinansować kredytem medycznym?

Na jakie zabiegi można przeznaczyć środki z kredytu medycznego? Jak już wspomnieliśmy cel finansowania jest dowolny. Można natomiast wymienić klika najczęstszych celów, wybieranych przez klientów.

 1. Kredyt na leczenie onkologiczne. Nowotwór jest straszną chorobą i nierzadko walka z nią wymaga drogich leków i operacji. Niejeden pacjent musiał skorzystać z prywatnej służby zdrowia, płacąc nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
 2. Kredyt na leczenie kardiologiczne. Choć często leczenie chorób kardiologicznych na NFZ jest skuteczne, to jednak w przypadku cięższych czy rzadziej występujących problemów z sercem może okazać się potrzebne dodatkowe, kosztowne leczenie.
 3. Kredyt na leczenie chirurgiczne i ortopedyczne. Operacje finansowane prywatnie zawsze są bardzo drogie. Gdy pacjenta goni czas, może okazać się, że termin zabiegu na NFZ jest zbyt odległy i trzeba radzić sobie w inny sposób.
 4. Kredyt na leczenie okulistyczne. Choroby oczu, takie jak jaskra są bardzo poważne i również wymagają zabiegów. Jednakże pacjent leczący się w ramach publicznej opieki zdrowotnej może stanąć do nierównej walki z czasem.
 5. Kredyt na leczenie stomatologiczne. Każdy, kto borykał się z poważniejszymi problemami w tym zakresie wie, jak wiele pieniędzy trzeba wydać na leczenie zębów. W cięższych przypadkach może to wynieść nawet kilka tysięcy złotych tylko za jeden ząb. Jeśli zaś choroba dotknie więcej zębów, to wówczas może okazać się konieczny kredyt na leczenie zębów.
 6. Kredyt na operacje plastyczne. Dramatem dla wielu osób jest ich wygląd, który został zniekształcony np. w wyniku wypadku. Po odbytym leczeniu i zagojeniu się ran niejeden pacjent czuje się źle ze swoim wyglądem, a niektórzy popadają w depresję. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są więc bardzo pomocne, ale też, niestety kosztowne.

Może zdarzyć się też tak, że nie mając ubezpieczenia trafisz do szpitala. Po odbyciu leczenia otrzymasz fakturę, której być może nie będziesz w stanie od razu spłacić. W takich przypadkach kredyt również potrafi pomóc.

Jak uzyskać kredyt na leczenie?

Jeśli posiadasz odpowiednio wysoką zdolność kredytową oraz pozytywną historię kredytową, to możesz zacząć starać się o finansowanie z banku. Dobrą wiadomością jest to, że wniosek o kredyt na leczenie można złożyć online bez wychodzenia z domu. Jeśli więc jesteś osobą już bardzo schorowaną, przebywasz w szpitalu lub jesteś przykuty do łóżka, to taki sposób wnioskowania będzie dla Ciebie najwygodniejszy. Możesz to zrobić już teraz poprzez stronę wnioskomat.com korzystając z rankingu kredytów gotówkowych i składając wniosek przez internet. Pieniądze mogą się pojawić na koncie bankowym, którego jesteś właścicielem nawet w ciągu 15 minut od wnioskowania.

Gdzie można ubiegać się o kredyt na leczenie?

Na stronie wnioskomat.com znajdziesz wiele ofert produktów jakim jest kredyt na leczenie, kiedy nie możesz liczyć na zabiegi czy lekarstwa finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i musisz skorzystać z prywatnej opieki medycznej. Przyjrzeliśmy się kilku wybranym ofertom.

Kredyt na leczenie z Raiffeisen Digital Bank

Kredyt z Raiffeisen Digital Bank można przeznaczyć na leczenie. Parametry tego produktu prezentują się następująco:

 • kwota kredytu: 5000 – 150 000 zł,
 • czas spłaty: 12-120 miesięcy,
 • RRSO: 12,98%,
 • oprocentowanie: 12,27%.

Dużym atutem tego kredytu jest to, że można go uzyskać w 100% online.

Kredyt na leczenie z Alior Bank

Jeśli potrzebujesz środków finansowych na leczenie, to możesz skorzystać z kredytu z Alior Bank. Wygląda on tak:

 • kwota kredytu: 500 – 10 000 zł,
 • czas spłaty: 12 – 36 miesięcy,
 • RRSO: 9,82%,
 • oprocentowanie: 9,40%.

Aby wnioskować o ten produkt potrzebujesz tylko oświadczenia o dochodach.

Kredyt na leczenie z Velo Bank

Kredyt z Velo Bank również może zostać przeznaczony na leczenie. Zobacz, jak kształtują się parametry tego produktu:

 • kwota kredytu: 2000 – 200 000 zł,
 • czas spłaty: 3 – 120 miesięcy,
 • RRSO: 13,23%,
 • oprocentowanie: 12,49%.

Do wzięcia tego kredytu do kwoty 50 000 zł nie jest wymagana zgoda współmałżonka.

Kredyt na leczenie z Santander Bank Polska

Jeśli jesteś w takiej potrzebie, to koniecznie skorzystaj z kredytu na leczenie z Santander Bank Polska. Produkt wygląda w sposób następujący:

 • kwota kredytu: 2000 – 300 000 zł,
 • czas spłaty: 6 – 120 miesięcy,
 • RRSO: 14,28 – 42,88%,
 • oprocentowanie: 12,48%.

Jeżeli jesteś klientem Santander Bank Polska to masz szansę otrzymać kredyt na preferencyjnych warunkach.

Kredyt na leczenie to także dodatkowa gotówka na inny cel

Czy wiesz, że w ramach kredytu gotówkowego możesz uzyskać kwotę nie tylko wystarczającą na pokrycie leczenia, ale też dodatkowe środki? Przydać się one mogą, kiedy już wyzdrowiejesz i pomogą stanąć Ci na nogi. Oczywiście, to Ty wybierasz kwotę kredytu, o który wnioskujesz. Ważne jest, aby starać się o taką sumę pieniędzy, by była ona w stanie zaspokoić wszystkie aktualne i nadchodzące potrzeby.

Dodano: 03.06.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top