Gotówkowy kredyt na ślub i wesele. Jak sfinansować uroczystość i przyjęcie?

Opublikowano: 13 Cze 2024 Agnieszka Kłak 6 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytowy

Ślub to dla większości ludzi jeden z najszczęśliwszych chwil w życiu, a najszczęśliwszymi chwilami chcemy dzielić się z bliskimi. Dlatego po uroczystości zaślubin organizujemy wesele, by świętować z rodziną i przyjaciółmi początek nowego etapu w życiu. Niestety wesele jest bardzo kosztowne. Skąd młodzi ludzie mają mieć odpowiednią ilość pieniędzy? Czy kredyt na wesele jest dobrym pomysłem? Jak młodzi mogą poradzić sobie z rosnącymi kosztami wesela? Tak właśnie brzmią najczęściej zadawane pytania przez narzeczonych, a my postaramy się na nie odpowiedzieć.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak dużo potrzeba pieniędzy na wesele,
  • gdzie szukać kredytu na wesele,
  • jak przygotować się do wzięcia kredytu na wesele.
kredyt na wesele

Jakie mogą być koszt wesela?

Koszt wesela zależy od wielu czynników. Najczęściej jednym droższych elementów jest miejsce gdzie odbędzie się wesele i liczba gości na uroczystości, im więcej gości tym koszt jest większy. Oczywiście to nie koniec wydatków po za gośćmi na liście znajdzie się parę pozycji takich jak: fotograf, atrakcje dla gości, suknia ślubna, oprawa muzyczna czy obrączki itp. Przeciętnie wesele kosztuje ok. 30 000 złotych, im więcej atrakcji, bardziej wykwintny alkohol i inne tym kwota całego przycięcia będzie wzrastać. Dlatego coraz więcej par decyduje się na skorzystanie z kredytu gotówkowego, aby pokryć koszty uroczystości. Czasami może być to początek finansowej nowej, drogi życia. Gdy już jesteśmy razem, trzeba gdzieś zamieszkać, a żeby mieć swój dom najłatwiej wziąć kredyt hipoteczny dla młodych małżeństw

Kredyt gotówkowy - kwota: 30 000 zł, okres: 96 mies
Banki
Kwota kredytu: 30 000 zł
Ilość rat kredytu: 96 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Kasa Stefczyka - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,00 % 11,57 % 0,00 % 45 240,00 zł 471,25 zł
VeloBank kredyt gotówkowy - Kredyt dla aktywnych (zobacz) 12,49 % 13,23 % 0,00 % 47 587,20 zł 495,70 zł
Raiffeisen Digital Bank - kredyt gotówkowy (zobacz) 12,72 % 13,49 % 0,00 % 47 954,88 zł 499,53 zł
Bank Pocztowy - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,99 % 14,31 % 5,00 % 49 131,84 zł 511,79 zł
Santander Bank Polska kredyt gotówkowy - Oferta A (zobacz) 12,48 % 15,53 % 6,99 % 50 896,32 zł 530,17 zł

Jak szukać kredytu gotówkowego na wesele?

Kredyt gotówkowy możemy przeznaczyć na dowolny cel w tym także na wesele. Gdy zastanawiamy się nad takim sposobem sfinansowania przyjęcia, warto przejrzeć fora na stronach internetowych. Można zapoznać się z opiniami par, które skorzystały z takiego rozwiązania. Jeśli będziemy pewni, że chcemy wziąć kredyt na wesele to poszukajmy w którym, banku jest najlepsza oferta. Na tym etapie możemy wykluczyć banki, które są znacznie droższe w porównaniu do reszty instytucji. Przed złożeniem wniosku do konkretnego banku dobrze poczytać opinie o kredycie gotówkowym z którego, chcemy skorzystać.

Warunki oferty kredytu na wesele 

Po założeniu wniosku do banku dokładnie zapoznajmy się z ofertą, którą doradca przedstawia. Zwróćmy uwagę na parametry takie jak: oprocentowanie, prowizja, okres kredytowania, miesięczna rata, kwota do spłaty, czy kredyt jest ubezpieczony i jeśli tak to jaki jest jego koszt. W sytuacji gdy mamy jakiekolwiek pytania, czegoś nie rozumiemy prośmy doradcę o wyjaśnienie od razu gdy tylko pojawią się wątpliwości. Dopytajmy, jakie dokumenty dochodowe musimy dostarczyć w związku z podpisaniem umowy kredytowej. Przed podpisaniem umowy kredytowej przeczytajmy dokładnie jej treść, dobrze jest sprawdzić czy paramenty które, były przedstawione podczas przedstawiania oferty pokrywają się z tymi na umowie.

Dokumenty wymagane do kredytu gotówkowego

Aby złożyć w banku wniosek kredytowy potrzebujemy dokument, który potwierdzi naszą tożsamość. Będzie to dowód osobisty. Po otrzymaniu oferty najczęściej doradca poprosi nas o dostarczenie dokumentów dochodowych w celu jego potwierdzenia (jeśli mamy w tym banku konto i wpływa wynagrodzenie możliwe, że nie będą wymagane żadne dokumenty dochodowe, bank zweryfikuje wpływy na konto). Jeśli dokumenty będą wymagane to najczęściej  będą do wyboru: zaświadczenie o zarobkach, potwierdzenie wpływu wynagrodzenia na konto z 3 ostatnich miesięcy. Pamiętajmy, że każdy bank ma swoje wymagania formalne względem dokumentów. W zależności od kwoty, jaką potrzebujemy możemy też wnioskować o kredyt na oświadczenie

Kiedy warto wziąć kredyt na ślub i wesele?

Kiedy już podliczysz ile kosztuje wesele oraz poprzedzający je ślub to szybko zorientujesz się, że nie jest to mały wydatek. Dlatego jeśli zależy Ci na świętowaniu pełną parą, to nie pozostaje Ci innego jak udać się po korzystne finansowanie. Wiadomo, że poniesiecie koszty i że będzie trzeba spłacać zobowiązanie w ratach, dlatego też do nowożeńców powinna należeć decyzja o tym, czy faktycznie stać ich na taką imprezę. 

Kredyt na wesele – podsumowanie  

Przed skorzystaniem z kredytu gotówkowego na wesele dobrze przemyślmy jakie chcemy mieć wesele, oszacujmy w jakiej wysokości ma być kredyt. Policzmy dokładnie jaki jest koszt całego przycięcia, weźmy pod uwagę że mogą być nieprzewidziane wydatki. Biorąc konkretną kotwę kredytu bądźmy pewni, że wystarczy ona na pokrycie całego kosztu związanego ze ślubem i weselem, abyśmy nie musieli dodatkowo zaciągać kolejnego zobowiązania. Pamiętaj że jest to jeden z najszczęśliwszych dni w życiu człowieka, więc zróbmy wszystko by nie martwić się czy wystarczy nam środków na jego pokrycie. Oczywiście wybierzmy ofertę kredytu która, będzie dla nas najbardziej korzystna. 

Dodano: 11.04.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top