Pożyczka online Alior Bank, ING, PKO. W jakim banku zaciągniesz pożyczkę online?

Opublikowano: 06 Marzec 2021 Agata Dymara 8 min. czytania

Kategoria: Słownik pojęć finansowych

Myśląc o wnioskowaniu o pożyczkę online przychodzą nam na myśl firmy pozabankowe, nic jednak bardziej mylnego. Sytuacja jaka zastała nas wiosną 2020 roku, zmusiła instytucje bankowe do wyjścia naprzeciw swoim klientom i umożliwienie składania  i uruchamiania pożyczek bankowych  w zaciszu swojego domu, w poniższym artykule przyjrzymy się bliżej procesom online w poszczególnych bankach.

Pożyczka online Alior Bank, ING, PKO. W jakim banku zaciągniesz pożyczkę online?

ALIOR BANK

Alior Bank ma w swojej ofercie kilka produktów, które klient ma możliwość uruchomić online:

  • pożyczka na klik – oferta kierowana jest zarówno dla nowych klientów jak i tych którzy maja już swoje rachunki w banku. Wystarczy złożyć wniosek online, przelać ze swojego konta w celu weryfikacji swojej tożsamości i potwierdzenia konta 1 zł, zostaje wydana decyzja, a środki przelane na konto,
  • pożyczka z mikrokosztami – W tym wypadku wypełniamy krótki wniosek online, następnie kontaktuje się z nami konsulat w celu ustalenia wszystkich formalności, po dostarczeniu dokumentów potwierdzających dochód, środki przelewane są na nasze konto,
  • pożyczka internetowa – jeśli powyższe pożyczki możemy uruchomić również w oddziale lub zawnioskować online a resztę załatwić z banku to  produkt pożyczka internetowa może zostać uruchomiony tylko i wyłącznie zdalnie. Klient wypełnia formularz, bank kontaktuje się z nim, następnie możemy zostać poproszeni  o dokonanie kilku formalności np. i o zrobienie zdjęcia dowodu, lub wykonanie kilku prostych  czynności do kamery. Umowa zostanie zawarta zdalnie, a środki przelane na konto,
  • pożyczka na Selfie – Pożyczka działa na podobnej zasadzie jak pożyczka internetowa.

Warto również wspomnieć, że bank posiada w swojej ofercie kredyt gotówkowy dla klientów posiadających bardziej skomplikowaną sytuację np. chcących dokonać konsolidacji wielu zobowiązań. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą banku na naszej stronie i złożenia zapytania o kredyt.

Getin Noble Bank

Również Getin Noble Bank wyszedł naprzeciw swoim klientom i wprowadził do swojej oferty tzw. iKredyt. Cała procedura, od złożenia wniosku kredytowego do zawarcia umowy prowadzona jest online za pośrednictwem platformy ikredyt.getinbank.pl. Propozycja skierowana jest do Klientów w wieku 25-70 lat. Warunkiem otrzymania jest również dochód o wartości min. 1 000 zł. Jeśli klient jest zainteresowany składa wniosek, na podstawie informacji w nim zawartych bank wylicza zdolność i indywidualne warunki kredytowania. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej i wykonaniu przez Klienta przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł, Klient otrzymuje kwotę kredytu bezpośrednio na swoje konto.

W ofercie kredytów gotówkowych i konsolidacyjnych wnioskomat.com znajduje się również wiele ofert kredytów w Getin Noble Bank. Po złożeniu wniosku można uzyskać informacje o szczegółowej ofercie, która jest bardzo korzystna cenowo a także pozwala na akceptację szerokiego zakresu źródeł dochodu.  

Santander Bank Polska

W Santander Bank Polska standardowo klient powinien złożyć wniosek na stronie banku. Następnie decyzja wysyłana jest na jego adres mailowy. Przy decyzji pozytywnej udostępnione zostanie klientowi umowa. Po zapoznaniu się z nią, elektronicznie akceptujemy warunki. W celu przelania środków, klient musi z konta na które chce otrzymać pożyczkę, wykonać przelew weryfikacyjny w kwocie 1zł lub zalogować się do swojej bankowości internetowej (klienci SantanderBank) i wpisać kod, który zostanie wysłany na zaufany numer telefonu Kredytobiorcy. Dodatkowo Bank podczas weryfikacji  może wymagać od nas przesłania dowodu osobistego oraz dokumentów potwierdzających źródło i wysokość dochodu Kredytobiorcy, jeżeli były wymagane. Oczywiście dokument wysyłamy elektronicznie.

Oferta Santander Bank Polska dostępna jest również za pośrednictwem portalu wnioskomat.com.

ING BANK ŚLĄSKI

Bank proponuje kredyty gotówkowe online tylko i wyłącznie klientom którzy mają założony rachunek w banku. Nowi klienci nie mają takiej możliwości.

Wniosek składamy w aplikacji mobilnej lub logując się do swojej bankowości internetowej. Aby otrzymać decyzje pozytywna musimy udokumentować dochód. Jeśli wpływa on na nasze konto w banku ING, nie musimy dostarczać żadnych dokumentów. Jednak jeśli nie bank może wymagać będzie od nas zaświadczenia o dochodach. Po dostarczeniu stosownych dokumentów (można wysłać je elektronicznie), zostanie obliczona nasza zdolność kredytowa i przedstawiona konkretna oferta, następnie środki zostają przelane na nasze konto.

Warto dodać, że bank proponuje również swoim klientom w podobnej formie kredyty hipoteczne, jednak tutaj wniosek wypełniamy wraz z konsultantem z banku, dokumenty wysyłamy elektronicznie, podpisanie umowy w tym wypadku musi odbyć się w Oddziale.

PKO BP S.A.

Bank ten w swojej ofercie ma tzw. Produkty na Klik, które kierowane są tylko i wyłączenie dla jego klientów. Klient powinien zalogować się do swojej bankowości internetowej Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay i może skorzystać z oferty – pożyczki gotówkowej, karty kredytowej lub pożyczki w koncie. W każdym przypadku, klient po zalogowaniu się do aplikacji lub bankowości internetowej, składa wniosek, wybiera okres i kwotę. Bank sprawdza jego zdolność i jeśli decyzja będzie pozytywna udostępna nam umowę a my akceptujemy jej warunki. Pieniądze znajdują się na koncie. Według banku w 30 sekund po zaakceptowaniu umowy.

W poniższej tabeli prezentujemy ranking najchętniej wybieranych w miesiącu kwiecień 2024 pożyczek gotówkowych z popularnych banków, na kwotę 35 tys. złotych:

Kredyt gotówkowy - kwota: 35 000 zł, okres: 72 mies
Banki
Kwota kredytu: 35 000 zł
Ilość rat kredytu: 72 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Kasa Stefczyka - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,00 % 11,57 % 0,00 % 47 965,68 zł 666,19 zł
Raiffeisen Digital Bank - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,38 % 11,99 % 0,00 % 48 457,44 zł 673,02 zł
VeloBank kredyt gotówkowy - Kredyt dla aktywnych (zobacz) 12,49 % 13,23 % 0,00 % 49 911,12 zł 693,21 zł
Bank Pocztowy - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,99 % 14,76 % 5,00 % 51 716,16 zł 718,28 zł
Santander Bank Polska kredyt gotówkowy - Oferta A (zobacz) 12,48 % 16,16 % 6,99 % 53 385,84 zł 741,47 zł

Podsumowanie

Jak widać oferta online, jest dostępna w różnych bankach w różnej formie. Dla nas zawsze najmniej formalności będziemy mieli w banku w którym mamy swoje konto osobiste. Jednak jeśli zdecydujemy się na inny bank, również jest taka możliwość, ponieważ niektóre z nich pożyczki online proponują również nowym klientom.

Zaktualizowano: 13.09.2021

Dodano: 06.03.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top