alimenty

22 Kwi 2020 Autor: Anna Szuberla

Gdy dochodzi to rozwodu pomiędzy małżonkami, którzy mają wspólne dziecko lub dzieci, pojawia się również tematyka alimentów. Zgodnie z prawem, obowiązkiem każdego rodzica jest zapewnienie swojemu dziecku utrzymania aż do momentu, w którym będzie ono mogło utrzymywać się samodzielnie, chyba że dochody z jego majątku są wystarczające. Pierwszą osobą, która zobowiązana jest do płacenia alimentów na dziecko, jest rodzic, który nie opiekuje się dzieckiem – w Polsce najczęściej jest to ojciec, ale, oczywiście, są również kobiety, które płacą alimenty na dziecko pozostające w opiece partnera. Warto jednocześnie wskazać, że w przypadku braku zapłaty zasądzonych alimentów przez osobę do tego zobowiązaną możliwe jest dochodzenie ich od członków rodziny.

Tematyka alimentów na dziecko wzbudza wiele dyskusji. Niestety, w Polsce panuje społeczne przyzwolenie na niepłacenie alimentów. W związku z tym dłużnicy alimentacyjni są winni łącznie swoim dzieciom ponad 10 miliardów złotych. Rodzice, pod opieką których pozostaje dziecko czy dzieci, nierzadko mają dużo problemów z uzyskaniem pieniędzy od byłego partnera.

Wielu klientów dopytuje czy alimenty mogą stanowić dla instytucji pożyczkowych stałe lub dodatkowe źródło dochodu?

Oferta na oświadczenie

W sektorze pożyczkowym działa wiele firm, które udzielają chwilówek, nie wymagając zaświadczeń bądź nie pytając o źródło otrzymywanych na konto przychodów. Nie ma pewności, że pożyczkę otrzymamy, ale też nie trzeba z góry zakładać, iż nie zostanie nam przyznana.

Niektórzy pożyczkodawcy postanawiają wyjść naprzeciw potrzebom takich osób i zagwarantować im środki, jakich potrzebują. Są znane z tego, że mają mniejsze wymagania wobec klientów oraz udzielają szybkich pożyczek, tzw. chwilówek. Taką firmą jest np. Vivus, który przyznaje pożyczek na własną odpowiedzialność – samodzielnie weryfikując swoich klientów i oceniając ryzyko finansowe potencjalnych pożyczkobiorców. Tego typu zobowiązania są najlepszym rozwiązaniem dla ludzi pobierających alimenty, ponieważ zaciągamy je na 30, maksymalnie 60 dni. Zobowiązanie szybko spłacamy i nie obciąża ono Naszego budżetu zbyt długo. Pamiętajmy jednak, że nigdy nie można dopuścić do powstania opóźnień w płatnościach, które grożą konsekwencjami.

Alimenty nie zawsze będą traktowane jako dodatkowe źródło dochodu w procesie oceny zdoolności kredytowej Klienta. Przed złożeniem wniosku warto sprawdzić, czy dana firma respektujee to źródło dochodu.

 

Historia kredytowa

Sam dochód i jego wysokość wciąż nie przesądzają jeszcze o przyznaniu chwilówki. Firmy pożyczkowe zwykle biorą pod uwagę także historię kredytową. Pożyczkodawcy sprawdzają swoich klientów w wielu bazach kredytowych (między innymi w Biurze Informacji Kredytowej, Biurze Informacji Gospodarczej, Krajowym Rejestrze Dłużników czy w bazie ERIF) pod kątem wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

Z rejestrów tych można bowiem uzyskać informacje, czy dany klient terminowo spłacał swoje dotychczasowe zobowiązania, czy posiada opóźnienia itp. Osoby z negatywną historią nie mogą liczyć na otrzymanie pożyczki.

alimenty w procesie

Wiarygodny pożyczkodawca

W internecie roi się od ogłoszeń: „pożyczka bez sprawdzania baz”, „pożyczka na oświadczenie”. W celu otrzymania pożyczki na świadczenia rodzinne i alimenty, musimy znaleźć wiarygodnego pożyczkodawcę. Najważniejszym krokiem jest dokładna selekcja ofert i sprawdzanie poszczególnych propozycji, przede wszystkim mając na względzie koszty pożyczek oraz termin, w jakim będziemy musieli je spłacić.

Wnioskując o finansowanie na wnioskomat.com klient nie musi się martwić o wiarygodność instytucji, w której wnioskuje o finansowanie. Wnioskomat.com sprawdza tą wiarygodność za Klienta i podejmuje współpracę tylko z liderami rynku. Dodatkowo, na wnioskomat.com każdy klient otrzymuje wsparcie certyfikowanego Agenta, który dopasuje ofertę dostosowaną do potrzeb klienta.

Top