Przeniesienie pożyczki do innej instytucji. Czy to możliwe?

Opublikowano: 14 Kwi 2020 Katarzyna Dzierżęga - Wiśniewska 4 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Gdy zaciągana  jest pożyczka, warto poświęcić czas na przeanalizowanie wszystkich elementów oferty pożyczkowej i wybrać najlepszą z możliwych. Ale nawet kiedy zaciągniemy już pożyczkę, może  już po kilku miesiącach spłacania rat pożyczki na rynku pojawi się wiele ciekawszych ofert z instytucji pozabankowych lub może nastąpić problem finansowy z spłatą terminową raty. Można wówczas zainteresować się refinansowaniem pożyczki i przeniesieniem jej do innej instytucji pozabankowej.

Przeniesienie pożyczki do innej instytucji. Czy to możliwe?

Dla kogo przeznaczone jest przeniesienie pożyczki?

W grupie klientów posiadających pożyczki znajdują się klienci, którzy są niezadowoleni z warunków umowy pożyczki lub mają problemy ze spłatą zaciągniętego zobowiązania. Szukają nowej alternatywnej oferty. 

Refinansowanie pożyczki  to nic innego, jak przeniesienie pożyczki do innej instytucji pozabankowej.

Refinansowanie jest dobrym sposobem na uniknięcie wielu problemów  w przypadku, gdy pożyczkobiorca nie ma możliwości spłacenia pożyczki w wyznaczonym terminie. 

Na czym polega przeniesienie pożyczki?

Jeżeli Klient nie jest w stanie zwrócić na wyznaczony umową czas, pieniędzy pożyczonych w instytucji pozabankowej np. ABC to może złożyć wniosek o pożyczkę refinansującą w firmie XYZ. W przypadku decyzji pozytywnej instytucja pozabankowa  XYZ spłaca zobowiązanie zaciągnięte w instytucji ABC. Firmie pozabankowej XYZ  pożyczkobiorca spłaci kapitał pożyczony od instytucji ABC z należnymi opłatami oraz koszty wynikające z udzielenia pożyczki refinansującej. W takich przypadkach klient ma również szanse na uzyskanie dodatkowej gotówki na dowolny cel. 

Co musimy wiedzieć kiedy przenosimy pożyczkę do innej instytucji pozabankowej?

Przeniesienie pożyczki do innej instytucji pozabankowej, czyli złożenie wniosku  o pożyczkę refinansującą jest związane z zapłatą wszystkich opłat i prowizji, które przedstawione są w tabeli opłat i prowizji. Pożyczkobiorca spłaca dodatkowe koszty z powodu wydłużenia terminu trwania pożyczki. 

Pożyczka refinansująca jest udzielana w dokładnie takiej samej wysokości jak poprzednia pożyczka, z której spłatą ma się problem. Klient  korzystający z refinansowania nie otrzyma nowych środków na swoje konto. Środki są przelewane między dwoma instytucjami pozabankowymi.

Zalety przeniesienia pożyczki

  1. Nowa pożyczka - pożyczka refinansująca umożliwia pożyczkobiorcy spłacenie zaciągniętego wcześniej zobowiązania  natychmiast po decyzji pozytywnej.
  2. Dzięki temu pożyczkobiorca uniknie odsetek karnych oraz windykacji.
  3. Pożyczkobiorca otrzyma nowy termin spłaty raty, ma więcej czasu na zgromadzenie odpowiednich środków.
  4. Mała liczba formalności. 
  5. Przeniesienie pożyczki do innej instytucji pozabankowej  nie wpłynie negatywnie na historię pożyczkobiorcy w BIK-u.

Gdzie znaleźć pożyczkę refinansową

Korzystając z refinansowania pożyczki, pożyczkobiorca powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na ofertę znanych i długo działających na rynku finansowym instytucji  pozabankowych . Nie warto korzystać z mało wiarygodnych i nieznanych firm pozabankowych. Może się zdarzyć, że pożyczkobiorca trafi na oszustów, którzy tylko wyłudzają dane klienta. Aby uchronić się przed nielegalnymi praktykami. Warto przeglądać oferty znanych firm, które dają nie tylko korzystne warunki, ale przede wszystkim całkowite bezpieczeństwo.

Pożyczki online - kwota: 14 000 zł, okres: 40 mies
Firmy pożyczkowe
Kwota pożyczki: 14 000 zł
Ilość rat pożyczki: 40 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Lonit - Pożyczka online (zobacz) 7,20 % 39,07 % 48,19 % 23 397,60 zł 584,94 zł Złóż wniosek
Takto Finanse - Pożyczka online (zobacz) 7,20 % 57,89 % 76,00 % 27 788,40 zł 694,71 zł Złóż wniosek
Supergrosz - Pożyczka online (zobacz) 7,20 % 74,75 % 100,00 % 31 577,60 zł 789,44 zł Złóż wniosek

Zaktualizowano: 09.09.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (0)


Top